Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

m250 võimendi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    m250 võimendi

    plaanin teha võimendi selle skeemi järgi ( http://marcusgun.com/elektronik.html sealt see m250)
    leidsin netist ka pcb võimule ja kõlari kaitsele- http://www3.telus.net/chemelec/Projects/Misc-PCB/

    Transid sain ONsemist. Ma tellisin mj15024/mj15025 25paari ja teisi transse ka 25tk, kuna nad tasuta jagavad neid ja postikulu on ikka sama. Mul tekkis seoses sellega paar küsimust.
    Kui mul on neid transse niipalju, kas siis saaks kuidagi võimu veel võimsamaks teha?
    Kui suur võiks toitepinge olla ja millist trafot kasutada-500va või rohkem?

    sellel parandatud skeemil http://www3.telus.net/chemelec/Projects/Mi...SCH-Redrawn.png on esimese konde alla kirjutatud mylar-mida see tähendab?
    ning originaal skeemil on c6 tavaline konde ja sellel teisel elekrolüüt, kumb ta olema peab siis ?

    Milline peab olema relee sellel kõlarikatsel ?

    #2
    selle kõlarikaitse tegin ise valmis, kasutasin tavalist 12v m2hisega releed, mille sain vana monitori seest, t66tab h2sti!

    Comment


      #3
      500 W peaks küll kätte saama, ehk rohkemgi, nende transistorite lubatud kollektori-emitteri pinge peaks olema 250 volti, vool ka 16A ja max P 250W, otsi googlest, seal kohtasin mõne kuu eest üht skeemi milles kasutati lõppastmes 8 paari neid transistoreid ja selle võimsus oli kW kandis, toitepinge mingi +-90 või 92V-täpselt ei ole meeles enam, oli mingi ülipikk jutt, reguleerimine jne.-vist mingid Kanada tudengid olid selle konstrueerinud. 250W puhul oleks hea jah kui see trafo on ikka võimas-500VA või rohkem, parem kui rohkem, kui on soov ehitada PA tüüpi, siis ei ole trafo nii kriitiline-langeb helikvaliteet, kuid kui tahad kvaliteeti, siis vali trafo u. 2* võimsam kui võimendi ja filtri kondensaatoritega ära koonerda, selles M250 oleks juba hea kasutada vähemalt 47 000 mKF kondensaatoreid.

      Comment


        #4
        tere, ehk oskate 8elda palju selle v6imendi jupid maksma l2heksid.. kasv6i umbkaudeslt
        <span style=\'color:red\'>TOEDA 6IKEGIRIA</span>

        Comment


          #5
          Nu kuskil 3-4 tuhat, oleneb kuidas sa omale toite ja mis kestaga transistorid valid. Võib rohkem, võib vähem ka minna oleneb mis hinnaga juppe ostad...

          Comment


            #6
            Heh&#33; Siis soovitan juba poodi minna, seal odavamad&#33;

            Comment


              #7
              Kena korpus võimendile maksab ka üle 3000 raha
              http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...=&#33;50-906-18

              Comment


                #8
                Selle ilusa korpuse võib ise ka teha, kui käed vähegi õige koha pealt välja on kasvanud, ruut 2mm al. plekki maksab ca.300 eeku, rauasaag ka sinnakanti, mõned kruvid ja paar vaba õhtut.

                Comment


                  #9
                  Mul on ühe kanali ja kõlari kaitsme pcb&#39;d valmis. Teise kanali teen siis kui sinist kilet uuesti saan ( üks läks aia taha). Puudu on mul mj15030/mj15031 ja mj15025 (need pole ONsemist veel tulnud, lubati alles 30 juuniks :blink: ). Senine rahakulu: ca 350.-

                  Comment


                    #10
                    terevist mul selline loll kysimus et mis see va seal trafode m2rgistuse l6pus t2hendab nt. 30V 500va
                    <span style=\'color:red\'>TOEDA 6IKEGIRIA</span>

                    Comment


                      #11
                      V - voldid
                      A - amprid
                      ehk 500 voltamprit
                      Enamvähem 500W võimsust, kui ei arvesta reaktiivkomponenti.

                      Nii seletas mulle seda foorumlane fre

                      Comment


                        #12
                        Mul pcb&#39;d valmis, poolid sinna aint puudu (kellelgi 2mm vasktraati pole müüa nt 1-2m ?)
                        Otsustasin et teen täpselt sama moodi nagu see rootslane, panen 4 paari jõutransse ja toitepinge jätan samaks (et hästi vastu peaks). Kw võimu teen mõni teine kord.
                        Jahutus tuleb teha nurgigutega, kas oleks mõtekas isoleerida iga TO3 eraldi või isoleerida terve nurgik? Soojusjuhtivus tuleks nii parem, aga kust saada nii suurt isoleeri? Kuna TO3 korpus (collector) on toitepinge all, siis on ka terve nurgik pinge all. Kui ma kasutan seda võimu õues ning näiteks sinna satub vett (sajab, niiske ilm, keegi kallab purjus peaga jooki sinna peale), siis on ilutulestik? Korpuses peaks õhk ikka liikuma ju, muidu jahutus kehva võitu või tuleb teha hermeetiline korpus?

                        Comment


                          #13
                          korpuse kaas tee kinnine, siis kannatab asja ka õues ja muudel läbuüritustel kasutada. sisu jahutamiseks pane grillid külgedele. põhi võiks ka enam-vähem tihe olla ja ca 1...2cm jalgade otsas, knagi ei tea, kuhu see võimendi toetada võib kui külgede avadest väheks jääb peaks lisama ventilaatori.
                          Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                          Comment


                            #14
                            Vs: m250 võimendi

                            Seoses võimu kokkupanekuga tekkisid väikesed probleemid. Toide on mul olemas (600va 2x38v,softstart, lyytidel +-52v, 2x15000uf kondekad ajutiselt). Korpus on vineerist. Jahutuseks kaks oomipoe radikat (175.-). Probleem on selles et kui toide taha ühendadasin läks R15 75ohm põlema ja miinuspoole kaitse põles läbi. Transid tunduvad õigesti olevat ja plaadil lühist ka pole. Milles viga ? samuti leidsin et ümberjoonistatud skeemil on puudu R4 220ohm T4 ja T3 ning Ledi vahelt. Kas seda on sinna vaja ?

                            Comment


                              #15
                              Vs: m250 võimendi

                              Minu arvates oleks palju m&#245;istlikum v&#245;imendi probleemist kirjutada
                              v&#245;imendifoorumis, pealegi sama teema olemas
                              http://www.tevalo.ee/foorum/showthre...250+v%F5imendi
                              samuti soovitav igal v&#245;imendiehitust alustajal tutvuda 1158 postituses
                              toodud soovitustega, kahjuks venekeelne, keegi v&#245;iks &#228;ra t&#245;lkida
                              http://www.vegalab.ru/forum/showthre...t=2038&page=58
                              kes aru saab, see saab ka aru, et tegu pole puzzle kokkupanekuga
                              VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                              Comment

                              Working...
                              X