Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

aidake söövitada!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    aidake söövitada!!!

    Äkki keegi ütleks kuidas trükiplaadi söövitamine käib.Ostsin poest mingi musta pulbri aga ei oska midagi erilist peale hakata ??? Proovisin veega segada ja siis peale tilgutada aga ei midagi
    Elas kord üks väike transistorike, tal oli ainult üks viga, ta nimi oli p217

    #2
    tuhka ostsid või? Räägi nüüd asjast mis krdi jama sa ostsid-st raudkloriidi või teab mida.Ja üldiselt on ikka kasutusjuhend ka kaasas St pakendi peal.Ikka lahuses toimib tuu värk
    MSN- taneltreima182@hotmail.com
    telefon katki.

    Comment


      #3
      Tartust Tiigi tänavast küsisin trükplaadi söövitajat.Anti mingi must pulber purgis ja mingit kasutusjuhendit kaasa ei antud.Kui ma destileeritud vett peale tilgutasin hakkas suitsem ja kihisema(läks soojaks),aga ei söövitanud peaaegu üldse.Pole ju varem söövitanud ning selle asja kohta on asi tume
      Elas kord üks väike transistorike, tal oli ainult üks viga, ta nimi oli p217

      Comment


        #4
        aga tee lahus valmis ja viska plaat sinna sisse ja siis oota
        ja vaata, et vesi kuum oleks
        musta värvi pulbrit pole näinud veel :

        Comment


          #5
          minul tuli lahus täna jälle liiga kange,terve hommikune töö läks untsu,oma süü ei kontrollind,usaldasin liialt oma vaistu,ega sa oma pulbrit juhuslikult aianduspoest ei ost.

          Comment


            #6
            Need paar tilka mis panin plaadile on"kärnastund".Kraapsin pealt ära,aga ei midagi,all nagu vask ikka.Kaua seda plaadikest siis sesl lahuses hoidma peaks.Nagu enne öeldi,et ma vaataks et lahus oleks kuum,kas pean siis lahust kuumutama.
            Elas kord üks väike transistorike, tal oli ainult üks viga, ta nimi oli p217

            Comment


              #7
              soojas vees lahustad pulbri

              Comment


                #8
                ei tea mis asi see must pulber
                kõige asjalikum tegu oleks minna tagasi poodi ja küsida kudias siis asi käib

                Comment


                  #9
                  ja mina ise ostan ka tartust tiigi poeset seda must pulbrit välimuselt nagu püssirohi ja mina ka nii teda nimetan ideaalselt söövitab vesi peaks olema 35-40 kraadi ja palju seda pulbrit panen tunde järgi kui ei toimi paned juurde ca10*10 plaadi söövitamiseks kulub 20 min.

                  Comment


                    #10
                    Proovin homme uuest,äkki siis mõikab midagi.
                    Elas kord üks väike transistorike, tal oli ainult üks viga, ta nimi oli p217

                    Comment


                      #11
                      ja mina ise ostan ka tartust tiigi poeset seda must pulbrit välimuselt nagu püssirohi ja mina ka nii teda nimetan ideaalselt söövitab vesi peaks olema 35-40 kraadi ja palju seda pulbrit panen tunde järgi kui ei toimi paned juurde ca10*10 plaadi söövitamiseks kulub 20 min.
                      Palju see maksab ja kui suures pakendis on, äkki kunagi on asja tartu poole siis võiks äkki sellest kuulsast tiigi tänava poest läbi astuda
                      ...

                      Comment


                        #12
                        ... ja yx väike soovitus ka söövitajatele: ENNE kui plaadi lahusesse pistad, joonista nood joned pääle, pärast pole mõtet...
                        Erilahendused.
                        PS või mail.

                        Comment


                          #13
                          pakkid on kas 250g või 500g hinnad ei olnud kallid vist mingi 35 oli 250 pott või vähem ei mäleta täpselt sest teda kulub nii vähe te osta tuleb harva.

                          Comment


                            #14
                            Kui ma ei eksi siis maksis 400ml umbes 20 krooni eest,happe ostsin aasta tagasi,seisis täanseni,kuni vaja läks.Seepärast ei mäletagi palju maksis.Et mis puutub neisse joontesse,siis vist tuleb see lakkida mida ei taha ära söövitada või??
                            Kas vesi peab siis koguaeg soe olema või piisab sellest kui lasen kannuga 40 kraadini ja kallan vee pulbrile peale,segad segi ja viskad plaadi happesse ???
                            Elas kord üks väike transistorike, tal oli ainult üks viga, ta nimi oli p217

                            Comment


                              #15
                              peaks ikka olema stabiilselt 40kraadi ja kindel asi on te vahe peal pead seda värki sega ma ku ei ole pandud pumpa mis seda vedeliku segaks

                              Comment

                              Working...
                              X