Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Analoog signaal digitaalseks

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Analoog signaal digitaalseks

    Arvuti helikaart oleks vist kõige lihtsam lahendus.

    Aga kui keegi GPS -i häkkida tahab siis SiRFdemo tarkvara on abiks :
    MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
    KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

    Comment


      #17
      Vs: Analoog signaal digitaalseks

      On veel selline radar nagu http://www.vaski.net/thunder/ukkonen2.htm

      Muidu, ma leidsin ka sellesama http://www.techlib.com/electronics/lightning.html üles. Aga esimese mõttena tekkis mul hoopis küsimus, kuidas see muust tehnikast eraldada. Millegi sellisega, mis elektrit ei juhi. Panen hästi maandatud antenni üles, et äike saaks sinna lüüa?

      Siis veel... kas NTP on tundmatu asi? Tõsi küll... see mikrosekund.

      Tegelikult midagi sellist huvitaks ennastki. Arvutisse logimine, graafikud ja muu. Kaua ma seda temperatuuri ikka mõõdan. Aeg oleks midagi muud ka teha

      Comment


        #18
        Vs: Analoog signaal digitaalseks

        Ütlen ise ka vahepeal paar sõna sekka. Et olen seda AD muundurit PIC-i baasil arendanud. Ideeliselt olen jõudnud nii kaugele, et PIC saab juba analoog signaalist aru ja saadab selle ka data otsa pidi välja. Ideeliselt(rõhutame, et ideeliselt) toimub ülekanne i2c protokolli laadse asja alusel. Kui kellelgi isu arvuti poolse tarkvara(või ka pic-i oma) arendamise kohta, siis jagan hea meelega infot, koode ja muud jama.

        -Eggy

        Comment


          #19
          Vs: Analoog signaal digitaalseks

          Huvi oleks, aga hetkel pole selleks aega. Küll aga tahaks kunagi hiljem midagi sellist ette võtta. Ehk õnnestub isegi pilve asukohta määrata Liituks ka sellise süsteemiga. Aga põhiliselt mind huvitaks vaid ligikaudne kaugus. Seda on ehk lihtsam saavutada.
          Muide, tekkis mõte lisada antennile ka mikrofon. Ehk õnnestub seda läbi mingisuguse filtri isegi (täpsemaks) kauguse määramiseks kasutada. Kuigi ega see vist väga hea mõte ei ole. Mõte oli, et kui tuleb impulss, siis natuke aega kuulatakse, ega ei tule midagi kärgatuse taolist.

          Sellised ideed.

          Muidu tekkis veel sellinegi mõte, et kui äike anduri arvates liiga lähedale tuleb, siis lülitatakse sisse mingisugune seade mis lahutab elektri- ja telefoniliini. Viies otsad teineteisest ütleme, et meetri kaugusele. Ja pärast ühendaks aku jõul veel tagasi ka. Enne pannakse süsteemid veel ilusti kinni ka. Aga siin tekib muidugi küsimus, et kas poleks lihtsam kasutada juba liigpingepiirikuid. Tõsisem komplekt pole enam nii hirmkallis ka.
          Mis muidugi ei tähenda, et ma midagi sellist üritada ei võiks. Kui mul kunagi elus väga igav peaks hakkama.

          Comment


            #20
            Vs: Analoog signaal digitaalseks

            Mul ka hetkel natuke aja nappus. Samas sel detektoril(mida mina tegin) lehe peal all pool olemas ka lisa, mis mingit releed näiteks lülitama hakkab, kui midagi hullemat tulemas. Iseenesest pole ka raske arvutisse selline koodijupp lisada. Arvuti oleks võimeline paremini analüüsima andmeid.
            See üle neti sünkro protokoll on muidu idee, aga sel pidi olema keskmine täpsus 1/100 sekundit. Mis ei ole just väga palju. Aga eks kõik algab kuskilt. Nii eksperimendi mõtteski oleks lahe seda teha. Näiteks kuskil serveris üks lehekülg, kuhu kõikide detektorid oma andmeid üles lasevad eri värviga samale graafikule näiteks.

            Comment


              #21
              Vs: Analoog signaal digitaalseks

              Arvutisse... Ma ise muidu mõtlesin, et kuna mul on juba temperatuuri mõõtmiseks 1-Wire kasutusel, siis ehk on hea läheneda probleemile sealt. Ehk siis midagi sellist. Mitte just hea näide küll. Parem on kuskilt ära kadunud.
              Andmed paneks RRD'sse, nagu temperatuurigi.

              Comment


                #22
                Vs: Analoog signaal digitaalseks

                Nu sul on see eelis, et mingil määdal on tükk juba olemas. Pmselt PIC progreda nii, et anduriga sarnast infot välja söödab ja ongi asi korras. Mul just see juurikas, et inff ei liigu veel arvutisse. Minu arust ei olnud see link kah hea näide. Just hinna mõttes, muidu aga küll.

                BTW: RRD?

                Comment


                  #23
                  Vs: Analoog signaal digitaalseks

                  Jah, link ei olnud küll hea näide, aga neid skeeme on mujalgi. Ei pea ostma, võib vabalt ise teha. Maximil on isegi ADC kive, digipotesid jm. kraami millel on 1-Wire küljes.

                  Ja RRD:
                  RRDtool is the OpenSource industry standard, high performance data logging and graphing system for time series data. RRDtool can be easily integrated in shell scripts, perl, python, ruby, lua or tcl applications.

                  Comment


                    #24
                    Vs: Analoog signaal digitaalseks

                    ADC kivid ADC kivideks. PIC-is kah ADC sees. Lisaks see odavam ja kogemused PICutamise alal juures jälle. Samas need ADC kivid vist üldse kõik väga kallid.
                    Aga see RRD idee mulle juba meeldib, aga...winni all käima lükkamiseks peab olema Perl installitud?

                    Comment


                      #25
                      Vs: Analoog signaal digitaalseks

                      Nojah, minul mikroprosedega veel kogemusi ei ole. Muidu ehk räägiks teistsugust juttu.
                      Leidsin ka mainitud ADC. Maksab Tevalos 97.-

                      Analog Devices is a global leader in the design and manufacturing of analog, mixed signal, and DSP integrated circuits to help solve the toughest engineering challenges.


                      Oli veel ka üks aku jälgmise kivi. Leidlikud mehed on selle võtnud kasutusse niiskuse ja õhurõhu mõõtmiseks. Isegi vist üks äikesesensor kasutas seda.


                      Ei RRDTool ei tohiks Windowsi all Perli nõuda. Binaarid peaksid niisama ka käima. Iseasi, kuidas sa temaga suhelda tahad. Mina tegutsen FreeBSD all. Ja ma kasutan tõesti selleks Perli. MisterHouse'st sai vastav 1-Wire koodijupike võetud ja nõnda ta mul töötab. Mul DS2480B baasil interface tehtud. Töötab ideepoolest kõikjal, kus on serial port ja Perl. Muide see kood peaks ideepoolest ka Windowsi all töötama, ainult pole vajadust tekkinud. Installid ActivePerli (näiteks) ära ja kasutad.

                      Comment


                        #26
                        Vs: Analoog signaal digitaalseks

                        Hmm... kasutatakse hoopis sellist kivi:
                        Analog Devices is a global leader in the design and manufacturing of analog, mixed signal, and DSP integrated circuits to help solve the toughest engineering challenges.


                        Pole paha.
                        Aga see on küll tõsi, et hinna tõttu neid just hulgi osta ei saa.

                        Comment


                          #27
                          Vs: Analoog signaal digitaalseks

                          Oi jummel. Uurisin natuke, installisin natuke-targemaks ei saanud :| Muide see ADC....minu kasutatav PIC maksab miski 19 eeku
                          Oomipoe eesmärgiks on pakkuda kõike seda, mida vajab elektroonikahuviline, elektroonikat tootev või parandav ettevõtja või tavakasutaja oma igapäevaelus.

                          Kui sa ehk MSN-i lainetel liigud, võiksid mind lisada. Ma vist ei saa ise hästi sellega hakkama.

                          Comment


                            #28
                            Vs: Analoog signaal digitaalseks

                            Siinkohal võib ilmselt küsida, et kui palju maksab sinu töö?

                            Comment


                              #29
                              Vs: Analoog signaal digitaalseks

                              Aga võtame asja vähe teistpidi: Ma olen niikuinii mikrokontrolleritega tegelenud ja tegelen ka edaspidi. Miks mitte kombineerida kahte vajalikku?
                              PS! Uurisin seda 1-wire värki....tundub, et kisub selle poole jah. Susin endale ka ds1821 baasil ühet üki valmis ja siis vaatab edasi.

                              Comment


                                #30
                                Vs: Analoog signaal digitaalseks

                                Jah, ka seda.

                                Eks see ole mul harjumuse jõud. Kõik need aastad mugavalt kõrgemat keelt kirjutatud. Arvutis, kus on kõigeks palju ruumi. Tahad, võtad 10MB mälu, tahad, kirjutad kettale.
                                Muidugi vahelduseks mikro võib huvitav olla. Ma isegi korraks mõtlesin, et ehk tuleks teha mingi kontroller, mida saaks masinaga juhtida. Mine tea, äkki kunagi osutub see isegi vajalikuks. Aga praegu mõtlesin, et piirdun esialgu arvutiga. Seal on mul palju mänguruumi. Saan kasutada võrku ja muud. Olen isegi kuulnud soovitusi, et kui midagi tõsisemat tahta teha, siis on parem omale OS alla võtta. Aga muidugi mõnest I/O controllerist küll ära ei ütleks. Nii et kõik on kenasti omal moel vajalik.

                                Njaa... otsisin taga ühte home automation projekti kus muuhulgas oli toilet flush counter, ja leidsin hoopis selle:
                                http://www.househacker.com/permanent...onnected-House
                                Kurat teab, äkki oligi sama.

                                No ja siis on veel olemas http://www.youtube.com/watch?v=-ire5SyPNjU


                                Igasuguseid asju võiks tegelikult teha. Mis valmis saab, on muidugi iseasi. Mõned ideed on ka juba teoks saanud. Näiteks mõtlesin ma aastaid tagasi, kuidas küll ma saaksin teleka ekraanil mitmesugust infot näidata. Aga siis tuli IPTV...

                                Comment

                                Working...
                                X