Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Fototakist

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Fototakist

    ma ei saa sellepildi pealt suurt miskit aru, aga tundub, et see K4 on selle sama fototakisti paariga jadamisi. kui need fototakistid koos releega välja vahetada, siis pole oluline, mis sinna asemele paned, lihtsalt see komplekt(fototakid, konde, takisti, relee) tuleb uus tekitada. alalisvooluga käitatav 230V või 110V relee ja siis sellele siis fotodiood, -takisti või -transistor külge
    www.rsestonia.com on ka fototakisteid saadaval
    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

    Comment


      #17
      Vs: Fototakist

      Esmalt postitatud reuter poolt
      ma ei saa sellepildi pealt suurt miskit aru, aga tundub, et see K4 on selle sama fototakisti paariga jadamisi. kui need fototakistid koos releega välja vahetada, siis pole oluline, mis sinna asemele paned, lihtsalt see komplekt(fototakid, konde, takisti, relee) tuleb uus tekitada. alalisvooluga käitatav 230V või 110V relee ja siis sellele siis fotodiood, -takisti või -transistor külge
      www.rsestonia.com on ka fototakisteid saadaval
      Kas keegi oskaks välja pakkuda lahenduse. Asendaks ahela ( fototakistid, kondensaator C2, takisti R6-51k ja relee K4) fototakisti LDR09 ja miski releega, näiteks 12V. Mis jupid ja kuidas?

      Comment


        #18
        Vs: Fototakist

        Minu arvates lihtlabase relee ja fototaki vahetusega asja ei lahenda. Kui see leegi kontroll on sarnane kunagise DKVR katla leegi kontrolliga, siis fototaki taga oli veel elektronplokk milles olid igasugused viited, filtrid ja spektri analüsaator. Lihsale valgusele see ei reageerinudki. Asendama peaks spets seadmega, mis on just selleks otstarbeks mõeldud. Püüa otsida tolleaegseid juppe. Võin sulle pakkuda ühte kasutamata fototakki FSK-G1(tähed on kirillitsas).

        Comment


          #19
          Vs: Fototakist

          Esmalt postitatud velts poolt
          Minu arvates lihtlabase relee ja fototaki vahetusega asja ei lahenda. Kui see leegi kontroll on sarnane kunagise DKVR katla leegi kontrolliga, siis fototaki taga oli veel elektronplokk milles olid igasugused viited, filtrid ja spektri analüsaator. Lihsale valgusele see ei reageerinudki. Asendama peaks spets seadmega, mis on just selleks otstarbeks mõeldud. Püüa otsida tolleaegseid juppe. Võin sulle pakkuda ühte kasutamata fototakki FSK-G1(tähed on kirillitsas).
          Mul vastupidine arvamus. Milleks peaks keeruline olema?. Mina saan sellest skeemis aru selliselt, et kui temperatuuri andurid ühenduvad siis esimesena rakendub relee K4. Siis leegi süttimisel väheneb fototakisti takistus ja relee jääb rakendunuks. Kui miskil põhjusel leek ei sütti siis kondekas võtab pinge maha ja relee avaneb ning sütib avarii lamp.

          Comment


            #20
            Vs: Fototakist

            Esmalt postitatud velts poolt
            ... Kui see leegi kontroll on sarnane kunagise DKVR katla leegi kontrolliga, siis fototaki taga oli veel elektronplokk milles olid igasugused viited, filtrid ja spektri analüsaator. Lihsale valgusele see ei reageerinudki....
            Tolles plokis mingit erilist spektri analüsaatorit ei olnud, oli aga tehtud selline skeem mis registreeris võbeleva (leegi) valguse. Sõltuvalt kütusest on leegi võbeluse sagedusspekter erinev, kuid ilmselt jääb põhiosas alla 50Hz. Muu kõrvaline valgus või ka leegita kolde helendus jäi selle skeemi poolt registreerimata.
            Elektroonika töötab suitsu baasil.
            Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
            Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

            Comment


              #21
              Vs: Fototakist

              12V releed ei sa kuidagi alaldatud 230V peale tööle panna - fototakistile jääks peale selline hajuvõimsus, et paari sekundiga aurustuks. üldse on vooluvörguga seotud ja >200V alalisvooluga automaatika möeldud vaid suitsiidilembile. tee kogu skeem 24V peale ümber , siis leiab ka sobiva fototakisti, kuigi arvan et footakistile tuleb transistor emmiterjärgurina ühendada.

              Comment


                #22
                Vs: Fototakist

                Õnnestus leida samasugune relee ja asi toimib nagu kellavärk

                Comment

                Working...
                X