Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

230VAC pealt AVR'i ja elektroonika käitamine.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    230VAC pealt AVR'i ja elektroonika käitamine.

    Tervitused

    Probleem siis selline: Ruumi on krdi vähe! Seega trafot kasutada ei saa...
    Raha on ka vähe, seega kallit stepdown regulaatorit ka kasutada ei saa...

    Ma olen tähendanud, et on võimalik elektroonikat käitada ka läbi konde ja paari dioodi, taki 230VAC pealt...

    Toita on vaja 1AVR (tiny45), 74*595, 4 opto isolaatorit MOC3020 ja IR vastuvõtja (ELIRMi sarnane). Seega väga palju mA'sid ei tohiks tulla...

    On kellelgi ideed, kuidas sellist asja toita? kõrguses on ruumi vaid 20mm; teisipidi on rohkem.
    viimati muutis kasutaja bloody-orc; 09 m 2007, 18:26.


    #2
    Vs: 23VAC pealt AVR'i ja elektroonika käitamine.

    kumba sa nyyd silmas pead: 23VAC või ikka 230VAC?

    Kas yhe dioodiga poolt perioodi kätte ei saa? siis oleks nagu juba dc moodi?! siis küüt peale ja 7805 edasi.
    Erilahendused.
    PS või mail.

    Comment


      #3
      Vs: 23VAC pealt AVR'i ja elektroonika käitamine.

      W@ldur kui sa juhuslikult 7805 datasheeti oled vaadanud siis 35V max sisendpinge, 230 on alaldatult 300V ma arvan et sealt saab ilutulestikku. Dioodi kondega saad, võtad 200 oomi taki, 0,1uF vähemalt 350V konde ja ühendad faasile jadase. negatiivse poolperioodi lased otse läbi dioodi maha, positiivse lased läbi dioodi zeneri (5V)peale millega ka miski 100uF konde paraleeli. Seda soovitan siis kui su seade ei vaja võrgust isoleerimist ehk kui mõni sisend või väljund on kasutajaga kokkupuutes siis tuleb optiliselt isoleerida.
      Aga see ei võta vähem ruumi kui LNK306 kivile ehitatu, vaata et väiksem veel.
      viimati muutis kasutaja murphy; 09 m 2007, 18:21.
      Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
      1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
      2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

      Comment


        #4
        Vs: 23VAC pealt AVR'i ja elektroonika käitamine.

        See kondeka lahendus sobib pidevalt ühesuguse voolu tarbega tarbijatele.Et siis peaks nagu sobima.

        Comment


          #5
          Vs: 230VAC pealt AVR'i ja elektroonika käitamine.

          ausalt öeldes pidasin ma silmas 23VACd.
          Erilahendused.
          PS või mail.

          Comment


            #6
            Vs: 230VAC pealt AVR'i ja elektroonika käitamine.

            http://www.elfaelektroonika.ee/fooru...ad.php?t=30804

            midagi äkki siit?
            Erilahendused.
            PS või mail.

            Comment


              #7
              Vs: 230VAC pealt AVR'i ja elektroonika käitamine.

              Oomipoe eesmärgiks on pakkuda kõike seda, mida vajab elektroonikahuviline, elektroonikat tootev või parandav ettevõtja või tavakasutaja oma igapäevaelus.

              kallis suhteliselt, aga lihtne. sealt edasi ei ole ju 5V probleem. kirjas ei ole, aga ma usun, et see on ka võrgust isoleeritud
              kondega muidugi odavam ja väiksem
              Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

              Comment


                #8
                Vs: 230VAC pealt AVR'i ja elektroonika käitamine.

                Võrgutoide üle konde on mõeldav, kui tarbitav vool jääb alla 40 mA. Edasi läheb konde liiga suureks/kalliks ja sisselülitumise voolutõuget ei summuta ära (s.t. pingeimpulss laseb stabikad läbi).
                Aga, noh, natuke eputamine ta ju on kuid mu kodukalt leiad skeemid (r-dimmer). AVR tarbib umbes sama v&#228;he kui PIC. MOC-de voolud v&#245;tad v&#228;ikesed (<=5mA). 595 asendad kindlasti koodiga, k&#252;llap saab ja tuleb p&#245;nevam kood kah.
                R-dimmeri skeemin&#228;ite toiteosa esimese dioodi, mis l&#228;heb kondelt maha, asendad sobiva 3W stabilitroniga sest need p&#245;levad &#228;parduse korral l&#252;hisesse mitte katkestusse. Laadumisvoolu piirava taki asendad ca 4 oomise varistoriga.
                V&#245;iks t&#246;&#246;tada k&#252;ll kui minul t&#246;&#246;tas.
                PS. Alla 0,47uF toitekonde j&#228;&#228;b lahjaks. 1uF on tiba suur...
                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                Comment


                  #9
                  Re: Vs: 230VAC pealt AVR'i ja elektroonika käitamine.

                  &#245;nneks leidsin ruumi akule. tuleb ohutum (minule, kui ehitajale). AA peaks vastu pidama ka natuke aega...
                  meelde j&#228;tan kindlasti, et tulevikus kasutada saaks.

                  Comment


                    #10
                    Vs: 230VAC pealt AVR'i ja elektroonika käitamine.

                    Esmalt postitatud reuter poolt
                    http://www.oomipood.ee/index.php?t=k_ki&i=PSS1215M
                    kallis suhteliselt, aga lihtne. sealt edasi ei ole ju 5V probleem. kirjas ei ole, aga ma usun, et see on ka võrgust isoleeritud
                    kondega muidugi odavam ja väiksem
                    Impulsstoite mooduliga lahendust olen näinud ka liikumisanduriga valgustites.

                    Btw, sama klots paistab suti odavam siin: http://www.ronex.ee/index.php?produc...&group_id=1942

                    Comment


                      #11
                      Vs: 230VAC pealt AVR'i ja elektroonika käitamine.

                      http://www.oomipood.ee/index.php?t=k...ARNELL_1134739
                      On siis minu pakutud kivi ainult et v&#228;iksema v&#228;ljundvooluga, ise ehitanud 3 rs485ga juhitavat 6 kanaliga l&#252;litit kus kasutasin LNK306, t&#228;idavad siiani oma &#252;lesannet.
                      Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                      1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                      2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                      Comment

                      Working...
                      X