Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

probleem loogikaskeemiga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    probleem loogikaskeemiga

    On tarvis teha füüsika tunniks skeem valmis, kus on vaja rakendada erinevat tüüpi loogika skeeme . Mina kasutan oma töös välistav VÕi ehk XOR nr 4070 ja NING ehk AND nr 4081 oma, 4 x kahe sisendi ja ühe väljundiga. Nii palju kui mina saan aru, annab AND ainult signaali edasi, kui mõlemas sisendis on vool sees ja XOR ainult siis, kui ühest neist on sees. Probleem seisneb selles, et loogika skeemi väljundites on kogu aeg vool sees, juhul kui vähemalt ühes sisenditest on vool olemas näiteks AND puhul kui on vool 1 sisendis sees ja teises ei ole, siis on kõigis 4 väljundis vool olemas, ühesõnaga ei allu õpitud loogikale .
    Äkki keegi, kes on varem antud asjadega kokku puutunud oskaks seletada, milles võib mul viga olla, või milles konks seisneda, oleksin väga tänulik

    #2
    Vs: probleem loogikaskeemiga

    Kui skeem on õigesti ühendatud, ju siis on viga mujal.

    Kas toide on ühendatud? Toitepinge ja toiteklemmid on ilmselt juhendis kirjas.
    If you think education is expensive, try ignorance.

    Comment


      #3
      Vs: probleem loogikaskeemiga

      Paistab, et oled nende loogikakivide funktsioonidest aru saanud küll. Aga...mille suhtes mõõdad? Peaks mõõtma maa ehk siis toiteallika miinusklemmi suhtes.
      Toite sisse lülitamine on samuti oluline sest CMOS kivid, nagu sul skeemis, suudavad pingestuda ka sisendsignaalist ja siis käituvad imelikult.
      Veel 1 asi - kivi sisend, mis peaks olema null, peab olema maaga ühendet, mitte vabalt rippuma! Oluline! CMOS on suure sisendtakistusega ja korjab endale "õhust" piisava potentsiaali peale et ümber lülituda. Testriga sa seda ei näe, sest tester on jälle (selle jaoks) väikese sisendtakistusega (ca. 1M-oom) ning korjab laengu sisendilt ära.
      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

      Comment


        #4
        Vs: probleem loogikaskeemiga

        seega: kui tahad sisendisse nulli, paned sisendi maha, kui yhte - siis plussi.

        [igaks juhuks veel kordan yle, topelt ei käris (või käriseb topelt )]
        Erilahendused.
        PS või mail.

        Comment


          #5
          Vs: probleem loogikaskeemiga

          ma arvan,et kasutad inverter väljundeid siis on 0 asemel 1

          Comment

          Working...
          X