Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Jõuluehted muusika järgi vilkuma ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Jõuluehted muusika järgi vilkuma ?

    Esmalt postitatud Lex2040 poolt
    Endal raske välja mõelda?
    Ei ole.Ise olen teinud valgusefekte nii mõnegi.Selline lahendus on vastuvõetamatu!Heliseade ja türistor tuleb eraldada optroniga või eraldustrafoga(Liiduaegne MIT-12 oleks sobiv).
    The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
    Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
    Projektide pildid
    Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
    http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

    Comment


      #17
      Vs: Jõuluehted muusika järgi vilkuma ?

      Esmalt postitatud Cheopps poolt
      ... Selline lahendus on vastuvõetamatu! Heliseade ja türistor tuleb eraldada optroniga või eraldustrafoga(Liiduaegne MIT-12 oleks sobiv).
      Olen minagi türistoridega värvimuusika skeeme teinud, aga galvaanilisest lahtisidestusest ei pääse üle ega ümber, olgu ta trafodega või optopaaridega. Ilma selleta on eluohtlik.
      Kahtlustan isegi, et minu tehtud võis eesti esimene türistoridega värvimuusika olla. Sel ajal polnudki türistore meil kusagil müügil ja kõige esimesed türistoridega asjad, mis müügile tulid, olid mustad bakeliitkarbid musta bakeliitnupuga, mingid valguse regulaatorid, peal oli lühend ЭРМ (Электронный Регулятор Мощности). Maksid 7 rubla ja 80 kop. tk. Ostsin mõned, sest kogu loogika järgi pidid nad türistoridega olema ja värvimuusikat nendega teha tundus ahvatlev. Oluline skeemiosa oli EPO sisse valatud ja üks regulaator tuli ohverdada et skeem välja selgitada (türistor oli korpuseta, lihtsalt kristall plekitükil, seda ei osanud lammutamisest säästagi).
      Siis nende regulaatorite baasil see värvimuusika skeem valmis sai. Mõned lihtsamad sel ajal nähtud türistoridega skeemid ei rahuldanud mitte, olid mingid virvendised ja "käisid silmadele", või siis tüürisid ainult üht poolperioodi. Lõplik skeem sai keskmiselt keerukas, aga lõpuks võisin sellega ka rahule jääda. Skeem hakkas levima, mingeid teid pidi käis ka Tallinnas ära ja sealt jõudis minu tuttava kätte, kes üritas selle järgi ehitada (siis olid ka eraldi türistorid juba saadaval). Kahjuks oli kellelgi ümberjoonistamisega viga sisse tulnud ja seepärast see tal korralikult käima ei hakkanud. Juhtusin appi minema. Mõne minuti küsimus oli viga skeemis avastada ja ära parandada...
      Ekraani äraproovitud heast lahendusest olen ühes vanemas teemas kirjutanud:
      Elektroonika töötab suitsu baasil.
      Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
      Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

      Comment


        #18
        Vs: Jõuluehted muusika järgi vilkuma ?

        Esmalt postitatud fre poolt
        Olen minagi türistoridega värvimuusika skeeme teinud, aga galvaanilisest lahtisidestusest ei pääse üle ega ümber, olgu ta trafodega või optopaaridega. Ilma selleta on eluohtlik.
        Kahtlustan isegi, et minu tehtud võis eesti esimene türistoridega värvimuusika olla. Sel ajal polnudki türistore meil kusagil müügil ja kõige esimesed türistoridega asjad, mis müügile tulid, olid mustad bakeliitkarbid musta bakeliitnupuga, mingid valguse regulaatorid, peal oli lühend ЭРМ (Электронный Регулятор Мощности). Maksid 7 rubla ja 80 kop. tk. Ostsin mõned, sest kogu loogika järgi pidid nad türistoridega olema ja värvimuusikat nendega teha tundus ahvatlev. Oluline skeemiosa oli EPO sisse valatud ja üks regulaator tuli ohverdada et skeem välja selgitada (türistor oli korpuseta, lihtsalt kristall plekitükil, seda ei osanud lammutamisest säästagi).
        Siis nende regulaatorite baasil see värvimuusika skeem valmis sai. Mõned lihtsamad sel ajal nähtud türistoridega skeemid ei rahuldanud mitte, olid mingid virvendised ja "käisid silmadele", või siis tüürisid ainult üht poolperioodi. Lõplik skeem sai keskmiselt keerukas, aga lõpuks võisin sellega ka rahule jääda. Skeem hakkas levima, mingeid teid pidi käis ka Tallinnas ära ja sealt jõudis minu tuttava kätte, kes üritas selle järgi ehitada (siis olid ka eraldi türistorid juba saadaval). Kahjuks oli kellelgi ümberjoonistamisega viga sisse tulnud ja seepärast see tal korralikult käima ei hakkanud. Juhtusin appi minema. Mõne minuti küsimus oli viga skeemis avastada ja ära parandada...
        Ekraani äraproovitud heast lahendusest olen ühes vanemas teemas kirjutanud:
        http://www.elfaelektroonika.ee/fooru...ead.php?t=9986

        Aaaga kui polnud saada, miks siis ei teinud transistoritel analoogskeemi järgi
        The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
        Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
        Projektide pildid
        Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
        http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

        Comment


          #19
          Vs: Jõuluehted muusika järgi vilkuma ?

          Esmalt postitatud Cheopps poolt
          Aaaga kui polnud saada, miks siis ei teinud transistoritel analoogskeemi järgi
          Eks sai ka transistoridega eelnevalt katsetatud, aga see ЭРМ lubas juba 200W kanali kohta...

          P.S. Kunagi veel varem, käisin siis 8. klassis, tegime kooli tehnikaringis isegi lampidega
          (ei mäleta enam täpselt, aga nt. 6П14П võisid lõppastmetes olla) värvimuusikat, skeem
          ilmus vist ajalehe "Säde" tehnikanurgas. Mingit head muljet sellest pole meelde jäänud,
          võimalik et kogemuste vähesuse tõttu ka kõige paremini tööle ei saanud tookord, või kas
          oleks pidanudki...
          viimati muutis kasutaja fre; 27 m 2007, 23:23.
          Elektroonika töötab suitsu baasil.
          Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
          Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

          Comment


            #20
            Vs: Jõuluehted muusika järgi vilkuma ?

            Kunagi ammusel ajal sai värvimuusikat ehitatud türatronidega. Need on tüüritavad gaaslahenduslambid. Sisuliselt türistori lamp-analoog. Huvitav, et radarite varuosakomplektides neid päris palju oli. Oli...
            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

            Comment


              #21
              Vs: Jõuluehted muusika järgi vilkuma ?

              Esmalt postitatud Max27 poolt
              ... Kord sai isegi mitu minutit nn. "pildi eest" ära tänu sellele, et käppisin korraga vooluringi mõlemist otstest ja lihaste kokkutõmbumise tulemusena jäin pingestatud juhtmetesse lihtsalt kinni.
              Siis sul vedas. Ja väga.

              Esmalt postitatud Lex2040 poolt
              kurask... kas mina olen loll ja lööki ei tunne või ma ei tea... aga igatahes.. nägemist urmas..
              Noh, tead ju seda ütlust, et elekter on selline asi, mida ei näe. Aga tunned. Ja kui tunned siis enam ei näe.
              Sa ju tahad veel maailma näha?


              Üleüldse, ärge mängige selle võrgupingega nii hoolimatult. Võtke madalpingelised lambid. 24V on täiesti olemas.

              Ma siin olen juba mitu aastat uurinud arvutiga jõuluvalgustust juhtivaid tegelasi. Noh, väga ilus on. Aga mulle ei meeldi see hunniku sümistoridega võrgupinge juhtimine. Need on siis enamasti ameeriklaste tehtud ja 110V peal. Seal nagu ei olekski madalpingelisi kuuselampe.

              Siit ka soovitus, et kui te tõesti tahate valgust ilusti muusika taktis vilgutada siis paljalt audioväljundist ei piisa.
              Kes teab, võibolla võtan kunagi ka ise sellise asja ette. Aga kindlasti 24V.


              Veidi silmailu ka:
              Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.



              Ülejäänud leiate vast ise üles.


              Head uut aastat ja vähe voolu siis kõigile

              Comment


                #22
                Vs: Jõuluehted muusika järgi vilkuma ?

                tulin alles sellepeale, et ehk te ei tulnud selle peale, et katoodile tuleb koormus ka jadamisi vahele ühendada.. ja siis ei lähe mingit isolatsiooni sinna vaja.. ja olge nii head või siis filmin ise ja teen vajalikud mõõtmised ja näitan teile, et ei tapa see kedagi, ega lase ka keskust läbi...


                madalpingelised lambid. 24V on täiesti olemas.
                minuteada on vahelduvpinge puhul madalpingega tegemist kuni 1500V ja alalispingega kuni 1000V või oli vastupidi... edasi on juba kõrgepinge...

                no ja kui koguaeg kõrgepingega tegemist on siis muutub madalpinge mitte nii väga hirmsaks..

                no ja pealegi 230/3 000 000 000(minu keha takistus... kuigi jah see oleneb)=7.666*10ˇ-5A

                no ja faasi ja põranda vahel ei ole päris 230V ise asi kui mõlemast kinni võtad
                viimati muutis kasutaja Lex2040; 30 m 2007, 00:40.

                Comment


                  #23
                  Vs: Jõuluehted muusika järgi vilkuma ?

                  Esmalt postitatud Lex2040 poolt
                  tulin alles sellepeale, et ehk te ei tulnud selle peale, et katoodile tuleb koormus ka jadamisi vahele ühendada.. ja siis ei lähe mingit isolatsiooni sinna vaja.. ja olge nii head või siis filmin ise ja teen vajalikud mõõtmised ja näitan teile, et ei tapa see kedagi, ega lase ka keskust läbi...
                  No sealt skeemist tuleb ju faasi potentsiaal sirgelt läbi. Mismoodi see siis ohtlik ei ole.
                  Tuleb, ei tule - ikkagi, milleks mõttetult riskida.

                  Esmalt postitatud Lex2040 poolt
                  minuteada on vahelduvpinge puhul madalpingega tegemist kuni 1500V ja alalispingega kuni 1000V või oli vastupidi... edasi on juba kõrgepinge...

                  no ja kui koguaeg kõrgepingega tegemist on siis muutub madalpinge mitte nii väga hirmsaks..
                  Jah, minu viga, madalpinge asemel tuleks öelda kaitseväikepinge. Aga oleneb kes sa oled, elektrik või elektroonik.

                  Esmalt postitatud Lex2040 poolt
                  no ja pealegi 230/3 000 000 000(minu keha takistus... kuigi jah see oleneb)=7.666*10ˇ-5A

                  no ja faasi ja põranda vahel ei ole päris 230V ise asi kui mõlemast kinni võtad
                  3-gigase kehaga võiks ka 10kV rahulikult näppudele võtta. Oh oleks kõik nii ilus ja roosa
                  Tegelikult võid sa halbades tingimustes ka 1k olla.

                  Comment


                    #24
                    Vs: Jõuluehted muusika järgi vilkuma ?

                    Oled sa näinud mingit poes müüdavat seadet, millel faasijuhe oleks isoleerimatta ja näpuga puudutatav? Kui jah, siis too näide, kui ei, siis sellel võib mingi põhjus olla?

                    Oli kunagi isetehtud makil selline viga, et võrgupingel diood oli ära paindunud ja vastu korpust. Viga võis olla aastaid, keegi ei märkanud, kuni kõrval teisel seadmel (raadio vist) tekkis sama sümptom, et siis kerre ühendus juhuse tahtel null. Ja kui keegi juhuslikult puutus maki korpust ja samal ajal puudutas raadio antenni, tuli "topeltviga" välja, valusal moel. Aga kõik jäid ellu ja vead said kõrvaldatud. Aga kujuta nüüd ette, mis oleks juhtunud kui oleks raadiost üritanud helijuhet makiga ühendada!

                    Comment


                      #25
                      Vs: Jõuluehted muusika järgi vilkuma ?

                      Esmalt postitatud urmas78 poolt
                      Oli kunagi isetehtud makil selline viga, et võrgupingel diood oli ära paindunud ja vastu korpust. Viga võis olla aastaid, keegi ei märkanud, kuni kõrval teisel seadmel (raadio vist) tekkis sama sümptom, et siis kerre ühendus juhuse tahtel null. Ja kui keegi juhuslikult puutus maki korpust ja samal ajal puudutas raadio antenni, tuli "topeltviga" välja, valusal moel. Aga kõik jäid ellu ja vead said kõrvaldatud. Aga kujuta nüüd ette, mis oleks juhtunud kui oleks raadiost üritanud helijuhet makiga ühendada!
                      Si** meister oli järelikult.
                      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                      Comment


                        #26
                        Vs: Jõuluehted muusika järgi vilkuma ?

                        Vana el.-süsteemiga majades(kus kasutusel ainult faas ja null juhe) on nt. arvuti, teler, pesumasin, jt. maandust vajavate seadmete kestad on 230V süsteemi puhul 115V pinge all maa suhtes Endal oli pesumasin vanni suhtes 115V pinge all.Päris tore!Muidu sellest pirnide valikust niipalju, et 230V pirnide puhul on tarbitav vool väiksem kui sama võimsusega 24V pirnidel.Seega sümistorid võivad olla väiksema võimsusega.muidu 6P14P on pisut lahja: 6P36S, 6P45S, jts. annavad ehk parema efekti impulssrežhiimis...
                        The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                        Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                        Projektide pildid
                        Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                        http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                        Comment


                          #27
                          Vs: Jõuluehted muusika järgi vilkuma ?

                          Kunagi ehitasin ühe värvimuusika "Säde"me skeemi järgi.Selles skeemis olid minu mäletamist mööda 6P9..Kompressor oli 6N2P vist.Seal oli 2,5 voldiseid lampe päris hulga kanalis.Töötas päris hästi,ainult 6P9 -ad põlesid ruttu läbi.

                          Comment


                            #28
                            Vs: Jõuluehted muusika järgi vilkuma ?

                            Sobivad kõrge anoodvooluga ning soovitatavalt impulssrežhiimis töötavad lambid...
                            The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                            Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                            Projektide pildid
                            Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                            http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                            Comment


                              #29
                              Vs: Jõuluehted muusika järgi vilkuma ?

                              Kas selline spektri alusel lampide vilgutamine veidi nutune variant ei ole?

                              Comment

                              Working...
                              X