Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kiirelt ja lihtsalt läbiviigud trükkplaatidel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kiirelt ja lihtsalt läbiviigud trükkplaatidel

    Tean, et on mõistlik kahepoolsed trükkplaadid tellida koos maski, katete ja metalliseeritud läbiviikudega kuid aegajalt sooviks sellest hoolimata kahepoolsete plaatide puhul kiirelt kohapeal väikest prototüüpi valmis saada.

    Läbiviikude neetimine, nendesse vasejuppide jootmine jms tegevus SMD ajastul ilmselt lahenduseks ei kvalifitseeru, küll aga võiks potensiaalselt kasutatav olla sõõvitamata plaadi aukude täitmine hõbe-, vask- või grafiittäidisega akrüül- ja epoksüüdvaikudega (näiteks väikse pahtlilabidaga segu aukudesse surudes peale kanda ja üleliigne maha pühkida). Oluline oleks ilmselt materjali temperatuuritaluvus ~225c et hilisemalt plaadile ka mõne komponendi saaks selga joota.

    Kui kellegil on huvitavaid kogemusi, ideid või materjalivihjeid antud teemal, siis võiks lahkesti küünla vaka alt välja võtta.

    Esialgselt mulle ette sattunud materjalilingid:
    http://www.all4-pcb.us/MASS.htm
    http://www.epoxies.com/tech/40-3920R.pdf
    http://www.transene.com/con_via.html


    Tänan!

    #2
    Esimese hooga meenus kohe Seiichi Inoue õpetus, aga kas seda toru ka meil sada on, pole ise uurinud.
    Head susserdamist !

    Comment


      #3
      Kui kodus niisama hobi korras midagi aretada, siis minuarust pole küll eriti oluline kuidas need läbiviigud teha. Pasta on minuarust suht ebakindel lahendus, pole kindel kuidas ja kui kaua selline ühendus toimib. Paras peavalu on näiteks LLC ja PLCC pesad (juhul kui koivad on kahes reas) kahepoolsele plaadile joota. Siis jäävad sisemise rea plaadi pealmised ühendused pesa alla ja sinna ei pääse kuidagi kolbiga ligi.
      ...

      Comment


        #4
        Iga auguga eraldi tegeleda ei taha - 1000+ auku plaadil võtaks lootusetult palju aega, lisaks needid põhjustavad trükkplaadi kõverdumist ja pingeid. Aukude puurimine routeriga, plaadi ilmutamine ja söövitamine on kõik plaati üldiselt käsitlevad operatsioonid ja seega suhteliselt väikese ajakuluga.

        Eesmärk on SMD plaadid, reflow soldering ja võimalus kasutada BGA, QFP, QFN kestades juppe.

        Tõõstuslikult kasutatakse igasuguseid variante, nii metalliseerimist, juhtivate vaikudega täitmist kui kombinatsioone. Juhtiva materjaliga täitmine plaadi tasemel tundub prototüüpimiseks parim variant.

        Comment


          #5
          Nylund Eesti, LPKF toodab komplekti, kus on pasta ja vajalikud abivahendid. Maksab see ~5k kanti. Peaks lahendama sinu probleemid.

          Comment


            #6
            Originally posted by KaruTEC@Apr 13 2006, 11:16
            Nylund Eesti, LPKF toodab komplekti, kus on pasta ja vajalikud abivahendid. Maksab see ~5k kanti. Peaks lahendama sinu probleemid.
            Tänan info eest! Enne kui neile helistama asun, täpsustaks veel üle - kas endal kogemused antud toote kasutamisega ja mis võis olla komplekti täpsem nimi. Nylundi weebist ei paistnud hoobilt silma.

            Comment


              #7
              Endal veel kogemust ei ole, kuid üldiselt on LPKF usaldusväärne (ehkki krõbedate hindadega) firma. ProMask on küll hea toode, seda just katsetasin ja tuli 3. korraga päris kena välja.

              Comment

              Working...
              X