Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Autoraadiole sisend

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Autoraadiole sisend

    On selline raadio: Sony XR-1253

    Soov oleks talle üks mp3/amv player külge pookida. Tundub, et asjal taga sisendit ei ole.
    Sai proovitud kassettika helipea asemele sisend panna. Asi töötas aga bass peksis kõvasti üle ning üldse kvaliteet oli tunduvalt halvem, kui FM raadiol.

    Otsisin tolle skeemi siis üles ning plokk diagrammilt näeb, et helipeast läheb asi edasi kassettika eelvõimu. Ju siis kassettide jaoks on see vajalik, aga mitte minu mp3 pleieri jaoks.
    Täpsemast skeemist ma ei saa suurt midagi aru. Küll aga loen pealt välja, et kassettika eelvõimu kutsutakse seal EQ AMP-ks, mis oleks siis equalizer ning eelvõim vms ja see ütleb mulle et see mu heli ära rikubgi.

    Sooviks siis teie käest teada, kuhu ma peaks uue sisendi jootma, et heli oleks puhas ja näppimata. Ise pakuks pärast EQ AMP-i, aga samas ma ei saa pooltest komponentidest skeemil arugi

    Paar pilti:
    plokk diagramm http://www.m1n.eu/pic/XR1253_02_0001.jpg
    täpsem skeem http://www.m1n.eu/pic/XR1253_03_0001.JPG
    kogu skeem http://www.m1n.eu/pic/XR1253.djvu

    #2
    Re: Autoraadiole sisend

    skeemil on ju sisend lausa välja toodud (koordinaadid e3 ja selle ümbrus) või ei?

    Comment


      #3
      Vs: Autoraadiole sisend

      No taga ISO connectoril puudub sisendite pesa.
      Kõik on nagu siin: http://www.k9spud.com/vwcdpic/headunit-pinout.jpg
      Aga ilma ülemise pistikupesata. St on ainult kaks 8 pin pesa. Ning nende küljes pinouti järgi pole midagi sellist.

      Esipaneelil pole ka asjast haisugi. Skeemi peal ei leia skeemil olevate nimede järgi sisendi jubinaid üles.

      Ma tahaks säilitada tape/fm swichi ning mp3 pleieri panna tape asemele. Oleks hea manuaalselt asja ümber vahetada.
      Küsimus selline, et kas oleks võimalik EQ AMP välja lülitada. Mis oleks kui ma lühistaks kondekad C033 (A/B 6) ja C034 (C/D 6). Kas see lülitaks selle EQ välja?
      proovisin, ei lülitanud
      viimati muutis kasutaja Mirkel; 04 m 2008, 20:47.

      Comment


        #4
        Vs: Autoraadiole sisend

        Vabandust, et sekkun teie keskustellu aga mina läheneksin küll asjale hoopis nii
        nagu selles teemas:Hinnavaatluse Foorumid :: vaata teemat - MP3 heli automakist

        Comment


          #5
          Vs: Autoraadiole sisend

          Esmalt postitatud nets poolt
          Vabandust, et sekkun teie keskustellu aga mina läheneksin küll asjale hoopis nii
          nagu selles teemas:Hinnavaatluse Foorumid :: vaata teemat - MP3 heli automakist
          See mono heli mis AM-i kaudu tuleks ei rahuldaks mind. Tahaks ikka stereot.
          Muide panin nüüd parema ja vasaku kanali jooksma pärast (paremalt) R011 (B7) ja R012 (C7) takistit ning groundi võtsin algsest kohast (helipea juurest).

          Ok MP3 heli on nüüd täitsa rahuldav (kassetti helipea omast kordades parem), aga FM kadus ära. Ainult madal varieeruv (peeru) hääl on FMi peale keerates.

          Pole aimugi mis seda tekitada võiks. Äkki üleliigne jootepasta?

          Comment


            #6
            Vs: Autoraadiole sisend

            kui sa oleksid skeemi hoolikamalt vaadanud,siis saaksid kohe aru,milles asi.dioodid D051/052/053/056
            raadio mängimisel peavad kaks dioodi olema avatud,kaks suletud.maki(mp3)kuulamisel peab asi olema vastupidi.muidu hakkavad nad üksteist maha koormama

            Comment


              #7
              Vs: Autoraadiole sisend

              Kui HV foorumi ratsi saab kasutada siis saab üldiselt ka stereo sisendi. AM, FM jne ümberlülitamiseks kasutatakse ekvaklotsi, AM sisendis on L ja R kokku ühendatud. Loe kogu teema läbi seal.
              Maailm oleks puhas ja süüta
              kui poleks õllejogurtit
              - Õ.Õ.

              Comment


                #8
                Vs: Autoraadiole sisend

                ok ma arvan, et HV-s saadud info järgi saaks selle AM taha lükata küll. Suured tänud abi eest.

                Aga FM on endiselt kadunud. Asi on nii, et panen raadio 'külmalt' käima ning mängib FM (suvaline kanal) umbes 5 sekundit ning siis kaob levi täiesti ära (ST märk) ning lööb sisse kahin koos krabisemisega. Kui välja lülitada ning uuesti sisse lükata, jääb krabin alles. Peab ootama natuke, et asi nö maha jahtuks ja uuesti paar sekundit mängiks. Võtsin praegu kõik modid maha ning nii ta on.
                Kas võisin mõnele komponendile liiga palju kuuma anda? 40W weller on, aga ega ma mingi sepp ole.

                Comment


                  #9
                  Re: Vs: Autoraadiole sisend

                  võibolla tekkis kusagile lühis. vaata kõik pinnad üle. Samuti katsu pärast seda 5 sekundit komponente; äkki on mõni tuline või soe.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Autoraadiole sisend

                    Oligi lühis. imepisike tinaniit oli seal piirkonnas. Raadio töötab. Suured tänud. Kohe AMi katsetama.

                    D058 ja D059 otsa (mitte asemele) kinnitatud kanalid töötavad, aga korralikult vaid ~10 sekundit. Siis hakkab tasapisi bassi ja krabinat juurde tulema. Kui korra stereopistiku välja kisun ja kohe tagasi panen, on hääl nagu peab jälle. Siis uuesti ~10 sekundit ning sama nali. AM vastuvõtja ei ole ühendatud enam.

                    Ei tea kas ma pidin kanalid dioodide ette või taha jootma. Hetkel on taga. Igaks juhuks veel katsetama ei hakka.
                    Küsiks üle veel, et kui ühel dioodil tuli klaasitükk otsast ära (proovisin tangidega asja lahti võtta alguses) kas diood võib tuksis olla. Muidu asi painutamist ei saanud. Kuuma võibolla natuke.

                    Arvamusi?

                    dioodid kontrollitud ning proovisin ka mõlemale kanalile dioodi taha 1uF konde taha sokutada. ei olnud abi miskit. 10 sekundiga läheb hääl ikka vaiksemaks pisut ja krabisema kipub pisut.
                    viimati muutis kasutaja Mirkel; 08 m 2008, 23:32.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Autoraadiole sisend

                      Tundub, et audio signaal laeb mingi kondeka täis läbi dioodide.Ühenda mingi 10...47k takistid mõlema kanali ja maa vahele...
                      The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                      Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                      Projektide pildid
                      Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                      http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                      Comment


                        #12
                        Vs: Autoraadiole sisend

                        Ei suuda nüüd jälgida mis vahepeal tehtud aga mina oleks asjale lähenenud tõstes R011 ja R012 U002 kivi poolsed otsad plaadilt lahti ja ühendanud sinna asemele selle AUX/MP3 sisendi. Kaldun arvama et kõik jääks tööle ja valides tape saaksid kuulata oma MP3 stereona...

                        Ergo

                        Comment


                          #13
                          Vs: Autoraadiole sisend

                          Ergo selle variandiga on see jama et siis tuleks mingi kassett makki kogu aja käima jätta. Kuna makk vastutulelikult arvab muidu ju et kassett sai läbi ja viskab raadio peale tagasi.
                          Maailm oleks puhas ja süüta
                          kui poleks õllejogurtit
                          - Õ.Õ.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Autoraadiole sisend

                            Suva see kassett. Kes seda enam kuulab. Asi oli selles, et ma ei viitsin seda lülitit kuhugi peitma hakata (kassetti ju ometi mp3 ajal sisse ei topi. isegi siis kui mootori lahti ühendaks).

                            Igatahes sain aru mis seda raginat põhjustas. Odav hiina mp3 (mp4 player) mängija. Sain proovida nii venna Trekstori kui ka sõbra Creative Zen plus-i. Nende mõlemaga on AM-i dioodide taha ühendatud sisend korras. Ainult hiinakaga krabiseb.
                            Pole aimugi kuidas seda veel parandada.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Autoraadiole sisend

                              visanda skeem, mille sa valmis tegid, siis oskaks ehk vaadata mis on ja mida juurde vaja

                              Comment

                              Working...
                              X