Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

NE555 taimer ja niiskusemõõtja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    NE555 taimer ja niiskusemõõtja

    tegin niiskusemõõtja. skeem asub aadressil http://www.smartec.nl/pdf/apphs1001.pdf

    kas keegi oskab mulle seletada kuidas niiskusanduri (sisuliselt kondekas) mahtuvuse muutus 240-st pikost 280 pikoni väljundis lineaarse alalispinge 0..2,5 voldini annab? kas ma saan õigesti aru et R4+C3 integreerivad selle parempoolse 555-e väljundist tuleva 30us ristkülikpinge ära?

    teine küsimus: kui ma selle väljundi 16F876 PIC-i A/D muunduri sisendisse saadan siis kas see opvõimendi on hädavajalik?

    ja kõige suurem probleem: sõltumata anduri mahtuvusest on R4C3-e peal alati 78-80 millivolti. peaks aga olema 0..2,5 volti. oskab keegi öelda milles kolb?

    tänud ette!

    #2
    Jah, integreerivad tõesti. Opakas on puhvriks ja vajalik igal juhul. Äkki mõõdad ilma opakata, testriga. See koormab pinge maha.
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      Jah, integreerivad tõesti. Opakas on puhvriks ja vajalik igal juhul. Äkki mõõdad ilma opakata, testriga. See koormab pinge maha.
      ma mõõtsingi ilma opakata. sain 80 millivolti. imelik on see et seal lehel öeldakse et vasakpoolne 555 on 'astable' ja võngub 25khz (pin 3). minu tester näitab ainult 250hz.
      vaatasin 555-e datasheeti ja seal on astable jaoks hoopis teine ühendusviis. selle smrtec-i pildi peal läheb 555-e teisest jalast takk 555-e väljundisse (pin 3), datasheet aga pakub et see takk peaks minema hoopis toitesse..

      any comments?

      Comment


        #4
        mul tuli hoopis siuke mõte et milleks sinna seda A/D muundurit üldse toppida. lihtsam on see niiskusmõõtja kont panna 555-e RC ahelasse ja PIC-ga lugeda mitu korda sekundis võngub. kui ma ta 28khz-ga võnkuma panen siis niiskuse muutudes 0..100% peaks 555-e väljund muutuma 24khz-28khz.

        Comment


          #5
          See vasakpoolne gener on natca teise skeemi järgi tehtud küll kuid peaks töötama. Sageduseks saan ma ka ligikaudu sama väärtuse mis sina ütled!!?? Näpukas?
          Põhimõtteliselt pole 2 taimerit tõesti tarvis kui plaanid kohe sagedust mõõta. Proovi järgi!
          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

          Comment


            #6
            See vasakpoolne gener on natca teise skeemi järgi tehtud küll kuid peaks töötama. Sageduseks saan ma ka ligikaudu sama väärtuse mis sina ütled!!?? Näpukas?
            Põhimõtteliselt pole 2 taimerit tõesti tarvis kui plaanid kohe sagedust mõõta. Proovi järgi!
            täitsa kärab! 20mhz kvartsiga loeb pic lõdvalt need 22 tuhat impulssi sekundis kokku.

            Comment


              #7
              Mis andurit kasutad ja kuskohast neid leiab? Tahaks oma ilmajaama teha.
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment


                #8
                Mis andurit kasutad ja kuskohast neid leiab? Tahaks oma ilmajaama teha.
                smartec-i SMTHS10 http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...-087-45&lng=est

                Comment

                Working...
                X