Kuidas teha trükiplaati ilmutamisega. Mis on selle plussid ja miinused.
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less
trükiplaat!!!!!!
Collapse
X
-
Ei tea, pole raamatut käepärast aga võimalik et sul õigus kuid kui otsingut teha siis tasub kasutada mõlemat sõna, sest mõlemad sõnad on laialdaselt kasutusel.
Vastus teemaalgatajale: ise pole "ilmutamisega" teinud kuid nagu siit foorumist lugenud olen on palju jamamist keemiaga kuid saab parema tulemuse kui mõnel teisel kodusel viisil valmistatud trükkplaat, kui sul kodus just plaatide valmistamiseks spets. freesi pole.
Comment
-
Originally posted by jassa+Nov 16 2005, 08:36--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (jassa @ Nov 16 2005, 08:36)</td></tr><tr><td id='QUOTE'><!--QuoteBegin-sahtel@Nov 15 2005, 15:29
Siiski trükkplaat
Minu väite aluseks on:
1) EE 9 lk.537 - trükilülitus
2) Tehnikaleksikon 1981 lk.529 - trükimontaash
lk.530 - trükiplaat[/b][/quote]
Ka mina kasutasin kunagi sõna "trükiplaat". Kuid enam ammu mitte. Täpselt kahjuks ei mäleta, kes või mis mind ümber veenis, et sõna "trükkplaat" on õigem. Tegemist siis elektroonikas kasutatava plaadiga, kuhu peale komponente erinevate tehnoloogiate abil monteeritakse. Vastupidiselt "trükiplaadile", mis on nimelt plaat, millega trükikojas ajakirjandust või kuskil kunstikeldris erialast loomingut trükitakse.
Viiteks näiteks J. Ristoja "Elektroonikakomplektid" 1989 lk.29 peatükk Montaaž. Trükkplaat
Kui panna www.neti.ee otsingusse sõna "trükiplaat" saame nii- ja naasuguseid vastuseid, väga paljud viited on trükkimist viljelevaid firmasid puudutav, samuti kunstialast trükkimist tutvustav inff täitsa olemas. Ja loomulikult ka elektroonika valdkonda puudutavad lingid.
Seega, minu seisukoht oleks järgmine - teksti lugedes selgub niikuinii, millisest plaadist käib jutt. Ise kaldun arvama, et "trükiplaat" on rohkem levinud, kuna tuleb lihtsamini keelele :lol: ja ei teki tõrget nagu "trükkplaadi" puhul, mis võib inimese sõna õigsuses kahtlema panna. Tehnikaleksikon on samas aastast 1981, tehniline sõnavara muutub väga kiiresti ning vahest on lihtsalt tehtud korrektuure ja trükiplaadist on saanud trükkplaat.
Absoluutse tõe väljaselgitamine ehk siis kumb sõna on õige, võib keerukaks osutuda. Vahest saab foorumi abiga ehk asjasse selgust.
Seniks jään ma endale kindlaks ja kasutan edaspidigi sõna "trükkplaat".Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.
Comment
-
Plaate söövitavad Brandner, Kamitra. Vajaduse korral teevad kasvõi ühe plaadi, ent see läheb veidi kalliks. Näide: Brandnerist 20 keskmise raskusastmega plaati 4 päevase tähtajaga 4000eeq (söövitusmask 1000eeq). Kui sa just toota ei taha, siis langeb söövitamise variant ära.
Kui tahad 1 plaati, siis on soovitatav lasta freesida. Saab kiiremini ja odavamalt.
http://proto.volta.ee/
Mõlemad variandid eeldavad, et plaadi joonised oleks Gerber failina olemas.
Comment
Comment