Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Palun abi, detailide nimed puudu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Palun abi, detailide nimed puudu

    Sellel lehel on pingekordisti skeem ja ma mõtlen seda ehitada aga mis marki juppidega tegu.
    Vähe vaja valgustada ka, et mis seal ees täpsemalt genereerib
    Vaja saada autos 19...20v Dell lapakale(3,5A)
    Seal kus suitsu, seal ilmselt tinutatakse..

    #2
    väga kasulikku nõu ei oska anda, numbreid skeemi peale ei kirjuta, pole kunagi ühtki konverterit ise ehitanud : )))
    transistorid peaksid taluma vähemalt 10A (et saada väljundis 4A), sagedust peavad kannatama vastavlt vibraatorile seal ees. Mida kõrgemale sagedusega lähed, seda ühtlasem tuleb väljundpinge, aga seda kiiremad peavad olema transid. alla 100kHz ei tohiks kiiretoimelisus olla probleem. loogikalülitus peaks olema selline mis talub vähemalt 15V toidet.
    Viimase astme stabilisaatori kivi on umbes (LM)7818 tüüpi, ainult et 1,5A asemel oleks vähemalt 4A tarvis.

    netiotsingutel olgu sul abiks 12V step-up voltage converter, kogu pahnast pead ainult välja sorteerima valmistoodete pakkumised ja otsima asjalikke õpetusi

    muideks, universaalne läpaka toiteadapter autosse maksab umbes 700-900 krooni ringis, reguleeritava väljundpingaga ja puha

    Comment


      #3
      Originally posted by 8413@Mar 21 2006, 15:00
      Sellel lehel on pingekordisti skeem ja ma mõtlen seda ehitada aga mis marki juppidega tegu.
      Vähe vaja valgustada ka, et mis seal ees täpsemalt genereerib
      Vaja saada autos 19...20v Dell lapakale(3,5A)
      Enam-vähem sama skeemi olen kasutanud kui oli vaja olemasolevast +12V-st teha
      Sat-TV LNB toiteks (et H/V polaarsust ümber lülitaks) umb. (stabiliseerimata) +18V.
      Miskipärast sellest skeemist ma üle 1A katsetustel kätte ei saanud ja kõiki nüansse
      ei mäleta enam... Pikalt ka vaeva ei näinud, kuna mulle paarisajast mA-st tookord
      ka täiesti piisas. Tõesti huvitaks ka mind natuke, milliste detailidega selle autor
      vajaliku voolutugevuse saavutas... Ehk õnnestuks temalt endalt küsida?
      Juhtgeneraatoris võiks minumeelest kasvõi vene К561ЛА7 loogikaskeem olla...
      Elektroonika töötab suitsu baasil.
      Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
      Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

      Comment


        #4
        Hulk aastaid tagasi sai sarnase skeemi abil tekitatud 12V-st 21V (koormusega). Stabilisaatorit ei kasutanud. Oli ühel kliendil kinnisidee sõiduautosse 24V veoauto soojenduse mootor aretada. Käivitus oli pisut vaevaline aga ikka startis. Lüüdid olid vist 3300/25 ja transid KT825 ja KT827. Kas olid lisaks mingid draiveritransid ka - mitte ei mäleta. Kivi oligi ilmselt К561ЛА7. Dioodideks КД213. Paar amprit vist ikka venitas välja.
        Harjutamine teeb harjutajaks.

        Comment


          #5
          Selle skeemi suur puudus on madal kasutegur. Kõigepealt pumpame pinge üles ja siis võtame lineaarregulaatoriga alla tagasi.
          On olemas ju spets impulssmuundikivid (näit LT1070), kuhu käib mõni jublakas ja induktiivsus külge. Kasutegur parem ja skeem lihtsam.

          Edit: vaatasin siis huvipärast, palju see kivi maksab... Lohutuseks niipalju, et eespool olev skeem ei tule odavam.
          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

          Comment


            #6
            Originally posted by martinj@Mar 22 2006, 08:59
            ...On olemas ju spets impulssmuundikivid (näit LT1070), kuhu käib mõni jublakas ja induktiivsus külge. Kasutegur parem ja skeem lihtsam....
            Ehk on sul mõni skeem arvutist kohe saata ps-i

            Ma õhtul alles saan googeldada
            Seal kus suitsu, seal ilmselt tinutatakse..

            Comment


              #7
              http://www.elfa.se/pdf/73/730/07309990.pdf
              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

              Comment

              Working...
              X