Vaja taas kaasmaalaste abi! Oleks siis vaja sellist lülitust kus kasutaks mikrolülitit mis ise ei fikseeri. Et kui kord vajutada siis läheb lamp põlema ja kui teist korda vajutada siis kustub ära. Toide oleks 3,6V ja sama toite pealt läheks ka 3,6V LED lamp põlema. Sarnane süsteem on enamustel otsaesiste lampide sees. Kasutaks fiksaatoriga lülitit aga ei ole leidnud nii pisikest lülitit, ruumi on vähe. Ehk on selle jaoks olemas koguni spets kivi. Lappasin ka elfa kataloogi aga ei saanud sotti.
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less
Skeemi lülitamiseks skeemi!
Collapse
X
-
Vs: Skeemi lülitamiseks skeemi!
Esmalt postitatud tcumen pooltEhk siis JK-triger. D-triger sobib sama hästi.msn: pois11@hotmail.com
Comment
-
Vs: Skeemi lülitamiseks skeemi!
Kas kahte lülitit kasutada ei saa?
Kahe lüliti türistori ja takistiga saab suhteliselt lihtsalt läbi ajada.
Ühe lülitiga annad läbi takisti türistori juhtelektroodile pinge peale - lamp süttib.
Teise lülitiga lühistad türistori - peale teise nupu vajutamist ja lahtilaskmist lamp kustub.
Seda siis normaalselt avatud kontaktidega lüliti korral.MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !
Comment
-
Vs: Skeemi lülitamiseks skeemi!
Võtad D-trigeri kivi, nt. 4013. Selles on kaks trigerit. Toide läheb 14-pini peale, maa on 7-pin.Toite jalgade vahele kindlasti 100nF keraamiline konde. Kasutades ühte trigerit, ühendad kokku pinid 2 ja 5(D ja Q-). Pin 3 külge ühendad oma lüliti ja takisti 10-100 kilooomi. Takisti teine ots läheb toitesse ja lüliti teine ots maasse. Pinid 4 ja 6 ühendad samuti maaga. Maaga ühenda ka teise trigeri kõik sisendid, kui ei kasuta seda (pinid 8,9,10,11).
Lülituspinge võid võtta pinilt 1 või 2, kuidas soovid. Väljund 2 on 1 suhtes inverteeritud.
Kui lüliti kontaktid ei lülitu kindlalt, tekib nö. sädelemine, siis võib vaja minna juhtimpulsi formeerijat. Seda saab teha Schmitti trigeriga (4093 näiteks).
Lisan veel, et S (pin6) ja R (pin 4) sisendeid saab kasutada määratud oleku saavutamiseks peale toite sisselülitamist näiteks või prioriteetse lülituse tegemiseks .viimati muutis kasutaja tcumen; 20 m 2008, 11:37.
Comment
-
Vs: Skeemi lülitamiseks skeemi!
Sädelemisest vabanemiseks on ka lihtsam võimalus nimelt ühendada lülitatava pini külge kondensaator 100n kuni 470n ja takisti 10k kuni 100k.
Kui lülitiga lülitad toitepinge antud pinile siis kondensaatori ja takisti teised otsad ühendad maaga. Vastasel korral on ühendused vastupidised.
Selle ahela tööpõhimõte on lihtne. Nimelt esimese kontaktide kokkupuute hetkel laetakse kondensaator momentaalselt, mis välistab sädelemisest tekkivate lühikeste impulsside mõju. Pärast kontaktide avanemist aga hakkab kondensaator läbi takisti tühjenema taastades algoleku. Takisti on vajalik ka pinile loogilise algoleku andmiseks, mis on CMOS loogikaskeemide puhul rangelt vajalik.
Comment
-
Vs: Skeemi lülitamiseks skeemi!
võta FPGA ja proge sinna niipalju kui vaja, kasutada aga saad niipalju kui valitud kivil otsi on.Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.
Comment
-
Vs: Skeemi lülitamiseks skeemi!
Veel 1 variant: prose. Sisendpinnidel lülitid, väljundites...mis iganes, mida see prose tüürida jõuab. Toitestabilisaator ka muidugi.- Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
- Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!
Comment
Comment