Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Info üle 485'e

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Info üle 485'e

    On vaja kontrollida seadet üle 485'e. Tegemist mõne nupuga. Info liigub ühes suunas.
    Kunagi nägin mingit toredat skeemi või oli see lausa üks kivi. Aga enam ei suuda seda leida. Ehk keegi aitab.

    #2
    Vs: Info üle 485'e

    Mismoodi sellele seadmele läheneda tuleb? Paljas sõna RS485 ei ütle seadme käsustiku kohta midagi.

    Nuppudega juhtimiseks sobib mikrokontroller, millele on lisatud RS485 transiiver.
    If you think education is expensive, try ignorance.

    Comment


      #3
      Vs: Info üle 485'e

      Nuppudega soovin juhtida releesid. Nupud ühes otsas ja releed teises otsas. Ja soovin seda teha üle 485'e.

      Comment


        #4
        Vs: Info üle 485'e

        Liini mõlemas otsas mikrokontroller, EIA-485 transsiiver + lihtne sideprotokoll (et mikrokontroller aru saaks, mida sissetulevate baitidega teha tuleb). Kui viitsimist rohkem, siis võiks kasutada Modbusi.

        Comment


          #5
          Vs: Info üle 485'e

          Transiiveriks sobib MAX485 aga ka odavam analoog SN75176. Protokoll võiks lihtsamal juhul koosneda vaid daata pikkusest, daatast enesest ja kontrollsummast. Kui erilisi start/stopp sümboleid ei kasuta, peaks kogu daata liikuma ASCII kujul s.t. 1 baifdi jaoks 2 baiti.
          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

          Comment


            #6
            Vs: Info üle 485'e

            Soovitan kasutada MAX489, see on piiratud edge-ga. Juhul kui kiirus on <250kbps. Piiratud edge lubab palju koledamat kaabeldust.
            Suuremal kiirusel - MAX489. Ja ära kummalgi juhul unusta varistore, 5.6V vasta maad (mõlemale liinile). Ilma varistorita 485 on "ajutine 485".

            Comment


              #7
              Vs: Info üle 485'e

              Tegelikult on mul olemas 485 saatjaid nrf433 kiviga, kus on samuti 485 peal.
              Kogu seda asja on vaja selleks, et mul kodukoha koolis on poisid kes tahavad ehitada raadio teel juhitavat väikest paati. Kuna aga tegu on pisikese kooliga ja maal on rahadega nii nagu on, siis ma otsustasin neid aidata. Ma võin muidugi selle 485 kivi sealt minema visata, siis ei ole selle 485'ga jantimist.

              Comment

              Working...
              X