Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

herkonid paralleelis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    herkonid paralleelis

    õhtut

    loll, aga tagasihoidlik küsimus - kui sama ahelat juhivad mitu paralleeli ühendatud herkonit, siis kas käib pauk või hakkab skeem tööle? konks on selles, et reaalses elus võib suvaline kombinatsioon ja hulk neid herkoneid korraga ahela sulgeda.

    kiire skeem - herkonid rivis.

    et paremini aru saada, siis sobilik näide juurde - mitu kapiust juhivad herkonite vahendusel relee kaudu kapi valgustust. kuni ainult üks uks on lahti, siis on kõik ok, aga mind just huvitab, mis saab siis kui mitu ust korraga lahti on.

    andestust ette et põhitõdesid ei tea, aga nii kord on ja abi on vaja.

    tänan!

    #2
    skeem peaks hakkama tööle. kuna siis jaguneb vool herkonite vahel ära ja herkonil on lihtsam tööd teha (sama on ju ka inimsetega, 2 inimesel on kergem kasti tõsta kui yhel). kuid pole 100% kindel. ütleme 93,4%

    Comment


      #3
      Ei juhtu midagi, kui asi töötab ühe herkoniga ilusti siis võib neid seal niipalju kui tahad.

      Comment


        #4
        Võid rahulikult ehitama hakata: paralleellülituse korral ei ole oluline, mitu kontakti on lisaks ühele rakendunud, tulemus on ikka sama - ühendus.

        Juhul kui need 1; 2 ... on ikka kontaktid.
        Head susserdamist !

        Comment


          #5
          brand11: ühe herkoniga on kontrollitud ja töötab.

          bloody-orc: nii arvasin ise ka, aga nii spetsiifilise küsimusega võib google'ist end segaseks otsida ja konkreetset vastust ikka ei leia.

          urmo: 1, 2... on tõesti kontaktid - minu puhul siis herkonid. praeguseks on kõik juba valmis ehitatud ja ükshaaval testitud - kogu kahtlus oligi ainult koostöö osas.

          tänan kõiki info eest! üks baastõde jälle kõrva taga!

          hüva õhtut!

          Comment


            #6
            Kui vool on suht nõrk, siis lase käia.
            Kui aga tahad herkoneid paraleelitada saavutamaks tugevamat lülitusvoolu (võrdle, sama lüliti kontaktipaaride paralleelitamine), siis reaalselt on oht selles, et magnetväli ei pruugi ütemoodi samal ajal kõigini jõuda ja mingi herkon lülitub ringi ennem ja võib suitsupilve tekitada küll.
            Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

            Comment


              #7
              Releekontaktide paralleelimine on mõttetus (vaata tyco kodukat kui ei usu).
              Esimene kontakt mis sulgub saab kogu inrushi (kui selline on) ja juhib esimesena voolu, seetõttu laguneb tema oksiid esimesena ning järgmisena sulguvad kontaktid ei juhi enam suurt midagi. Lahutamisel (mis on releel kõige raskem rezhiim) saab viimasena avanev kontakt kogu laksu enda selga.
              Seega-kasuta õige vooluga releed.

              Comment


                #8
                Originally posted by KaruTEC@Mar 12 2006, 11:39
                Releekontaktide paralleelimine on mõttetus (vaata tyco kodukat kui ei usu).
                Esimene kontakt mis sulgub saab kogu inrushi (kui selline on) ja juhib esimesena voolu, seetõttu laguneb tema oksiid esimesena ning järgmisena sulguvad kontaktid ei juhi enam suurt midagi. Lahutamisel (mis on releel kõige raskem rezhiim) saab viimasena avanev kontakt kogu laksu enda selga.
                Seega-kasuta õige vooluga releed.
                KaruTEC-i jutt käis siis selle kohta kui tahetakse herkonite paralleelimisel võimsust suurendada, st lülitada midagi mida üks herkon ei kannata. Kui aga soovid lihtsalt erinevaid ahelaid ühendada, siis ei juhtu küll midagi.
                ehh... andrjusa

                Comment


                  #9
                  martinj: ei taha suuremat lülitusvoolu - tegu 12 V DC ja vast 1 - 1,5 A. see minu kapinäide oli suht hea mu vajaduste illustreerimiseks. tänan hoiatamast sellegipoolest!

                  Andy: - said täpselt aru, mis mu vajadus on! ühe herkoniga on proovitud ja toimib kenasti, nii et nüüdseks olen asja toimimises ja õigsuses nii kindel kui kindel oma pühas lolluses üldse olla saan.

                  tänud veelkord kõigile!

                  Comment


                    #10
                    Seda küll. Esimese posti järgi tundus mulle lihtsalt teistmoodi.

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by atw@Mar 13 2006, 09:53
                      martinj: ei taha suuremat lülitusvoolu - tegu 12 V DC ja vast 1 - 1,5 A. see minu kapinäide oli suht hea mu vajaduste illustreerimiseks. tänan hoiatamast sellegipoolest!
                      see juba herkoni jaoks suur vool. enamus herkoneid seda ei talu. ära siis herkonite valimisel eksi. hullem veel, kui vahetad lambi kunagi võimsama vastu, siis tuleb suitsu. pane herkonile trans lisaks. herkoni töövoolu ületamisel kahaneb ta eluiga tublisti
                      Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                      Comment

                      Working...
                      X