Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Toiteplokk!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Toiteplokk!

    Oleks siis selline idee.

    Kas on võimalik kuidagi aretada arvuti toiteplokki võimendile? Plokist tulevad pinged on väikesed aga kas kuidagi neid ühendada ei saaks? Mis voolud toiteplokist üldse tulevad?
    Minu kodukas

    #2
    Ei saa.

    Comment


      #3
      Saab ikka, teemat arutletud siin kõvasti.
      Vaata ka:
      http://www.qrp4u.de/docs/en/powersupply/
      ja hea teooria:
      http://www.qrx.narod.ru/book/at/index.htm
      Head susserdamist !

      Comment


        #4
        Liita neid ei saa, aga saab suure eduga teha +/- 15V välja andva toiteploki (ringi ehitades). Otsi foorumist, siin juttu olnud.
        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

        Comment


          #5
          Neis olevaid trafosid saab ümber mähkida. Dioodid jäävad samad ,lüüdid tuleb uued otsida kõrgemapingelised. Tagasiside ahel tuleb täielikult ümber ehitada. Olen teinud seda plokkidega mille juhtkiviks on 494. Ettevaatust -tavalised lüüdid ei pea sekundaaris vastu. Drosseleid ei ole viisakas kaa välja jätta

          Comment


            #6
            Oleks siis selline idee.

            Kas on võimalik kuidagi aretada arvuti toiteplokki võimendile? Plokist tulevad pinged on väikesed aga kas kuidagi neid ühendada ei saaks? Mis voolud toiteplokist üldse tulevad?
            Otseselt liita neid jah ei saa, aga +12 ja -12 otsa vahelt saad 24 volti kätte küll. Kuigi väga suurt voolu sellisest keemist välja ei oigista, kuna -12 otsast lihtsalt ei tule eriti palju seda välja.

            Comment


              #7
              Ei haaku küll eriti hästi teemasse, aga ehk keegi saab idee, milleks veel arvuti toiteplokki annab kasutada. Mina laadisin edukalt auto akut kahe vana AT toiteplokiga. Voolu jätkus, sest ühendasin ühe toiteploki 5V ja teise toiteploki 12V järjestikku. Sain just sobiva laadimisvoolu.

              Comment


                #8
                a põhimütteliselt saab ju kahest toitekast kätte ju 2*12VÜhendab lihtsalt ühe toiteka + ja teise toiteka - kokku.
                muusika on kuulamiseks

                Comment


                  #9
                  Nojah, kui nüüd öelda et arvuti toitekat saab võimule panna peale selle totaalset ümberehitamist siis ma muidugi eksisin. Aga arvuti toitekas annab IMHO +12 ja -12 ja 5V kusjuures -12 on nõrga vooluga.
                  Seega ei ole sellega võimendi juures midagi teha.

                  Mina soovitan võimendi toiteks kasutada toroidi ja suurte lüütidega toiteplokki. Kvaliteet ja stabiilsus on miljon korda paremad kusjuures hind ei ole kõrge.

                  Comment


                    #10
                    Tänud teile. Jälle natuke targem 8)
                    Minu kodukas

                    Comment


                      #11
                      Mina soovitan võimendi toiteks kasutada toroidi ja suurte lüütidega toiteplokki. Kvaliteet ja stabiilsus on miljon korda paremad kusjuures hind ei ole kõrge.
                      Kvaliteedi ja stabiilsuse kohapealt ma usun.
                      Aga kust saada mittekõrgehinnaga toroide?
                      Nojah, kui pidada silmas 2*12V ja 200VA, siis küll.

                      Comment


                        #12
                        1 kroon vatt ei ole kõrge hind minu arvates. Andke teada kui vaja. Kohustuslik on täpsed andmed ja ettemaks. Trafod on ilusad.

                        Comment


                          #13
                          Kas 1 kroon/W on paljas raud?

                          Comment


                            #14
                            ei, see on _valmis trafo_ . Väiksemad on siiski tiba kallimad. Kui on huvi, andke teada.

                            Comment


                              #15
                              Kui on huvi, andke teada.
                              Huvi on täiesti olemas.
                              Ja kui majandulik olukord natuke paraneb, suureneb veelgi
                              Kus trafod asuvad muidu?

                              Comment

                              Working...
                              X