Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

12 v pirni sujuv kustumine ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    12 v pirni sujuv kustumine ?

    vaja oleks siis sellist skeemi et 12 v ja 55 w pirn põlema pannes läheks sujuvalt põlema ja kui kustutada siis sujuvalt kustu, kas keegi viitsiks mingi raha eest skeemi joonistada ?

    #2
    Vs: 12 v pirni sujuv kustumine ?

    http://tevalo.ee/foorum/showthread.p...ighlight=sujuv

    tõesti pappi palju ja otsingut ei viici kasutada?
    Erilahendused.
    PS või mail.

    Comment


      #3
      Vs: 12 v pirni sujuv kustumine ?

      oomine takk jadas vahele ja siis viitelüliti(takisti+konde) lülitab relee, mis lühistab takisti. kui sama probleem, mis eelmise postitaja lingil, siis linnas sõitmisel pol nagu nii heledaid tulesid vajagi. paned natuke pikemad juhtmed või jadadioodi(võib ka 2) ja ongi asi lahendatud. 11,5V pirni kohta on talle suht leebe reziim ja peaks oluliselt iga pikendama. maanteele kolimisel peaks muidugi need takistused lühistama, et mitte vähene valgustatus ei hakkaks liiklust ohtlikuks muutma
      Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

      Comment


        #4
        Vs: 12 v pirni sujuv kustumine ?

        Mõistlikum oleks teha PWM-ga mingi kõige lihtsama mikrokontrolleri (~ 15- 20 kr , Pic , AVR ) peal .

        Comment


          #5
          Vs: 12 v pirni sujuv kustumine ?

          Tere jälle, se on kül kõik tore mis te siin räägite, aga minu teadmised väge selleni ei küündi et lintsate juppide kokku panemisega vajalik asi teha, osadest asjadest ma ei saa arugi mida soovitate, mul peab olema valmis tükk,u. selline nagu oomipoes müiakse, et on plaat ja jupid ja pane ainult kokku, tegelt piisaks ka ainult skeemist...

          Comment


            #6
            Vs: 12 v pirni sujuv kustumine ?

            Oli mul kunagi auto. OK- neljarattaline sõiduvahend nimega Talbot Horizon. Väljalaskeaasta 1984.a. Tollel oli päevatulede reziim tekitatud nii, et lähituled said pealüliti teatud asendis toite läbi takisti. Tolle väärtust hetkel öelda ei oska, aga selleks on Ohmi seadus.
            Auto pardapinge töötava mootori/genega on teatavasti ca 13,5-14,5V. Sõltuvalt pööretest, temperatuurist, koormusest, jne.
            Nüüd arvuta tolle Ohmi seaduse järgi eeltakisti.
            Selline, et Su lampidele ei langeks mitte 14,4V pinge, vaid nt. 11,0V pinge.Toiteahela ehitad samuti, kui lisatuledele: läbi relee ja lüliti.

            http://et.wikipedia.org/wiki/Ohmi_seadus

            Comment


              #7
              Vs: 12 v pirni sujuv kustumine ?

              asi selles, et mina pole see taksojuht, ma ei karda et pirn katki läheb, mina tahan et pirm sujuvalt põlema ja kustu käiks.

              Comment


                #8
                Vs: 12 v pirni sujuv kustumine ?

                No aga küsimus on ju Sinu? vää?

                Comment


                  #9
                  Vs: 12 v pirni sujuv kustumine ?

                  minu küll ja kusimus oligi et kuidas saaks sujuvalt... aga takistiga ju ei saa, se teeb lihtsalt nõrgemaks...

                  Comment


                    #10
                    Vs: 12 v pirni sujuv kustumine ?

                    No aga kombineeri nüüd minu ja eelnevate postitajate asju kokku omavahel.
                    Teine variant : pane ärifoorumitesse kuulutus, ehk keegi ehitab sulle selle riista. Mina seda kindlasti ei tee. Sa ei jõua seda kinni maksta.
                    Mitte et minu aeg kuidagi eriliselt väärtuslik oleks, vaid tegemist siin foorumis juba korduvalt välja öeldud tõega, et osta on odavam, kui ise teha.
                    Eriti, kui ise ei oska teha.
                    Lisan veel:Isetegemine muutub odavaks siis, kui sul on olemas vähemalt üks, veel parem kõik järgnevad komponendid:
                    1)huvi asja vastu
                    2)mingisugusedki teadmised elektrist/füüsikast
                    3)mingigi juppide baas katsetamiseks (vanad telerid, mingi muu elektroonika)
                    viimati muutis kasutaja tcumen; 16 m 2007, 21:17.

                    Comment


                      #11
                      Vs: 12 v pirni sujuv kustumine ?

                      sujuva lülituse saab transi, konde ja mõne takisti abil. transi pingelangu tõttu pirn pärast enam kuidagi 55W enam olla ei saa, kui just sisendpinget ei tõsta transi pingelangu jagu
                      Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                      Comment


                        #12
                        Vs: 12 v pirni sujuv kustumine ?

                        Valmis tükk on olemas , sihuke must tikutopsist vähe pisem ja pisikeste kruvidega kinnitamiseks mõeldud kõrvakesed ka küljes. On 5 klemmi , 2 külge ühendatakse toide , 2 külge koormus ja üks ots süütamiseks/kustutamiseks.

                        Comment


                          #13
                          Vs: 12 v pirni sujuv kustumine ?

                          Skeeme (esimesed mis leitud guugeldades):
                          - http://www.electronic-circuits-diagr...carsckt3.shtml (mitte eriti hea, ei ole PWM)
                          - http://www.hobbyprojects.com/D/Dimmer_Circuits.html (terve lingikogu)
                          - http://www.mp3car.com/vbulletin/hard...mer-delay.html (koos maketi näidisega jne).
                          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                          Comment

                          Working...
                          X