Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Traffo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Traffo

    http://sound.westhost.com/project89.htm

    Kuidas sellele süsteemile traffo mähkida. Kui tegin seal oleva õpetuse järgi kärssasid traffo juht transistorid läbi . Kasutada tuleb MTP75N06, asendusena soovitati IRF540, kusagilt leitsin et tuleb hoopis asendusse IRFZ44N, ja mul on karbitäis IRF640N. Millised on õiged sinna siis lõppede lõpuks.
    viimati muutis kasutaja raivo98; 02 m 2006, 14:26.

    #2
    Vs: Traffo

    http://www.tevalo.ee/foorum/showthread.php?t=14848
    Sealt saad kõigile praegustele ning tulevastele küsimustele vastuse...Põhimõtteliselt sobivad kõik suure võimsusega ning vähemalt 100V planeeritud FETid...

    Asoo ning enne FETide peale panekut peab kontrollima, kas PWM töötab(sagedus õige, imp.-kestused õiged ning moduleeritavad, jne) ning FETide tüürahelad on töökorras.
    viimati muutis kasutaja Cheopps; 02 m 2006, 15:03.
    The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
    Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
    Projektide pildid
    Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
    http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

    Comment


      #3
      Vs: Traffo

      Esmalt postitatud raivo98 poolt
      http://sound.westhost.com/project89.htm

      Kuidas sellele süsteemile traffo mähkida. Kui tegin seal oleva õpetuse järgi kärssasid traffo juht transistorid läbi . Kasutada tuleb MTP75N06, asendusena soovitati IRF540, kusagilt leitsin et tuleb hoopis asendusse IRFZ44N, ja mul on karbitäis IRF640N. Millised on õiged sinna siis lõppede lõpuks.
      Hei foorumlased, ma saan aru, et õigekiri on mõnikord üks paras pähkel, aga on olemas ju abistavaid raamatuid nagu ÕS ja võõrsõnade leksikon, mille abil saab postituse natuke vähem vastikult silmatorkavaks teha. Teemat kutsus lugema tegelikult pealkiri - traffo. Vahepeal otsivad inimesed siin lahendusi ka trahvo teemalistele muredele. Kuigi isendi tegelik nimetus on trafo, aga noh...
      Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

      Comment


        #4
        Vs: Traffo

        Map tea, ma olen alati nii kirjutan seda aga jätan tulevikuks meelde Sorry!!!!

        Comment


          #5
          Vs: Traffo

          irf640 ära sinna küll pane. Need 200 volti 0.18 oomi rds- on. I`2*R kaod lähevad suureks, kasutegur madal.
          irfz44n sobib sinna hästi.

          Comment


            #6
            Vs: Traffo

            Alati saab neid paraleelidaAga noh, tegelikult nad pole jah sellise režhiimi jaoks mõeldud...



            OT: Tuli meelde TPT aegne nali:
            Õppejõud "Kuda trafo töötab?"
            Õpilane "Trafo töötab niimodi:"MMMMM!""
            The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
            Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
            Projektide pildid
            Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
            http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

            Comment


              #7
              Vs: Traffo

              selge siis tuleb hakkata raha kulutama. Aga kas sellest toite plokkist on võimalik kätte saada +-57V????????
              viimati muutis kasutaja raivo98; 03 m 2006, 20:29.

              Comment


                #8
                Vs: Traffo

                toiteka väljundpinge sõltub trafo keerdude arvust. Sekundaarmähis soovitatav kerida varuga st soovitust natuke kõrgema pinge jaoks ning väljundpinge stabiliseerida tagasisidega. Sedasi kompenseerid võimalikke toitepinge kõikumisi ehk kui bassimats tõmbab toiteka sisendpinge 14 voldi pealt 10 voldile siis ei kuku 57 volti võimu toide 40 voldile ja võim ei hakka clippima.
                Kui tahad seda toidet ehitada p68 võimule siis arvesta, et võimu kasutegur keskeltläbi 50%.

                Comment


                  #9
                  Vs: Traffo

                  aga kas see kivi SG3525 kärab sinna w ja kuida kasu tegurit tõsta kui see võimalik on ja tahan sellele võimule teha seda toidet. Woofer on 400W RMS ja kui ma saan võimust kätte 175W siis pole sellel asjal nagu erilist mõttet

                  Comment


                    #10
                    Vs: Traffo

                    SG3525 sobib sinna hästi. Võimendi kasutegurit märkimisväärselt tõsta ei saa.
                    Kui see woofer reaalselt 400W kannatab , siis on sul vaja ca 400 w võimu, 800w toidet.Arvestades toiteka kasuteguriks 80%, on kogu tarbitav võimsus ca 1000W.
                    Võimu väljundvõimsus sõltub koormustakistusest. Mitme oomine su woofer on?

                    Comment


                      #11
                      Vs: Traffo

                      1000W max 400W norm(rms) ja 4oomi

                      Comment


                        #12
                        Vs: Traffo

                        D klassi võimendi ??? ma kardan et kui ehitada ise võim ja siis see õhku lasta kogemata ja ka woofer läheb siis on kahju ~2000EEKu. Ma olen huviline ja tahaks proovida ise see võimendi valmis saada aga pea ei oska enam midad arvata aga äkki soovitad midad mulle

                        Comment


                          #13
                          Vs: Traffo

                          kuida saada toiteplokki 800W-1000W???

                          Comment


                            #14
                            Vs: Traffo

                            Kui eelarve piiratud ja puudub eelnev kogemus võimendite/impulsstoiteplokkidega siis on vähe tõenäoline et ise ehitamine odavam tuleb kui poest valmisvõimendi ostmine.

                            Kas oled varem sellise võimsusega võimude/toitekate ehitamisega tegelenud?

                            Comment


                              #15
                              Vs: Traffo

                              ainult võrgu voolu pealt

                              Comment

                              Working...
                              X