Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

muusikaprojekt auto sigaretisüütesse

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    muusikaprojekt auto sigaretisüütesse

    tere,
    Mul tiirutab peas üsna lihtne projekt(minu arvates) muusikasüsteemist, mis peab saama toidet sügaretisüütajast. Idee on selles, et 12V ja maxvõimsusega 100W tuleb toide, süsteemis peaks väiksem võim olema ja 2 "keskmist" ja 2 kõrge helide kõlarit. võimendi võiks olla sisse/välja lüliti ja väikse reostaadiga, et saaks helitugevust reguleerida. Heli, mida kõlarid peaks ette mängima, saab süsteem MP3-lt, mis ühildub süsteemiga sellise liitmiku abil nagu tavalised kõrvaklapidki. Heli sõik olla stereo vormis Mida oleks lisaks vaja sellele süsteemile?

    #2
    Vs: muusikaprojekt auto sigaretisüütesse

    suur tulekustuti ja korralik kindlustusleping auto põlemiskahjustuste korvamiseks

    Comment


      #3
      Vs: muusikaprojekt auto sigaretisüütesse

      Ma lootsin, et asi ei lähe nii keeruliseks, et esimese postiga juba hirm nahavahele aetakse.

      Comment


        #4
        Vs: muusikaprojekt auto sigaretisüütesse

        kui tahad lihtsamalt,siis võta toide aku pealt

        Comment


          #5
          Vs: muusikaprojekt auto sigaretisüütesse

          aga sigaretisüütesse tulebki toide akult ju

          Comment


            #6
            Vs: muusikaprojekt auto sigaretisüütesse

            sul pole üldse oma autost kahju.sinna tuleb muidugi ka pinge akult,aga millise juhtmega?
            too kaks jämedamat juhet salongi ja asi lahendatud(kaitse muidugi vahele).

            Comment


              #7
              Vs: muusikaprojekt auto sigaretisüütesse

              kreeklasel oigus, sytkari kontakt on nii kehv, et isegi väikese voolutarbimise juures kipub sulama/pqlema. Vea korralikud juhtmed akult, kaitse kindlasti vqimalikult aku klemmi lähedale.
              Kolakoguja

              Comment


                #8
                Vs: muusikaprojekt auto sigaretisüütesse

                Asi selge, aga enda huvi mõttes küsiks, et kuidas sigarisüütaja kontakt kehv jääb, kui sinna taha tulevad akult klemmid?? Lihtsalt s'tt ehitus süütekal?

                Comment


                  #9
                  Vs: muusikaprojekt auto sigaretisüütesse

                  Mittekindel kontakt suutaja ja suutajasse yhendatava otsiku vahel.
                  Kui voimas voimendi? Kas pole lihtsam ja odavam osta kohe autovoimendi?
                  Kolakoguja

                  Comment


                    #10
                    Vs: muusikaprojekt auto sigaretisüütesse

                    ma ei ole lihtsalt nii väikest võimu näinud ja ei taha liigset raha ka kulutada, sest pole vajadust mingi supervõimu järgi. 100W on nii väike võimsus, et see on naeruväärne.

                    Comment


                      #11
                      Vs: muusikaprojekt auto sigaretisüütesse

                      Esmalt postitatud makuke poolt
                      ma ei ole lihtsalt nii väikest võimu näinud ja ei taha liigset raha ka kulutada, sest pole vajadust mingi supervõimu järgi. 100W on nii väike võimsus, et see on naeruväärne.
                      100W libavõimsust on tõesti naeruväärne, mida aga pole 100 tõelist watti.
                      100W või 2x50W ca 13V sisendpinge juures nõuab tõsist toiteplokki (pinget vaja üksjagu tõsta). Eks teadjamad oskavad nõu anda.
                      Kolakoguja

                      Comment


                        #12
                        Vs: muusikaprojekt auto sigaretisüütesse

                        jah, eks ta tuleb odavam ja kindlam ikka alati osta valmistootang ja vaevalt sa selle saja watise võimu nüüd märkimisväärselt väiksema mõistad ehitada, kui seda on näiteks poest ostetav võim. Jupid juppideks aga jahutuse jaoks on ikka suuri radikaid vaja ja eks need selle enamuse sellest mõõdust/massist annavadki. Ja sada w pole tõesti väikene, sesmõttes et kui on 100 rms siis ma ei kujuta ette, kas mina seal autos olla tahan kui see makk kasvõi poolega peaks peksma.

                        Hästi heaks näiteks on rolandi micro cube, on üks väike kidra võim, 2 watti. Kui kunagi peaksid seda nägema/kuulma siis sad aru wati väärtusest kõlari "valjuduse" ühikuna. Mängib pea samakõvasti kui mu uhke aiwa 2*60w keskus, no tegelt on ikka vahe aga võrdluseks väga hea
                        Condemn the hive.

                        Comment


                          #13
                          Vs: muusikaprojekt auto sigaretisüütesse

                          Jälle sain targemaks.. Kui ausalt öelda, siis täpsemalt hakkab asi olema selline: umbes 40-50 cm pikk, 30 cm lai kast. sees väike võim, 2 "suuremat kõlarit" (arvatavasti üle 6'' ei pane) ja kaks väiksemat (kolm riba maybe). ja asi peaks olema kiiresti ümbertõstetav ja teistesse masinatesse viidav. Sellepärast tuligi mõte sigarisüütest vool võtta.

                          Üldiselt ei ole ma enne selliseid süsteeme ehitanud ja seega on veel mõned küsimused:
                          1. Kui ma panen 100W võimu oletame, palju siis reaalselt W kõlarisse jõuab?
                          2. on ehk mingit lihtsamat moodust, kuidas saan ehitada veel selle süsteemi, et akut tühjaks ei tõmba?

                          Kellegil on ehk 12V peal töötavat võimu? (kidra võim, mis enne pakuti?)

                          Comment


                            #14
                            Vs: muusikaprojekt auto sigaretisüütesse

                            Niisama lambist sa 12V toite puhul reaalset 100W võimsust kätte ei saa.Palun tee omale esmased algtõed selgeks.Pealegi on see praktilises mõttes täiesti mõttetu projekt.Oletame,et sa teed selle kasti valmis ja hakkad seda toitma sigareti süütajast.Peale selle,et see toitelahendus on tuleohtlik,on see lahendus ka äärmiselt ebamugav.Kas sa hakkad seda kobakat omal süles hoidma (sigaretisüütaja pesa on ju auto armatuurlauas)?Milleks on vaja seda teistesse autodesse ümber tõsta?
                            Lõpetuseks:sellist süsteemi ei ole olemas,et sa tarbid X aega 100W võimsust autoakust,kusjuures aku tühjaks ei lähe.
                            Vana helitehnika remont Pärnus

                            Comment


                              #15
                              Vs: muusikaprojekt auto sigaretisüütesse

                              Asi on selles, et mul on vaja vahest autost väljas muusikat kuulata (rannas kasvõi, kui akut kaasa vean).

                              Comment

                              Working...
                              X