Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

jooksvad LED-id

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #76
    Vs: jooksvad LED-id

    Esmalt postitatud Rolts poolt
    Panin siis toite külge(9v patakalt) ja ... .
    On kivid pesades? Tester on?
    Võta kivid välja. Mõõda, kas generaatorile tuleb toitepinge õigetesse jalgadesse.
    Vaata ka üle muud SELLE KIVIGA SEOTU.
    Nüüd pane SEE kivi sisse ja vaata kas geneteerib.

    Siis teed edasi.
    ____________________
    Kui testrit pole, siis mõtle. Kas tahad seda tööd teha või ei?
    Vastavalt otsusele tuleb tegutseda.

    Comment


      #77
      Vs: jooksvad LED-id

      Esmalt postitatud A.R. poolt
      On kivid pesades? Tester on?
      Võta kivid välja. Mõõda, kas generaatorile tuleb toitepinge õigetesse jalgadesse.
      Vaata ka üle muud SELLE KIVIGA SEOTU.
      Nüüd pane SEE kivi sisse ja vaata kas geneteerib.

      Siis teed edasi.
      ____________________
      Kui testrit pole, siis mõtle. Kas tahad seda tööd teha või ei?
      Vastavalt otsusele tuleb tegutseda.

      kahjuks testrit ei ole
      Teostan trükkplaatide söövitamist ja puurimist! Hinnad soodsad!

      Comment


        #78
        Vs: jooksvad LED-id

        Esmalt postitatud Rolts poolt
        nii palju oskan öelda, et 555 kivi läks kuumaks.
        see pole küll hea näitaja (kardan et kivi õhtal aga polepäris kindel, mul ka vaja stepperite kontrollerid kokku joota, aga pole aega. seal sama peenike möll, kuigi eelistan eelvõimu kive joota).
        Emal oli kolm poega, kaks olid normaalsed ja kolmas oli elektroonik.

        Comment


          #79
          Vs: jooksvad LED-id

          Esmalt postitatud Rolts poolt
          kahjuks testrit ei ole
          Siis on pahasti kui ei ole. Jalutasin täna läbi ELFA-st ja sellest TÜ Raamatukogu kõrval olevast elektroonika poest.
          ELFA on kallivõitu aga seal oli laud, laual tester ja kolb.
          Küsisin, öeldi et kui mõni tuleb ja tahab midagi kokku tinutada siis palun.

          Seal el. poes oli testreid mitmesuguseid.
          TL-4 olid ca 450 eeki, lihtsad digid kuskil 160-180.
          Odavaim tester oli 95 eeki, pinge, vool, takistus.

          Oli ka kaks 100 uA osutriista, suurem 95, väiksem 85 eeki.
          Sellisest 100uA riistast saab testrit ehitada.

          See oleks vast isegi kasulik, et inimene teaks kuidas see riistapuu tehtud on.

          Kui on tahtmine elektroonikaga tegeleda, siis ei peaks sellised teadmised väga ülearu olema.
          Või kuidas?

          Comment


            #80
            Vs: jooksvad LED-id

            Kuskil saastakas vms nägin mingi poole aasta eest 65 eeqst hiinakat.Endale ostsin ka kunagi odava hiinaka ja käras väga hästi.Paraku kadus kuskile ära või pand rotti.
            otsija

            Comment


              #81
              Vs: jooksvad LED-id

              Esmalt postitatud A.R. poolt
              Siis on pahasti kui ei ole. Jalutasin täna läbi ELFA-st ja sellest TÜ Raamatukogu kõrval olevast elektroonika poest.
              ELFA on kallivõitu aga seal oli laud, laual tester ja kolb.
              Küsisin, öeldi et kui mõni tuleb ja tahab midagi kokku tinutada siis palun.

              Seal el. poes oli testreid mitmesuguseid.
              TL-4 olid ca 450 eeki, lihtsad digid kuskil 160-180.
              Odavaim tester oli 95 eeki, pinge, vool, takistus.

              Oli ka kaks 100 uA osutriista, suurem 95, väiksem 85 eeki.
              Sellisest 100uA riistast saab testrit ehitada.

              See oleks vast isegi kasulik, et inimene teaks kuidas see riistapuu tehtud on.

              Kui on tahtmine elektroonikaga tegeleda, siis ei peaks sellised teadmised väga ülearu olema.
              Või kuidas?
              Ma arvan, et ma kosun nüüd natukene aega rahaliselt ja siis ostan mingi odavama testri ära
              Teostan trükkplaatide söövitamist ja puurimist! Hinnad soodsad!

              Comment


                #82
                Vs: jooksvad LED-id

                Kui küsida tohib,siis kaua sa 100 eegu jagu siis kosuma pead? äkki peaksid hoopis pangalaenule mõtlema irw. Ei tegelikult saan aru,et rasked ajad ja niisama tögan:P.Aga sa võiksid hoopis näiteks ärifoorumisse teema teha,et ostan odava hiinaka(testri).Ehk kellelgi foorumiraffast on ülejääke ses osas.Kui mul ednal vana hiinakas veel alles oleks,siis oleksin tolle poolmuidu ära andnud,aga paraku mida pole,seda pole.
                otsija

                Comment


                  #83
                  Vs: jooksvad LED-id

                  Esmalt postitatud otsija poolt
                  Kui küsida tohib,siis kaua sa 100 eegu jagu siis kosuma pead? äkki peaksid hoopis pangalaenule mõtlema irw. Ei tegelikult saan aru,et rasked ajad ja niisama tögan:P.Aga sa võiksid hoopis näiteks ärifoorumisse teema teha,et ostan odava hiinaka(testri).Ehk kellelgi foorumiraffast on ülejääke ses osas.Kui mul ednal vana hiinakas veel alles oleks,siis oleksin tolle poolmuidu ära andnud,aga paraku mida pole,seda pole.

                  No ostsin siin vahe peal kõlareid ja siis vaja nüüd natukene kosuda veel
                  Teostan trükkplaatide söövitamist ja puurimist! Hinnad soodsad!

                  Comment


                    #84
                    Vs: jooksvad LED-id

                    Westbaldis oli mingi aeg 50EEK/tk, ostsin kunagi neli tükki, mõõteviga ei ole oma suure testriga võrreldes väga suur ja peamised asjad on kõik olemas. kahjuks 2 neis jäid vihma käta ja seetõttu kutud. teised toimivad siiani. parajad junnid autos kaasa vedamiseks - kui ära kaob, pole kahju kah suur
                    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                    Comment


                      #85
                      Vs: jooksvad LED-id

                      Esmalt postitatud Rolts poolt
                      Leitsin siis sellise skeemi http://metku.net/index.html?sect=vie...lot1/index_eng tundub, et kerge.
                      Kui nüüd natuke vaadata
                      NE555 datasheet, NE555 pdf, NE555 data sheet, datasheet, data sheet, pdf, Contek Microelectronics, Single timer. Supply voltage Vcc=4.5V,min; Vcc=16V,max. Supply current: Icc=3mA,typ; Icc=6mA,max (Vcc=5V); Icc=7.5mA,typ; Icc=15mA.max (Vcc=15V).

                      (mina vaatasin SE ja TI oma)
                      ja võrrelda selle ülemise skeemiga, siis tolles skeemis on puudu see nupp,
                      mis ühekordseid sisendpulsse tekitab.
                      Ise see 555 osa ei genereeri. Generator on see astable versioon.

                      http://en.wikipedia.org/wiki/NE555 on ka kena NE555 kivi seletus.
                      Vaadata võib ka http://wiki.elfaelektroonika.ee/inde...ksuvad_vidinad, siis tead mida millestki arvata.

                      Kuna Rolts palus abi ka trükkplaadi joonistamise koha pealt, siis lisan ka paar teksti.
                      See PostScript fail koostab plaadi, Acrobat Distiller teeb PDF-i,
                      trükid välja ja saabki joonistada kuidas PEAB olema. Paberil.
                      Vaatasin ka Eagle peal seda lahendust aga see LIGHT on ikka väga hele.


                      Kahjuks ei luba siinne sistem PS faili laadida - olevat vigane. Aga ta on olemas ja distiller nii ei arva.

                      Siin sai ühe töö jaoks ostetud paar odavat moodulit (PICkit 2 ja STK500, vaese penskari asi)
                      ja seal demo asjad kohe ise vilguvad. Kohe igat pidi. Omakirjutatud ka.
                      Proovige, noored mehed. Teil veel pikk elu ees, vast läheb vaja.

                      Comment


                        #86
                        Vs: jooksvad LED-id

                        Esmalt postitatud Rolts poolt
                        Tean ja olen lugend ja kasutand otsingu mootoreid ka, aga oma lollile küsimusel eei ole ma vastust saand. Leitsin siis sellise skeemi http://metku.net/index.html?sect=vie...lot1/index_eng tundub, et kerge. Selline asi, et palju ta voolu tahab? Ja ehk oleks keegi nii hea ja otsiks mulle siit kõik komponendid ära www.oomipood.ee . Siis ma telliksin kõik asjad korraga ära. Neid 555timer neid seal erinevaid ja ei oska valida nende vahel, ehk keegi aitaks siis, samuti 4017 kivi. Selline asi ka, et mul omal sinised LED-id olemas kas tohin neid kasutada?

                        Algaja!
                        Rolts!

                        Kaevasin oma vana teema tagasi Kuna olen nüüd vanem ja ka targem elektroonika alal siis mõtlesin uuesti teha selle metku skeemi järgi LED vilguti! Ainuke asi nüüd selles, et see link ei avane enam üleeile veel avanes ja kõik oli ok. Kas kellegil ei ole juhuslikult seda skeemi arvutis olemas? (mõni ehk teab seda skeemi kui mõtleb metkule ja knight rider-ile)
                        Teostan trükkplaatide söövitamist ja puurimist! Hinnad soodsad!

                        Comment


                          #87
                          Vs: jooksvad LED-id

                          Aega võttis aga asja sai
                          Link oli küll vahepeal maas aga siis sain ükspäev skeemi kätte ja kohe salvestasin omale arvuti ära selle.
                          Algul tegin siis ExpressPCBga plaadi ja siis selgus see, et seal ei saa radu peegelpilti muuta. Tirisin siis omale Eagle ja harjutamine teeb meistriks. Joonistasin rajad algul ära ja panin automaadi peale, et veab arvuti ise rajad peale, see tuli aga igakord kahepoolne plaat ja see mulle ei meeldind. Joonistasin siis täna ise rajad ja muud üle ei jäänd kui võtta appi sillad. Sildu tuli kokku siis 7tk mida on kindlasti palju.
                          Kõik siis töötab ilusti ja olen ise rahul!
                          Kuidas saab muuta muidu LEDide kiirust? Kas siis kui konde mahutavust muuta?

                          Pilte kah! http://fotoalbum.ee/photos/xroltsx/sets/923197
                          Teostan trükkplaatide söövitamist ja puurimist! Hinnad soodsad!

                          Comment


                            #88
                            Vs: jooksvad LED-id

                            Esmalt postitatud Rolts poolt Vaata postitust
                            Aega võttis aga asja sai
                            .....
                            Kuidas saab muuta muidu LEDide kiirust? Kas siis kui konde mahutavust muuta?
                            .....
                            Hea et viimaks kõik õnnestus, see annab innustust edaspidiseks.

                            Kiirust saab nii takistiga (kui potentsiomeeter panna, siis
                            ka sujuvalt) kui ka kondensaatori mahtuvuse* muutmisega.
                            Google otsinguga saadud esimene link andis pika jutu, kus
                            on ka valemid kenasti kirjas:


                            * - mahtuvuse ja mahutavuse erinevusest:
                            Mahtuvus on kondensaatoritel, mõõdetakse faradites (põhiühik), lüh. F ja
                            mahutavus on keemilistel vooluallikatel (nt. akumulaatoritel e. akudel),
                            seda mõõdetakse ampertundides, Ah (levinud ka milliampetund - mAh,
                            1Ah = 1000mAh).
                            Elektroonika töötab suitsu baasil.
                            Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                            Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                            Comment


                              #89
                              Vs: jooksvad LED-id

                              Vabanda, ei näinud eelmisis postitusi. Proovisin foorumi kujundust muuta ja sellest ka segadus.
                              Kogun vanu emaplaate ja mälusid. Tartus tulen ise järgi. 5689 seitse 375

                              Comment

                              Working...
                              X