Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Fading LED-s

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Fading LED-s

    http://metku.net/index.html?sect=view&n=1&...rfade/index_eng
    Leidsin ühe sellise skeemi, tahaks nüüd samasugust ise teha.
    Ainuke vahe selles et toda LM234-ja mul pole, heal juhul mõni tvaline op. võimendi on:S
    Tahaks teha meelsasti sama asja 555 baasil :S
    Et siis, skeemijahil olen jälle :P
    See fading võib alati pikem olla

    #2
    lm324 on opvõim. 555 on taimer. Siin on suur vahe, 555-ga tehes tuleks seda fadimise osa teha mingi rc ahelaga ja skeem oleks hoopis teine. põhimõtteliselt võid lm324 vahetada suht suvalise opvõimu vastu välja ja peaks töötama, muidugi pinout vast on teine ja seega tuleb datasheetide järgi jalad klappima ajada.
    Kas 9 krooni on sinu jaoks liiga kallis, et seda osta?

    Comment


      #3
      Originally posted by digital@Nov 29 2005, 20:57
      lm324 on opvõim. 555 on taimer. Siin on suur vahe, 555-ga tehes tuleks seda fadimise osa teha mingi rc ahelaga ja skeem oleks hoopis teine. põhimõtteliselt võid lm324 vahetada suht suvalise opvõimu vastu välja ja peaks töötama, muidugi pinout vast on teine ja seega tuleb datasheetide järgi jalad klappima ajada.
      Kas 9 krooni on sinu jaoks liiga kallis, et seda osta?
      9kr pole kaugeltki kallis
      Lihtsalt tüüpiline hala/probleem- lähim elektroonikapood Tartus, sinna 9kr pärast pole kah mõtet sõita :P
      Ma alguses üritangi endal olemasolvate juppidega hakkama saada

      Comment


        #4
        http://www.hoohahrecords.com/resfreq...ets/lm3900.pdf
        selline elukas sobiks sinan skeemi?
        op.võim ta ometi on.. aga?

        Comment


          #5
          Kas keegi oskab selle sama skeemi teha ymber sedasi, et ma saaks sinna yhendada kümme kümne LEDist gruppi ja et nad fadeksid yksteist ootamata ja erineva kiirusega
          fademis amplituud võiks jääda 2x1sek. kuni 1x3sek jooksul et iga erinev grupp vilgub erineva amplituudiga

          idee on siis teha midagi sarnast tähistaevaga ja ma arvan, et yle 100 LEDi ei taha sinna panna

          Comment


            #6
            tee igale grupile oma skeem.

            Comment


              #7
              Originally posted by hollow@Dec 1 2005, 17:57
              Kas keegi oskab selle sama skeemi teha ymber sedasi, et ma saaks sinna yhendada kümme kümne LEDist gruppi ja et nad fadeksid yksteist ootamata ja erineva kiirusega
              fademis amplituud võiks jääda 2x1sek. kuni 1x3sek jooksul et iga erinev grupp vilgub erineva amplituudiga

              idee on siis teha midagi sarnast tähistaevaga ja ma arvan, et yle 100 LEDi ei taha sinna panna
              Võta pic või avr ja tee pwm-iga . Kulub tunduvalt vähem juppe.
              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

              Comment


                #8
                aga minu küsimus?
                kas sellest lm3900-st saaks asja sellesse skeemi?

                Comment


                  #9
                  Originally posted by pic@Dec 1 2005, 22:00
                  aga minu küsimus?
                  kas sellest lm3900-st saaks asja sellesse skeemi?
                  Skeemi ümbertegemata mitte.
                  Tegu on Norton- tüüpi operatsioonivõimendiga ehk siis sellisega, millel on voolusisend ja vbooluväljund .
                  Kui tava OV teeb nii, et sisenditevaheline pinge on null, siis see hoiab sisendi voolusid võrdsena.

                  Skeemi ümbertegemiseks on vaja kasutada Nortoni teisendust.
                  Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by martinj+Dec 1 2005, 20:20--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (martinj @ Dec 1 2005, 20:20)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-hollow@Dec 1 2005, 17:57
                    Kas keegi oskab selle sama skeemi teha ymber sedasi, et ma saaks sinna yhendada kümme kümne LEDist gruppi ja et nad fadeksid yksteist ootamata ja erineva kiirusega
                    fademis amplituud võiks jääda 2x1sek. kuni 1x3sek jooksul et iga erinev grupp vilgub erineva amplituudiga

                    idee on siis teha midagi sarnast tähistaevaga ja ma arvan, et yle 100 LEDi ei taha sinna panna
                    Võta pic või avr ja tee pwm-iga . Kulub tunduvalt vähem juppe. [/b][/quote]
                    püüaks nyyd ilma lyhenditeta ja eestikeeles...
                    ok ma kysin sedapidi... kas siin on inimest kes oleks suuteline selle valmis tegema kui ma talle materjali tooks? mis see maksaks?

                    ise ma ei ole võimeline seda skeemi väljamõtlema aga kui ta nagu konstruktor vaja kokku panna, siis sellega saan ma hakkama

                    Comment


                      #11
                      pic&#39;id ja avr&#39;id on mikrokontrollerid ehk ühekiibiarvutid. Sinna siis kirjutad ise mingi elementaarse programmi sisse, mis neid tulukesi vilgutab. Või siis otsid netist ja kopipasted muudest programmidest kokku või mida iganes. AVR suudab ise tüürida igas väljundis ühte led&#39;ide ahelat, seega 5v pealt saaks kaks led&#39;i jadamisi tööle, ATTiny&#39;del on tüüpiliselt 15 väljundit, seega 15 gruppi. Kui sinna igale ahelale paned npn-transi kõige tüüpilisemas ühisemitterlülituses ette, siis saad juba pikemad ahelad teha ja neid kõrgema pingega toita.

                      Mõni link ka AVR&#39;de kohta:
                      http://www.atmel.com/products/avr/
                      http://www.avrfreaks.net

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by digital@Dec 3 2005, 11:46
                        pic&#39;id ja avr&#39;id on mikrokontrollerid ehk ühekiibiarvutid. Sinna siis kirjutad ise mingi elementaarse programmi sisse, mis neid tulukesi vilgutab. Või siis otsid netist ja kopipasted muudest programmidest kokku või mida iganes. AVR suudab ise tüürida igas väljundis ühte led&#39;ide ahelat, seega 5v pealt saaks kaks led&#39;i jadamisi tööle, ATTiny&#39;del on tüüpiliselt 15 väljundit, seega 15 gruppi. Kui sinna igale ahelale paned npn-transi kõige tüüpilisemas ühisemitterlülituses ette, siis saad juba pikemad ahelad teha ja neid kõrgema pingega toita.

                        Mõni link ka AVR&#39;de kohta:
                        http://www.atmel.com/products/avr/
                        http://www.avrfreaks.net
                        ytleme nii, et sellest viimasest postist oli palju abi... tänud

                        Comment

                        Working...
                        X