Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
Sai siis veidi seda kaasaegsete sagedusemuundurite asja uuritud Viru Elektrikaubanduse kodulehel ja paari rohkem huvi pakkunud toote kohta hinnapäring samuti tehtud. Ennastki pani imestama, et tõesti enam tänapäeval sagaeduse reguleerimise alampiiri praktiliselt pole asünkroonmootorite juhtimisel. Link seadmetele: http://www.ve.ee/vek/Arhiiv/Lovato/M...ootoritele.pdf Kasutusjuhend: http://www.ve.ee/vek/Arhiiv/VAT2000%...amisjuhend.pdf Nt. 3-faasilise 1,5kw sagedusregulaatori hinnaks on 4900-. +km. ja 3-faasilise 11kw seadme hinnaks 15500-. +km. ning need hinnad on siis tavakliendile. Püsikliendile, firmadele, ettevõtjatele hinnad veelgi soodsamad. Hakates vaatama nende sagedusmuundurite efektiivsust, kasutusmugavust, häälestus täpsust ja muidugi kaalu ning palju muud veel, siis tekkis küll mõte viia oma veneaegsed sagedusmuunduri kolakad Kuusakoskise ja saadud raha eest üks korralik kaasaegne seadeldis asemele osta.
Töö juures on palju mootoreid mis on ühendatud sagedus muundurite taha ja osadel on kaablite pikkused 50 meetri ringis.mootoreid on erinevate võimsustega(1-75 KW).Osadel mootoritel mis töötavad pikka aega madaletl pööretel on mootori võllilt ringi aetava vendi asemel eraldi mootor vendiga mis töötab kogu aja täispööretel.
Millegipärast Siemensi muundid armastavad Eestis maha põleda.
Oli vist 8 aastat tagasi, kui Viljandisse ühte tekstiilivabrikusse elektroonikut paariks kuuks asendama kutsuti. Seal oli ka sagedusmuundureid päris mitmeid. Probleem oli samuti olnud, et hommikul kella 8 ja õhtul kella 20 paiku vahel mõne muunduri jõutransistorid maha põlesid. Oli siis pandud lausa programmkell, mis nendel ohuperioodidel tootmise seiskasid (vist umbes 15 minutiks). Põhjustajaks olevat olnud kusagil alajaamas cosφ parandamiseks olevate kondensaatorite sisse- ja väljalülitamine, mis tekitas imelühikese kõrgemapingelise impulsi tarbijate juures.
Elektroonika töötab suitsu baasil.
Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.
Max27, verbaalse kõhulahtisuse kompenseerimiseks piisaks sinu poolt lausest: "Jah ma eksisin" vms.
Aga veel sagedusmuunduritest: 50m kaabli korral peab kindlasti kasutama väljundfiltrit (dU/dt filter), vastasel juhul on mootori klemmidel KAHEKORDSED ülepinge impulsid.
Viru Elekter tegeleb VAT seeria sagedusmuunduritega.
Kui tõesti sagedusmuundurit on osta vaja siis GE VAT2000 jäta küll järjekorras viimaseks, see solgib sul võrgu nii ära, et pärast kirud ennast maa põhja.
Osta siis juba Siemensi, ABB, Telemecanique või Mitsubishi oma.
Jah ma eksisin, palun antud teemasse eksitavate postituste tegemise eest vabandust! Tõesti ei olnud selle valdkonna viimaste aastate tehnikasaavutustega üldse kursis ja ei osanud arvatagi, et need sagedusmuundurid sellise arengu läbi on teinud ning hinnadki juba vägagi taskukohased paljudele. Omal ka siis plaanis lähiajal vastavat tehnikat soetada erinevate tööpinkide asünkroonmootorite juhtimiseks.
Ise selliste funktsioonidega sagedusmuundurit valmis ei ehita, pealegi pole kuskilt nende elektroonika skeemigi võtta ja kui olekski siis põlve otsas midagi taolist kokku ei nikerdaks.
Moi, võrgu solgib ära iga sagedusmuundur, millel pole sisenddrosseleid. Neid pakutakse reeglina eraldi. Uuematel ja kallimatel on alaldi tehtud IGBT baasil ja need on võrguga sõbralikumad. Maksavad jälle palju rohkem.
VAT2000 on veidi robustne, kuid väga hea hinna ja töökindlusega.
Mitte ainult drosselid, sõltub ka konde(de)st ja skeemilahendusest. Praktikas on see VAT just kehvalt esinenud, lisaks võrgu solkimisele kiirgab ka välja tugevalt häiredi (mootori kaabli kaudu) ja töökindlusega on ka probleeme olnud. Eks ta üks selline "säästu" variant on, vahest võibolla näkkab. Umbes sama raha eest saab paremaid muundureid.
Väga hea, et ülikooli esimesel aastal ei jõudnud pulkasid osta ja asünkroonmootori sagedusmuunduri projekti pooleli jätsin -- nagu nüüd selgub, mitte midagi pole kaotanud :P
If you think education is expensive, try ignorance.
moi, häired EI puutu asjasse, vaid on reeglina installiprobleemid. Miks ma VAT kiidan ? Mul on neid eri kohtades kokku 40 tk kasutusel, pole ühegagi probleeme.
Comment