Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kas konde tõstab pinget ühepolaarsel trafo alaldil?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kas konde tõstab pinget ühepolaarsel trafo alaldil?

    Tobe küsimus, teen akulaadijat ja nüüd on küsimus, kui mul suht lihtne alaldi 12V sekundaari väljund mis läheb dioodi silda ja väljundis on kondensaator pulsatsioonide vähendamiseks kas tõuseb pinge samuti 1,4 korda? ehk siis väljundisse saan 16,8V?

    #2
    Vs: Kas konde tõstab pinget ühepolaarsel trafo alaldil?

    Esmalt postitatud XXXHARDCORE poolt
    Tobe küsimus, teen akulaadijat ja nüüd on küsimus, kui mul suht lihtne alaldi 12V sekundaari väljund mis läheb dioodi silda ja väljundis on kondensaator pulsatsioonide vähendamiseks kas tõuseb pinge samuti 1,4 korda? ehk siis väljundisse saan 16,8V?
    Seda ta on.
    Kõik meeldiv tuleb lambist...

    Comment


      #3
      Vs: Kas konde tõstab pinget ühepolaarsel trafo alaldil?

      Siit tulenevalt teine küsimus kui toiteks alaldi asemel on Auto Aku ehk (12v) ja siis ka konde klemmide vahel kas siis ka tõstab pinget?
      Tahan teha nii et toita saab laadijat nii akult kui ka oma alaldi pealt

      Comment


        #4
        Vs: Kas konde tõstab pinget ühepolaarsel trafo alaldil?

        Esmalt postitatud XXXHARDCORE poolt
        Siit tulenevalt teine küsimus kui toiteks alaldi asemel on Auto Aku ehk (12v) ja siis ka konde klemmide vahel kas siis ka tõstab pinget?
        Ei,ja see 1,4 kordne pingetõus peale dioode ei pruugi ka päris täpne olla,sest dioodidel on ka väike pingelang.

        Comment


          #5
          Vs: Kas konde tõstab pinget ühepolaarsel trafo alaldil?

          Mnjah see sõltub kondensaatori mahtuvusest, kui palju pinge koormuse all on.Muidu jah valemi järgi on (1,41Uac)-2Uf sildalaldi korral(Uf päripingelang ühel dioodil).Asoo ja autoaku(starteraku) laadimiseks peab olema allika pine ca.20% kõrgem, et tekiks laadimisvool.
          The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
          Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
          Projektide pildid
          Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
          http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

          Comment


            #6
            Vs: Kas konde tõstab pinget ühepolaarsel trafo alaldil?

            teen sellist laadijat max713 põhjal, ja plaanisin toita korraga 8 purki ära, ja max voolul 3.5A. Kuid 8 purgi toiteks on vaja 15V minimaalselt toitepinget. Mul aga trafo 12V kui konde tõstab pinget siis OK. Kuid auto aku toitest jääb tõenäoliselt väheks.
            viimati muutis kasutaja XXXHARDCORE; 09 m 2006, 13:51.

            Comment


              #7
              Vs: Kas konde tõstab pinget ühepolaarsel trafo alaldil?

              Kui sul on trafo 12V siis miks üldse ühepolaarne? või sain millestki valesti aru.

              Vahelduvvoolu kahepolaarse alaldi jaoks on tarvis ikka 4 dioodi, mõlema poolperioodi tarvis 2 siis.

              Ühepolaarse alalduse kohta oli siin mingisugune teema, seal räägiti et sellel kasutegur väga kehva.

              Jälle Ot, võibolla sain valesti asjast aru

              Comment


                #8
                Vs: Kas konde tõstab pinget ühepolaarsel trafo alaldil?

                Esmalt postitatud XXXHARDCORE poolt
                plaanisin toita korraga 8 purki ära
                [---]
                Kuid auto aku toitest jääb tõenäoliselt väheks.
                Mis akusid sa laadima hakkad? Ja veel 3,5 ampriga (max)?

                Comment


                  #9
                  Vs: Kas konde tõstab pinget ühepolaarsel trafo alaldil?

                  Kahepolaarne toide on +12 0 -12V
                  Kahepolaarsel toitel võib vabalt kasutada kahte dioodisilda, kusjuures parema kvaliteedi saamiseks nii tehaksegi!

                  Mul ühepolaarne kuna travo ilma keskväljavõtteta +12V Ühepolaarsel on tavaline dioodisild koosnev 4'st dioodist nagu ikka.... Pulsatsioonide silumiseks 10000uF 25V konde lõpus. Võib ju alaldi teha ka 2 dioodiga kuid ma kull ei kujuta ette kes kasutaks sellist.

                  Tegemist on Raadio teel mudelite akude kiirtoiteks! Seal mahtuvused ulatuvad 4200mAh'ni per purk. Kiirlaadimist tavaliselt on lubatud 1C (C-aku mahtuvus) ehk siis 4,2A toitega laeb akut ca 1,5h. Mul tuleb lüliti millega saan muuta laadimisvooli kas 1,1A; 2,2A; 3,4A. Kiirlaadimiseks sobib suurepäraselt. Laadija tunneb ära kui aku täislaetud on ja läheb üle tilgutavalae reziimile. 75mA

                  Kui kellegil soovi ja tahtmist võin skeemi, trükplaadi ja elementide kirjelduse siia kirjutada

                  Comment


                    #10
                    Vs: Kas konde tõstab pinget ühepolaarsel trafo alaldil?

                    Alguses sa küsid A ja B kohta ja siis väidad et kahepolaarse toite korral on parem kasutada kahte dioodsilda. Palun põhjenda oma väidet.

                    Comment

                    Working...
                    X