Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

TL494 Pulse Width Modulated Step–Down Converter.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    TL494 Pulse Width Modulated Step–Down Converter.

    Küsimus järgmine,et kuidas oleks kõige mõtekam see tl494 baasil 5V stablisaator N-FET tüüpi mosfetit juhtima panna.Ise mõtlesin siin,et võiks mosfeti transi asemele panna ja siis talle sinna kuidagi gate jaoks paraja pinge luua(ne555 ja mingi pisike trafo/pool vms) ja siis seda lisapinget seal lülitada.Või siis mosfet maaga kokku viia ja väljundpinge tagasiside väikese transistorühendusega nn ümber pöörata.TL494-st tuleb siis samuti toite poolt see pulsatsioon saada.Kivi väljundite kollektorid otse toitesse viies ja siis emitteritest mosfetile signaali võtta ei õnnestu.Ka see tuleks lisatransiga ümber teha.Aga ehk keegi teab midagi asjalikumat välja pakkuda.See originaalskeem transiga on natukene jama kuna 18V-lt 5V-ks muundades(5A) kuumenes transs päris ohtralt juba ja peaks mingi suitsupaki suuruse radika raudselt panema.Aga mosfet saab ehk hoopis ilma radikata hakkama või on see liiga palju nõutud??Ja IRF3205 vedelevad mul mõned siin.Muidu varem tegin nalja pärast ne555 baasil ja lülitasin IRF3205-t ning 12V-lt 2V peale muundades ja mingi 10A koormus võis vast olla ning siis läks alles mosfet kuumaks(ilma radikata).Aga selle ne555 häda on selles,et ei stabiliseeri ja lülitussagedus oli väga madal.Ning kui sagedust tõsta üritasin nii kõrvaga kuulmatusse sagedusse,siis mingi hetk kasutegur kukkus meeletult.Seega ehk oskab keegi midagi n-feti vastu ümber vahetamise kohta kosta.
    otsija

    #2
    Vs: TL494 Pulse Width Modulated Step–Down Converter.

    Äkki on alljärgnevast abi... ja kui mõni teadjam inimene sisulisi vigu leiab, siis ehk parandab... hull lugu ju, kui ei tea, et ei tea...

    Kõige olulisem on siinjuures see, et TL494 on "loodud" PNP-tüüpi transistori lülitamiseks (näidisskeemid nii "tavalisel andmelehel" kui ka http://focus.ti.com/lit/an/slva001d/slva001d.pdf), indutseerkanaliga N-FET aga sarnaneb juhtivustüübilt NPN-transistorile (juhitakse lätte suhtes positiivse paisupingega). Kui ühendada TL494 väljundtransistoride emitterid (viigud 9 ja 10) "maha" (0 V) ning kollektorid (viigud 8 ja 11) läbi "pull-up-takisti(te)" "toitesse" (+18 V), tekib vajadus väljundsignaal (8. ja 11. väljaviik) "ümber pöörata".

    Üheks võimaluseks oleks komparaatori kasutamine signaali inverteerimiseks (mitteinverteersisendile pingejaguriga eelpinge peale ning TL494 väljund inverteersisendisse). Kui väga ei eksi, siis +18 V peaks olema enamiku komparaatorite toitmiseks veel sobiv... nüüd juba õige polaarsusega väljundsignaal muutub samuti vahemikus umbes 0...18 V.

    Järgnevalt tuleks otsustada, kas N-FET'i läte läheb kokku toite miinusega või neel toite plussi. Tagasisidet on lihtsam saada viimasel juhul. See aga nõuab täiendavat skeemiosa paisule (vajab lätte suhtes pinget, sama põhjus, miks TL494 kollektorite toitesse ühendamine ning emitteri pealt signaali võtmine ei andnud tulemusi). Üheks võimaluseks oleks IR2117 vms ("high-side gate driver") koos sinna juurde kuuluvate väheste elementidega (mille parameetrite kindlaks määramiseks oleks hea kasutada jälle vastavat õpetust e "application note'i").

    Tagasisideahela, kui N-FET on toite plusspoolel, jaoks on netiaadressiga viidatud materjalis infot tõenäoliselt piisavalt.

    See originaalskeem transiga on natukene jama kuna 18V-lt 5V-ks muundades(5A) kuumenes transs päris ohtralt juba ja peaks mingi suitsupaki suuruse radika raudselt panema.Aga mosfet saab ehk hoopis ilma radikata hakkama või on see liiga palju nõutud??
    Radiaatori valikult tuleks arvestada transistoril eralduvat võimsust, siirde ja ümbruse temperatuuride vahet ning soojuslikke takistusi siirdest kesta, kestast radiaatorile ning radiaatorilt õhku (temperatuuride vahe ning transistori kaovõimsuse jagatis annab maksimaalse lubatava soojusliku takistuse, mille "osadeks" ongi need "siirdest kesta", "kestast radiaatorile" ning "radiaatorilt õhku"), kui transistor radiaatorist isoleerida, siis lisandub veel isolaatori soojuslik takistus (kui ei eksi, siis enamasti alla kraadi vati kohta). Loodetavasti ei pannud väga puusse terminiga "soojuslik takistus".

    Aga selle ne555 häda on selles,et ei stabiliseeri ja lülitussagedus oli väga madal.Ning kui sagedust tõsta üritasin nii kõrvaga kuulmatusse sagedusse,siis mingi hetk kasutegur kukkus meeletult.
    Tõenäoliselt siis muunduri kasutegur, mitte NE555 oma... Lülituskaod. Parematelt andmelehtedelt leiab ka lülituselemendi sisse- ja väljalülituseks kuluva energia vms, mille abil saab hinnata lülitussageduse mõju.
    Öeldakse: "Esialgsed operatsioonilised testid olid ebaveenvad..."
    Seejuures mõeldakse: "Pauk käis, kui sisse lülitasime..."

    Comment


      #3
      Vs: TL494 Pulse Width Modulated Step–Down Converter.

      Esmalt postitatud otsija poolt
      ... 18V-lt 5V-ks muundades(5A) ....
      See nõudmine ei ole üldse ränk, katalooge lapates leiab kindlasti TL494-le uuema asenduse, mis ka otse nfet'i tüüriks. Või siis ka tootjate kodulehtedelt -- www.ti.com, www.linear.com jne.
      If you think education is expensive, try ignorance.

      Comment


        #4
        Vs: TL494 Pulse Width Modulated Step–Down Converter.

        Esmalt postitatud andreie poolt
        See nõudmine ei ole üldse ränk, katalooge lapates leiab kindlasti TL494-le uuema asenduse, mis ka otse nfet'i tüüriks. Või siis ka tootjate kodulehtedelt -- www.ti.com, www.linear.com jne.
        Peab vist midagi paremat vaatama/ootama jah.Pole mõtet vist tõesti toda klotsi tuunida.Samas on ka olemas p-fetid,aga neid nagu ei paista olevat nii kobedaid kui n-fette.
        otsija

        Comment


          #5
          Vs: TL494 Pulse Width Modulated Step–Down Converter.

          Kui vaja pingemuundit, siis kasuta parem http://www.elfaelektroonika.ee/cgi-b...rtnr=73-277-52
          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

          Comment


            #6
            Vs: TL494 Pulse Width Modulated Step–Down Converter.

            Esmalt postitatud felch poolt
            Kui vaja pingemuundit, siis kasuta parem http://www.elfaelektroonika.ee/cgi-b...rtnr=73-277-52
            Njh aga hind ka suht kobe.Ning ega ise peab ka ikka midagi tegema:P.
            otsija

            Comment


              #7
              Vs: TL494 Pulse Width Modulated Step–Down Converter.

              Ise tehes tuleb 100x kallim ja üldiselt ega sa ikka ise korraliku tagasisidega asja diskreetjuppidest valmis ei ehita. Osta valmis sead või osta spets kivi.

              Pingemuunduril PWM on nähtus, mitte asja olemus. PWMi ei genereerita üldse sellistel alustel, nagu keskmine elektroonik arvab.

              Comment

              Working...
              X