Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

jooksvad LED-id

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vs: jooksvad LED-id

    Esmalt postitatud wer1 poolt
    Väike soovitus Roltsile, kasuta neid pesasid siis pole ohtu, et kivile viga teed kui jalgade külge midagi tinutad (tinutad peas külge ja siis paned kivi pessa).
    Hea, et sellise alaga nooritegelejaid juurde tuleb.

    Nagu ma aru saan siis sealt tellides tulebgi kohe 4ja kivi pesa jaoks jah? Ja kas need sobivad? (minu teada peaks sobima)(küsin üle muidu pärast ikka jama)
    Teostan trükkplaatide söövitamist ja puurimist! Hinnad soodsad!

    Comment


      #32
      Vs: jooksvad LED-id

      Esmalt postitatud jyrs poolt
      ...Võta datasheedid ette, uuri mis komponentidel vahet on jne.
      Sedasi õpid ka midagi...
      Üks küsimus, datasheete uurides võin arusaada võibolla küll, mis nende kivide erinevus on, aga kuidas ma ikkagi tean, milline kivi valida, kui ma ei teagi, mis ülesannet see kivi seal skeemis täidab, sest skeemis on kirjas ainult 4017? See oli üldine küsimus, mitte antud skeemi kohta.

      Comment


        #33
        Vs: jooksvad LED-id

        Esmalt postitatud Rolts poolt
        Nagu ma aru saan siis sealt tellides tulebgi kohe 4ja kivi pesa jaoks jah? Ja kas need sobivad? (minu teada peaks sobima)(küsin üle muidu pärast ikka jama)
        Sul arvatavasti vaja sellist peas CD4017-le
        ja seda timer555-le (need pildid seal on aind näitlikud ja mõledud arusaamiseks, millega tegu on. kui tellid seal siis saada aind 1 pesa kui tahad rohkem pead kogust suurendama)
        Parandaga mind kui millegagi eksisin.
        Emal oli kolm poega, kaks olid normaalsed ja kolmas oli elektroonik.

        Comment


          #34
          Vs: jooksvad LED-id

          Sai siis kõik tooted ostu korvi lisatud. Võtsin siis kõikidele kividele ka pesad. Loodan, et saan lähi ajal ära tellida. (lasen õel oomipoodi järgi minna, tuleb odavam kui postiga saates.)


          Kahjuks ei ole oomipoes hetkel 555 kivi ja tuleb alles K 21 jaanuar, seega asi jääb natukene siis seisma.
          viimati muutis kasutaja Rolts; 04 m 2009, 13:07.
          Teostan trükkplaatide söövitamist ja puurimist! Hinnad soodsad!

          Comment


            #35
            Vs: jooksvad LED-id

            Esmalt postitatud RK1.0 poolt
            ma ei teagi, mis ülesannet see kivi seal skeemis täidab, sest skeemis on kirjas ainult 4017? See oli üldine küsimus, mitte antud skeemi kohta.
            Kui Sa tahad midagi ehitada siis oleks kõigepealt kena mõelda mida see "midagi" tegema peab. Kui seal on näiteks lambid ja need peavad põlema, siis oleks kena neist vool läbi lasta. Kui ainult mõned lambid peavad põlema, siis peab "midagi" neid sisse-välja lülitama. Kas see on 10 positsiooniga loendaja nt 4017 või ROM 16k võimalusega või juhuslike arvude generaator või või või.

            Otsustad, mida tahad teha, valid vahendi, leiad sobivad detailid ja ehitad.
            Täpselt sama moodi nagu süütad lampe, juhid ka sammmootorit, näitad ekraanil numbreid, mis iganes.

            Algul on raske, nii 10-20-30 aastat. Siis hakkab midagi välja tulema.
            See on selline üldine vastus, mitte ainult selle skeemi kohta.
            -------
            Selle, mida tähendab takisti juures see 5W sain tead kuskil 1955. aastal. Jõle jama oli, netti polnud, küsida polnud, transe ka polnud. Ainult mingid lambid 6H3C, 6P3P. Paari aasta pärast tuli Isotamm, kingiti 7. klassi lõpetamisel. Seal oli kõik sees. Peaegu kõik.
            Aga nüüd ma seda juba tean ise ka. Ühtteist.

            Ja siin õpetati ka kenasti et vaata ELFAst, pole mingit Ohmut vajagi teada.
            Enam probleemi pole.

            Tunnusjoonte järgi tööpunkti valimine on ka ikka veel samamoodi, vanamoodi.

            Comment


              #36
              Vs: jooksvad LED-id

              Tahaks ikka kiiremini tooted kätte saada. Kas mingi muu 555 timer ei sobi?(mingi siukene mis on prageu laos olemas.Kas keegi oleks ni hea ja otsiks mulle siukse?)
              Teostan trükkplaatide söövitamist ja puurimist! Hinnad soodsad!

              Comment


                #37
                Vs: jooksvad LED-id

                Elfas olemas http://www.elfaelektroonika.ee/cgi-bin/web_store.cgi?page=!73-042-65 ja laoseisu järgi üks Tartus ja Tallinnas 11 tk.

                Comment


                  #38
                  Vs: jooksvad LED-id

                  Eelistaks oomipoest. (üks tellimine siis)
                  Teostan trükkplaatide söövitamist ja puurimist! Hinnad soodsad!

                  Comment


                    #39
                    Vs: jooksvad LED-id

                    Missa tellid, lähed kohale ja asi mutt. ELFA ju Tartus ka.
                    Erilahendused.
                    PS või mail.

                    Comment


                      #40
                      Vs: jooksvad LED-id

                      Esmalt postitatud W@ldur poolt
                      Missa tellid, lähed kohale ja asi mutt. ELFA ju Tartus ka.

                      Ma Raplamaalt ja ei sõida eriti Tallinna ega Tartu vahet.
                      Teostan trükkplaatide söövitamist ja puurimist! Hinnad soodsad!

                      Comment


                        #41
                        Vs: jooksvad LED-id

                        Kui otsida Oomipoe tootekataloogist "555timer" järgi, siis leitakse tõepoolest komponent, mida antud hetkel laos ei ole. Samas aga saab sealt kätte tüübitähise ("NE555"), mille järgi otsides tuleb "parem tulemus". Tasuks siiski jälgida korpuse tüüpi (vastavalt vajadusele kas auk- või pindmontaaž). http://www.oomipood.ee/index.php?t=k_ki&i=NE555N-MBR tundub sobiv olevat.
                        Öeldakse: "Esialgsed operatsioonilised testid olid ebaveenvad..."
                        Seejuures mõeldakse: "Pauk käis, kui sisse lülitasime..."

                        Comment


                          #42
                          Vs: jooksvad LED-id

                          Kõige lihtsam on kohapeale minna ja seal vaadata.See laoseisu värk neil kohati vähe segamini ja ei pea päris paika.
                          otsija

                          Comment


                            #43
                            Vs: jooksvad LED-id

                            Selle 555 kiviga kõik korras, ELFA-elektroonikapoest lasen osta.

                            Jään siis ootama millal asjad kätte saan.
                            Teostan trükkplaatide söövitamist ja puurimist! Hinnad soodsad!

                            Comment


                              #44
                              Vs: jooksvad LED-id

                              Seal oomipoes paitab neil laos olevat ka NE556 ehk 2 timerit ühes korpuses.

                              Comment


                                #45
                                Vs: jooksvad LED-id

                                Esmalt postitatud Rolts poolt
                                .... ja pingeregulaator selle pärast, et saaks ise pinget valida (ma ise proovin teha selle 9V pataka peale)...
                                Ma ei näe mingit vajadust stabiliseerida skeemi toitepinget (7805 abil 5V (V - suurtäht!) peale). Taimerile 555 sobib toitepinge vahemikus 4,5...16V ja 4017-le sobib pinge 3...15V. Seega võib selle skeemi toitepinge niigi olla vahemikus 4,5...15V, milleks seda veel stabiliseerida? Lisaks, taimeri skeemiomapära ongi selles, et ta on stabiilne (tema tekitatud ajaintervall, periood või sagedus muutuvad imevähe) laias toitepinge vahemikus. Probleemiks pole ka valgusdioodide voolu piiramine, CMOS loogikaskeemide väljundid üldjuhul piiravadki iseenesest voolu alla 10mA sealjuures midagi kahjustamata. Valides eredad LEDid, on sellisest voolust enam kui küll, jätkub seda ka vanatüübilistele valgusdioodidele. Skeemis oleva piiramistakisti (220Ω nende ühises ahelas) ülesanne on pigem sümboolne.
                                Meenutan siinkohal veel korra vanemat teemat, kus enam-vähem samast skeemist juttu, soovitan süveneda:
                                Elektroonika töötab suitsu baasil.
                                Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                                Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                                Comment

                                Working...
                                X