Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

48V->12V[13A] või 48->24V[7A]

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    48V->12V[13A] või 48->24V[7A]

    48V->12V[13A] või 48->24V[7A]

    point on selles, et tahan lükata kaks peltjeri elementi tööle, (53W, 6A), et siis kas järjestikku või paralleeli.

    keegi oskab kuidagi aidata?
    Eile tegin väikse katse, panin pirukasse muna,
    maitse oli nagu oleks pirukasse pandud muna!

    #2
    Peltier-id on siis mõistlikum järjestikku panna. Kas 48V on alalis- või vahelduvvool?
    Viimasel juhul saad kasutada võimsat dioodi, kasutad ainult üht poolperioodi ja 24V olemas.

    Comment


      #3
      alalis :unsure:
      Eile tegin väikse katse, panin pirukasse muna,
      maitse oli nagu oleks pirukasse pandud muna!

      Comment


        #4
        Aga kust tuleb see 48V?
        Peltier-de voolutarve on nii suur, et vajalik pingekonverter tuleks suht keeruline.
        Pane nad siis paralleeli ja toida eraldi arvuti toiteplokist. Aga proovi algul ainult ühte (13A võib toiteplokile liiga palju olla) ja kindlasti ära unusta jahutamast Peltier-i kuumenevat poolt. Üle 60...80 kraadi on selle kalli asjanduse surm! Ilma jahutuseta saabub see temperatuur oi-kui-kiiresti.

        Äkki avaldad saladuse ja ütled, kuhu need asjandused panna tahad B-)

        Comment


          #5
          mul on üks toiteplokk, mis annab 48V 300W, sain kuskilt, ja mul on vaja mõlemit juba tööle panna, kahjuks ei saa öelda kuhu panen need, akude pealt töötas tükihaaval küll, jahutus on piisav, kuum pool ei ületa 40't kraadi, mul on ainult sellise suure voolu jaoks step-down DC-DC pingemuundurit vaja
          Eile tegin väikse katse, panin pirukasse muna,
          maitse oli nagu oleks pirukasse pandud muna!

          Comment


            #6
            on see toitekas trafol või impulsstoitel?
            trafo võiks maha kerida ja siis nt traat neljakordselt tagasi kerida.
            impulsstoitel saaks miskit sama ilmselt teha, aga õpetada ei oska. nendel mingi tagasiside, mis minu jaoks tume maa. kui ümber selle teed, siis tee juba 12V nimipingele, sest siis on peltierid sõltumatumad. ned ju tarbivad erinevas reziimis energiat erinevalt
            Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

            Comment


              #7
              mnjah, vist mõtekas teha impulstoitekas ise ja see olemasolev idee maha matta.

              on see toitekas trafol või impulsstoitel?
              PS: keerulise skeemiga impulsstoiteplokk
              Eile tegin väikse katse, panin pirukasse muna,
              maitse oli nagu oleks pirukasse pandud muna!

              Comment


                #8
                ipulsstoidet ilmselt pole mõtet ise teha, lihtsam, vist arvuti toide ümber ehitada, neid AT toiteid ju igal pool üle. ja 250W peaks piisama küll. nendel äkki kannataks 5V osa minema visata ja siis kogu võimsus 12V peale aretada.
                peltier ei nõua väga stabiilset pinget ja see teeb asja tiba lihtsamaks.
                Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                Comment


                  #9
                  Näeks impulsstoiteka skeemi, pole ilmselt keeruline tagasiside muutmisega asja 24V peale viia. Mis 'kivid' seal figureerivad? Äkki saad mõned pildid teha.

                  Comment


                    #10
                    fotokat pole, kuid ma otsustasin teha ise tavalise toiteplokki
                    Eile tegin väikse katse, panin pirukasse muna,
                    maitse oli nagu oleks pirukasse pandud muna!

                    Comment

                    Working...
                    X