Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
no ma arvan, et me kõik oleme ju näinud, kuidas moblade küljes vilguvad need tulukesed, mis saavad energiat mobla antennist mu arust laine energia sõltub suuresti selle sagedusest. Kuna wifi on 2,4GHz ja tavaline raadiolaine 100 MHz peaks wifist rohkem energiat saama ju. Aga eks see ju olene antenni suurusest ja saatja kaugusest.
sõltub ka võimsusest. Mobiil 2W, wifi 0,5W. Sagedus ei suurenda võimsust.
Mobiilile lähedal vilgub, kuid 10cm kaugusel enam mitte. Kaugel siis wifi oli?
TV pult tahab ikka kõva laksu saada, et saata, ei jätku arvan. Võib-olla antenni küljes vahetult, kuid ikka kahtlane.
ei pult töötas normaalselt nagu patareidega... samamoodi töötas ka ilma.. ei tea praegu, mis teleka pult see oli.. küsisin järgi lubati järgi uurida
Huvitav tõesti. Sellist energiat annaks ammutada otse masti all elades...
Igatahes ei sõltu saadav energia kuidagi sagedusest vaid ikka sidestusest saatjaga. Mida lähemal seda uhkem. Mida parem antenn, seda uhkem jne.
Samas...igasugu anomaaliaid leidub.
- Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
- Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!
Vaata neid jubinaid hoolega ja leiad neist miniatuurse toiteelemendi.
äkki seletad, miks on vaja toiteelementi, kui mõnisada millivatti on väga pisikese antenniga püütav. teine küsimus on, miks see toiteelement tühjaks ei saa või on äkki sul selline, millele mobiili laadimise ajaks topid ka juhtme külge? mobiilid vist on 50 oomise süsteemiga. selleks, et 50 oomil 2W saada, on vaja vähemalt 10V pinget. antenni lähedal on võimalik see kinni püüda ja veel 3V kätte saada, dioodi jaoks pole rohkem vajagi.
kui olete elektroonikat õppind ja natuke raadioala õppekavas leidunud, siis ilmselt on demonstreeritud ka pisikest maketti, kus on lähestikku 2 antenni. ühte antakse signaal sisse ja siis teise antenni otsas on võnkeringi järel taskulambi pirn. võnkeringi sobitamisel sagedusega hakkab pirnike päris ilusti põlema. sellise tulukese jaoks on juba ka voolu vaja, sellest tulenevalt mingi dioodikese toitmine antenniga on kukepea
Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus
Tuldi möödunud aastal mu juurde ühe sellise, telefonipoodides 50 krooniga müüdava, siniste ja punaste vilkuvate lambikestega jubinaga. Tagumisel küljel kleeps, millega telefoni külge vajutatakse. Ei töötavat enam. Lõin käega, et mine osta uus, öeldi et ei ole enam nii ilusat, olla teine umbes poolteist aastat kenasti käinud. Vaatasin siis peale, läbi plastiku paistis pisike trükiplaat, millel valgusdioodid ja ca 5mm diameetriga väga kellapatarei moodi element. Kogu kupatuse paksus oli natuke peale 2mm (servadest läks õhemaks). Lahti jah ei kiskunud, kuid sellest ühest riistapuust mulle arvamus jäi, et see "mobiiltelefoni antennist vilgutamiseks energiapüüdmine" on tegelikult mingi hiinlaste vuhvel.
See konkreetne vidin võis olla petukaup aga mobla saatja energiast saab LEDi põlema küll. Detektorit pole vajagi sest diood ise...ongi ju diood. Kunagi väga ammusel ajal olin polikliinikus, kus tehti kõrgsagedussoojendamist. Õde kontrollis seadet tavalise neeonlambiga, mis süttis, kui ta juhtme lähedale pandi. Neon lamp tahab tavaliselt vähemasti 100V, vool on väike.
Vene kroonus olid saatja antenni juures tavalised 220V hõõglambid. Morsevõtme vajutamisel süttisid täie hiilgusega!
Kõik oleneb saatja võimsusest ja sidestatusest tarbijaga.
- Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
- Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!
Comment