Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Relee pesa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Relee pesa

    oleks tarvis kasutada releedel pesasid, kuna arvatavasti hakkavad releed läbi kärsama ja oleks vaja neid mingi aja tagant välja vahetada.

    Valisin välja sellised releed muidu, kuigi need ei pea just nimelt need olema

    ja


    Kust ma täpselt aru saan, et nüüd näiteks selline pesa (http://www.elfaelektroonika.ee/artnr/48-083-09/subminiature-socket-for-pcb) sellele sobib, pean datasheete netist otsima hakkama?

    #2
    Vs: Relee pesa

    Otsi releede ja pesa datasheedid ja võrlde mõõtmeid jalgade vahel.

    Comment


      #3
      Vs: Relee pesa

      Sinu poolt viidatud releed on mõeldud PCB-le jootmiseks. Pesadesse torgatavad releed on teistsugused.
      Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

      Comment


        #4
        Vs: Relee pesa

        Ma olen ise aegajalt neid väikeseid releesid mis PCB peale käivad pistnud tavalisse mikroskeemi pesasse. On väga täpselt sobinud. Konkreetse relee kohta ei oska midagi öelda aga mikroskeemipesa ei maksa midagi, võta prooviks mingine pikem riba ja vaata.
        Condemn the hive.

        Comment


          #5
          Vs: Relee pesa

          Esmalt postitatud elihu poolt Vaata postitust
          oleks tarvis kasutada releedel pesasid, kuna arvatavasti hakkavad releed läbi kärsama ja oleks vaja neid mingi aja tagant välja vahetada.
          Lihtsalt uudishimust urgitsen .....
          Kui on ette teada, et releed vastu ei pea, kas poleks targem valida vihasemad isendid.
          Või millel see veendumus põhineb, et hakkavad kärssama?

          Comment


            #6
            Vs: Relee pesa

            Mis tähis või nimetus ütleb, et relee on pesasse topitav või skeemile tinutatav?

            Kui ma tahan seinast voolu releedest läbi lasta, kas siis mikroskeemi pesa kannatab seda?

            to tcumen:
            Ma tahan LPT'ga voolu juhtida ja algul oli plaanis see optronitega teha, aga mulle õeldi, et sümistorid ,mis sinna skeemi käiksid, vajavad suurt jahutust peale. Matsin mõtte maha :P Nüüd tahaks releedega teha ja õeldi, et kui ma palju neid releesid klõpsutan siis lõpuks need relee kontaktid kärsavad ära. Siis tuligi idee, et teha lihtsasti vahetatavate releedega, ostaks lihtsalt paar releed tagavaraks ja paneks oma "masinaga" siis need kaasa.

            Algne skeem optronitega oli selline, aga nüüd teeks siis releedega hoopis:

            Comment


              #7
              Vs: Relee pesa

              Relee kontaktite kaitsmiseks kasutatatakse 'snubber' nimelist lülitust. Väldib kaarleegi tekkimist pikendades sellega kontaktide eluiga.

              Seda ülekuumenemist võiks keegi targem kommenteerida. Sümistori avatud oleku takistus peaks ju üsna väike olema, kas tõesti kuumenevad märgatavalt?

              Comment


                #8
                Vs: Relee pesa

                Päris huvitav, mul on hetkel midagi sarnast tarvis teostada. Küll 8 tsooni tigupressi küttekehade juhtimiseks, mille soovitav temperatuur valitakse ja ka kontrollitakse termokontrolleritega. Väljundiks on käivitid vs. mis nende tänane nimetus ka iganes on... 2kw kütete jaoks kasutasin 6-10A taluvaid isendeid. Madalama ampriga käivitid kipuvad aastaga otsi andma põhjuseks nii kontaktide kui käiviti relee mähiste mahapõlemine. Ajutiselt leevendas seda 3f käivitite kontaktide sildamine, mis vähendas koormust ühele kontaktipaarile. Aga snubberist ei rääkinud keegi mulle midagi :O

                Äkki valgustad lähemalt, mida juhitakse selle lülitusega?
                Millise tarkvaraga?
                viimati muutis kasutaja Sully; 01 m 2010, 22:00.

                Comment


                  #9
                  Vs: Relee pesa

                  ma tahaks sellele panna peale 3 arvuti molexit (12V) ja siis 5 seina kontakti.

                  Juhin seda asja enda tehtud programmiga (server) ja millesse saad sisse logida läbi brauseri:


                  nagu näha toetab see mul veebikaamerat ka :P

                  Comment


                    #10
                    Vs: Relee pesa

                    oo, päris lahe Termoplastide töötlemisel on kaasaegsetes masinates kasutusel puutetundlik ekraan, kust saab ilma tüütu klaviatuurita kohe sellele sinu toodud aknale ligi ja jälgida kogu protsessi realajas ekraanil, vajadusel parameetreid muutes. Endal käib muidugi selline programmeerimine üle jõu, samas võiks muidugi enda tarbeks seda asja aretada...Selline jahutus täitsa olemas!

                    Comment


                      #11
                      Vs: Relee pesa

                      Kui tihti need lülitused seal siis käivad? Tihti lülitamiseks pole jah relee hea.
                      Mina isiklikult ehitaks küll sümistoridele. Ei ole kulumas midagi, on vaiksed (mis ka vahel oluline).
                      Soojenemise vastu aitab, kui triak valida kordi võimsam, kui vaja (4A lülimiseks võiks panna 10-16Amprilise). Triakid saab ju jahuti külge ka kruvida.

                      Muidu Elfas eristavad kohe sokliga releesid:


                      Suuremate koormuste, ja eriti induktiivsete, lülitamiseks on eriti hea variant relee/kontaktori ja triaki kooslülitus. Triak ühendatakse relee kontaktiga paralleelselt.
                      Triak lülitakse sisse ainult relee kontaktide avamise-sulgemise hetkeks mõnekümneks millisekundiks nii, et ahela sulgemine-lahutumine toimub siinuse nullpunktis. Vähendab häireid ja säästab releed.
                      Nõuab aga suhteliselt keerukat juhtlülitust.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Relee pesa

                        väga tihti need releed ei lülituks, ütleks, et keskmiselt päevas korra sisse ja siis välja uuesti.
                        Ma üritaks seda skeemi nii lihtsana ja odavana hoida kui võimalik, tahaks seda ise valmis teha. Iga pordi kohta: LED, relee, 1-2 transistorit ja mõned takistid.

                        Iga pordi võimsus võiks olla 1-2kw, mida rohkem seda parem, mingi kohviaparaadi või puhuri võiks ikka ära toita.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Relee pesa

                          Esmalt postitatud elihu poolt Vaata postitust
                          väga tihti need releed ei lülituks, ütleks, et keskmiselt päevas korra sisse ja siis välja uuesti.
                          See ei ole tihti. Mõned korrad minutis juba on.
                          16A kontaktidega relee kestab piisavalt kaua, et mingite pesadega üldse mitte jurada.

                          NB! Sinu antud esimesel lingil olev relee on tüüritav 230V AC pingega, teine aga5V DC-ga.
                          Jälgi neid numbreid ka.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Relee pesa

                            1 faasilised din liistule käivad releed on päris vaiksed võrreldes 3 faasilistega. See peaks olema mugav ja lihtne valik. Lisades sinna "snubberi" näikse süsteemil vastupidavist olevat. Üks häda vaid - see töötab võrgu pingel, mis teeb releede lülituse jälle kohmakaks.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Relee pesa

                              Ma ikka tahaks neid toiteploki vooluga juhtida 5V, max 12V. Selle snubberiga pidi skeem keerulisemaks minema ja ei tahaks eriti suurt summat ka selle alla matta. Arvatavasti ma kasutan 1 faasilisi releesid.

                              Comment

                              Working...
                              X