Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

toiteskeem?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    toiteskeem?

    palju sellise toiteskeemi väljundpinge on? Kas 25 * 1.41?

    http://www.tnt-audio.com/jpeg/mwdac1541psua.jpg

    Mida siin skeemil need MOSFET-id tevad, kas lihtsalt stabiliseerimise mõttes?

    Kas sellist lahendust on mõtet kasutada TDA1514 hi-fi kivi jaoks, või on asi liigne overkill?

    #2
    liigne overkill nüüd küll mitte. sest teie antud alaldusfiltri skeemi järgi annab see välja +19V-19V. Kivi tahab saada +25V -25V. Töötaba ka sellega loomulikult. Kas ainult alaldist ja lüütidest ei aitaks? Kas on vaja ülse nii keerulist ja silutud alaldust sellele kivile? Need mosfetid seal silumis eesmärgil.

    Comment


      #3
      Pinge on pärast dioode 1,41x25V ja MOSFET-d stabiliseerivad selle 19V peale.
      Minu meelest liigne luksus selline skeem, aitab lihtsalt tafost, alaldusdioodidest ja kondekatest.
      Trafo sekundaarmähiste pinge ei tohi siis olla üle 2x20V, muidu TDA1514 kärssab läbi. Maksimaalne lubatu neile skeemidele on 2x30V alalist.

      edit: kui tõesti tahad seda skeemi kasutada, siis VR501 ja VR521 abil saad väljundpinge sobivaks (+-25V) reguleerida. Selleks nad seal ongi.

      Comment


        #4
        Mul on mõte ehitada amfitoni korpusse tda1514 baasil võimendi, aga tahaks kasutada kõiki esipaneeli nuppe korpusel, seega eelvõimendit ei tahaks välja lammutada.

        Samas amfitoni trafo on minu mäletamist järgi +/- 22V seega selle kivi jaoks nats palju.

        a põhimõtteliselt saab siis seda skeemi kasutada kui on tarvis peale silumist tekkiv +/-31V saada +/- 24V peale?

        Miks siin nii palju lüüte on sellel skeemil?

        Comment


          #5
          tnt-audio vennad topivad toiteahelatesse megalt kondekaid, iseasi kas sel mõtet on aga vähemalt saab kirjutada "As a total there are about 100,000uF around.".
          Kolakoguja

          Comment


            #6
            Saab ikka jah. pane veel kaks kivi ja faasimuundur. saad sillata. aga ega +-30V ka väga halb ei ole juu.

            Comment


              #7
              Originally posted by djarni@May 5 2006, 16:01
              Saab ikka jah. pane veel kaks kivi ja faasimuundur. saad sillata. aga ega +-30V ka väga halb ei ole juu.
              Tahaks esialgu teha võimendi siiski 4oomise koormuse tarvis, selleks on recommended pinge +/- 24V väga ei tahaks kivi ehku peale läbi küpsetada. 275eeq siiski.

              Sildamine võib olla hea mõte iseenesest, kuid kardan et see trafo ei kannata ära nii palju jõudu.

              Comment


                #8
                Kas keegi aitaks mosfetid valida siit: http://www.elfa.se/elfa-bin/dyndok.pl?dok=2458.htm

                tundub et tnt audio vennad panevad tõesti kõike liiaga,

                mul oleks vaja saada paari siis >= 30V mosfetid mille vool näiteks 5A, mille järgi neid paari ajada?

                Comment

                Working...
                X