Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Hammondi orel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Hammondi orel

    Terv!

    On kellegil ideid kuidas teha tavalisest helisignaalist (mis antud juhul tuleb elektrikidrast) teha sarnane signaal nagu Hammondi orel tekitab. Uurisin ise ka ja lugesin et segatakse siinusele tema harmoonilisi peale. Nüüd huvitab mind kuidas seda teostada.

    #2
    Vs: Hammondi orel

    Ma ei tea küll antud teema iseärasusi, kuid kas küsimus ei ole stiilis, kuidas saaks minu oopelist mersu, oli vist vaja natuke kõpitseda, aga mida ja kuidas, ei mäleta....

    Comment


      #3
      Vs: Hammondi orel

      ei see ei ole üldse mitte sinna kanti asi.
      selline asi teostatakse pedaaliga. pedaali tuumaks on aga päris kabe protsessor ja seda juba niisama põlve otsas järgi ei tee. peale selle eeldab selle pedaali kasutamine ka teatavat vilumust. kui arvad, et teed 10k...20k hinnaga seadme 200EEK-ga järgi, siis anna minna, ainuüksi pedaaliga pote maksab kuskile 1k kanti
      Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

      Comment


        #4
        Vs: Hammondi orel

        Ei ole vajadust hammondi orelit valmis teha, vaid sisuliselt seadet millega luua sissetulevast siinusest teatud harmoonilised sagedused ja need väljundis n.n. dry signaliga kokku segustada.

        Comment


          #5
          Vs: Hammondi orel

          igal sagedusel on nagunii harmoonilised kaasas, seda eriti veel kitarri puhul. sinu loogika järgi teeme väga laia ribaga võimendi ja kõik pääseb puhtalt läbi: saimegi oreli...
          saada Karule ps ja küsi pakkumist. kui ta töö vastu võtab, siis tahaks ka ise näha, kuidas sellist asja on võimalik (odavalt) saavutada. ma olen ise ühte sellist pedaali näppinud(ca 2kEUR) ja see ei ole niisama lihtne peotäie transside teema
          Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

          Comment


            #6
            Vs: Hammondi orel

            Zed, ilmselt on su lähteandmed puudulikud või vigased. Vaevalt Hammondi oreli saundi lihtsalt siinusele tema harmooniliste liitmisega saadakse, asi on kindlasti palju keerulisem.

            Comment


              #7
              Vs: Hammondi orel

              Ehhee, vaja siis lihtsalt segustada järgnevad harmoonilised:
              1 oktav sisendsagedusest madalam
              Viiendik sisendist kõrgem
              Üks oktav sisendist kõrgem
              1 oktav ja viiendik sisendist kõrgem
              2 oktavit sisendist kõrgem
              3 oktavit sisendist kõrgem.

              Tuleks siis vist mingi octave-up lülitus.

              Comment


                #8
                Vs: Hammondi orel

                Tulemus on igaljuhul bullcrap. Veidi parema tulemuse saavutamiseks tuleb lisada mürad ja ebatäpsused, intermodulatsioon jms.

                Comment


                  #9
                  Vs: Hammondi orel

                  Esmalt postitatud zed poolt
                  Ehhee, vaja siis lihtsalt segustada järgnevad harmoonilised:
                  1 oktav sisendsagedusest madalam
                  Viiendik sisendist kõrgem
                  Üks oktav sisendist kõrgem
                  1 oktav ja viiendik sisendist kõrgem
                  2 oktavit sisendist kõrgem
                  3 oktavit sisendist kõrgem.

                  Tuleks siis vist mingi octave-up lülitus.
                  võtad siit eeskuju http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/ak/Arvutikasutaja_35.pdf
                  Ehks Sul oleks vaja kive, mis nihutaks logaritmiliselt spektrit (pitch shift).
                  Vastav arv kive, igaühele settingud peale, segustad tulemuse ja olemas !
                  Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                  Comment


                    #10
                    Vs: Hammondi orel

                    See OKI kivi vast sinna hästi ei sobi, kunagi oli kuskil üks kidra efektika skeem kus oli segustatud juba 1 oktav kõrgem signaal, oli vist sageduskordistust kasutatud.

                    To KaruTEC- küll need mürad-asjad sisse ujuvad kui mina selle skeemiga tegelen.

                    To Reuter- Mis pedaalist juttu on?

                    Comment


                      #11
                      Vs: Hammondi orel

                      ma pean järgi küsima. see ühe tuttava oma, kasutab seda oma kahekaelalise Epiphone järgi
                      Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                      Comment


                        #12
                        Vs: Hammondi orel

                        Esmalt postitatud reuter poolt
                        ma pean järgi küsima. see ühe tuttava oma, kasutab seda oma kahekaelalise Epiphone järgi
                        Kusjuures odavama otsa efektikad algavad 390-st kroonist, mõte oli kunagi ühte sellist kasutada toormaterjaliks (korpus, bypass-lüliti jms), ning tegu polnud odava saastaga- behringeri toodangu kohta pole midagi halba öelda.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Hammondi orel

                          Minu arust on mingi proge selle jaoks olemas.. st, gitarri väljundist helikaardi sisendisse ja ongi kõik... ei tule ainult meelde, mis ta oli :S

                          Comment


                            #14
                            Vs: Hammondi orel

                            Taolisi programme on üsna palju liikvel, ainult ei näe mõtet vedada arvutit bändiproovi/lavale/ükskõik kuhu kaasa.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Hammondi orel

                              No sellisest perspektiivist ma seda jah ei vaadanud Kuid... raha kokkuhoju mõttes saaks ju vedada Või siis kasutatud riistapuu otsida

                              Comment

                              Working...
                              X