Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Potekas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Potekas

    Niisiis otsustasin ehitada laadija. Pinge regulaatoriks LM317 ja vooluregulaatoriks see.
    Skeemil on 30 oomine potekas, väikseim, mis mina leidsin, on 100 oomine. Kui ma aga panen ühe 200 oomise taki potekaga rööbiti, peaks saama takistuse teoreetiliselt ju ~33 oomi peale. Teoorias ilus, aga tegelikult?

    #2
    aga see ?
    Erilahendused.
    PS või mail.

    Comment


      #3
      pingeregulaatorit pole vaja
      LM317 ise sobib vooluregulaatoriks, kui talle 1 takisti/pote lisada, vaata datasheet'i...

      Comment


        #4
        Originally posted by pots007@Apr 25 2006, 22:18
        Skeemil on 30 oomine potekas, väikseim, mis mina leidsin, on 100 oomine. Kui ma aga panen ühe 200 oomise taki potekaga rööbiti, peaks saama takistuse teoreetiliselt ju ~33 oomi peale. Teoorias ilus, aga tegelikult?
        Tegelikult 100Ω ja 200Ω rööbiti oleks kogutakistusega ~67Ω.
        Selliselt rööbitades on üks paha nüanss - takistuse sõltuvus potentsiomeetri võlli pöördenurgast moonutub ja muutub ühes otsas järsemaks. Noh, mõnikord võib ju sellest ka kasu olla, kas aga selles skeemis...
        Elektroonika töötab suitsu baasil.
        Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
        Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

        Comment


          #5
          Vaata andmelehel: http://www.jancorver.org/info/atv/ba...iles/LM317.pdf skeemi 50mA Constant Current Battery Charger, 24Ω takisti asemele panedki oma 100Ω poteka ja sellele paralleelselt 30Ω takisti.
          Nagu fre ütles, pole reguleerimine siis enam 'lineaarne', aga samas võid multimeetri laadimise ajal vahele panna ja märkida üles (teed näiteks skaala pote nupule) erinevad voolud pote võlli eri asendite korral.
          Oleneb ka sellest missuguseid elemente laadida tahad, sest näiteks 50mA on AA elementidele vähevõitu...kestab suht kaua, enne kui laetud saavad.

          Comment


            #6
            Kuskil nägin ka skeemi vene väljaka (KP303,KP307) ja transi (KT817) peale aga hetkel ei tule meelde kus, skeem sisaldas vist ainult yhte takki ja potet ning voolu määras bipolaar transi võimendustegur.
            Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
            1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
            2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

            Comment


              #7
              Niisiis mõtlesin elu üle järele ja ehk saab siis nii?
              Regulaator

              Comment


                #8
                mina olen siiani kasutanud lm317+üks npn transs lahendust(ka datasheedist). Kui jahutus toimib, siis saab kenasti isegi ampriga laadida.
                Kindlasti tasuks mõlemale poole panna mingid väikesed kondekad, näiteks 100nF. Ilma nendeta võib juhtuda, et asi läheb genema sõltuvalt montaažist. Väljundi pool pole lüüti vaja, aku niikuinii silub asja ära.

                Kuskil siin foorumis keegi linkis ühte päris toredat skeemi, kus lm317 oli positiivse tagasisidega võnkuma aetud ja sellega saadi impulsstoide. Kindlasti oleks päris tore variant akusid laadida, ei läheks niipalju soojuseks kui tavaliselt.

                Comment


                  #9
                  Skeem
                  nii peaks ju olema pinge umbes 13 volti ja vool 0,5 amprit ?

                  Comment


                    #10
                    Kusjuures see impulssskeem isegi töötab, aga datasheedis on typo - kivijalade tähised vahetuses.
                    Poolina võib kasutada Tevalos müüdavat kõlarifiltri pooli.

                    Comment


                      #11
                      Aku laadimiseks pinge ja voolu reguleerimine eraldi kivide abil.
                      Algus.
                      Head susserdamist !

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by digital@Apr 29 2006, 23:54
                        mina olen siiani kasutanud lm317+üks npn transs lahendust(ka datasheedist). Kui jahutus toimib, siis saab kenasti isegi ampriga laadida.
                        Kindlasti tasuks mõlemale poole panna mingid väikesed kondekad, näiteks 100nF. Ilma nendeta võib juhtuda, et asi läheb genema sõltuvalt montaažist. Väljundi pool pole lüüti vaja, aku niikuinii silub asja ära.

                        Kuskil siin foorumis keegi linkis ühte päris toredat skeemi, kus lm317 oli positiivse tagasisidega võnkuma aetud ja sellega saadi impulsstoide. Kindlasti oleks päris tore variant akusid laadida, ei läheks niipalju soojuseks kui tavaliselt.
                        Kle selle skeemi saame peagi uuesti ülesse pandud(minu variant oli mõeldud kuni 80W halogeenvalgustite reguleerimiseks bussis(8x10W)).Selles skeemis on kasutatud veel lisatranssi VVks.Proovib asja ülesse saada lähipäevil...
                        The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                        Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                        Projektide pildid
                        Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                        http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                        Comment

                        Working...
                        X