Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Loogika yhenduse vajadus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Loogika yhenduse vajadus



    Yhesõnaga sinna "?" märgi kohale on vaja saada mingi systeem, mis SW yhekordsel vajutusel annaks releele pinge, niiet relee ymber lylitaks, ja teistkordsel lylitusel maha võtaks niiet relee tagasi lylitaks. Ise suutsin mõelda niikaugele et ilmselt on vaja mingit loogikat aretada, aga milline see välja võiks näha ???

    #2
    D-triger äkki? eriti ei mäleta kah... aga võin järgi uurida kui vaja. Igatahes annad impulsid D sisendisse clock on alati 1 ja veel üks asi, releed ei saa ühendada otse loogikaelemendi väljundiga, sinna on vaja transistori, ekk siis võtad ühe n-p-n transistori, mille suurim lubatav kollektorivool on suurem kui relee poolt tarbitav vool, baasi ühendad takisti abil loogikaelemendi väljundiga ja emitter mättasse. Relee mähisega tuleb ühendada ka diood (tööolukorras vastupingestatud), see kaitseb transistori voolu katkemisel tekkiva kõrgepingeimpulsi eest.
    ...

    Comment


      #3
      Ainult D trigeriga ei saa ju ? Ikka vist muid elemente (AND/OR/...) kah vaja ?

      Ise jõudsin sellise tulemuseni:


      A selle relee võiks millegi paremaga asendada. Millega ? :-/

      Comment


        #4
        Ei nii ikka ei tööta ju, kui relee ymber lylitab, siis läheb AND'i yks jalg madalaks ja väljnud on madal

        Comment


          #5
          http://www.the12volt.com/relays/page5.asp
          Äkki teed niimodi hoopis.
          Ise pooldaks siiski kontaktideta lülitust
          Elekter on niisugune asi mida ei näe, aga tunned - ja kui tunned siis enam ei näe

          Comment


            #6
            1) Kõige lihtsam on mingi T-trigeriga. See on siis JK triger mille J ja K on kokku ühendatud. Skeem väga lihtne:
            JK kokku ja toitesse, R ja S vastavalt maha või toitesse(otse/inverteeritud sisendid) ja siis C otsa külge sinu nupp. Kui kasutad K155 seeria kive, siis ei ole erilist muud ettepoole vaja, ainult väljundisse paned transi koos paari takiga või siis palju modernsema lahendusena ainult ULN2803 ja ongi kõik.
            2) müüakse kohe siukseid asju nagu flipflop releed. Need on kohe riistvaraliselt sellised, mille magnet 1 kord tõmbab sisse ja teine kord välja, säästad energiat sest sees olemise ajal ei ole vaja mähist kinni hoida.

            Comment


              #7
              On olemas kohe selline relee mis ise nii käitub kui ma ei eksi oli minu meelest Wolksu ja audi tulede ümber lülitus relee täpselt selline.

              Comment


                #8
                On olemas kohe selline relee mis ise nii käitub kui ma ei eksi oli minu meelest Wolksu ja audi tulede ümber lülitus relee täpselt selline.
                Millist volksu sa mõtled ? Igatahes Golf 2'l ei olnud mingit tule releed ja selline featuur oli lahendatud tulekangis mehaaniliselt.

                Comment


                  #9
                  Oli vist passat 86a. nimeks on tal "Beam select sw" auto elektri sekeemis.
                  Ma järeldan sellest et tulede oma ja peal kirjas ka ,et kannatab 150w max.

                  Comment


                    #10
                    D-triger nagu 4013(CMOS) 74ls74 sobiks küll. R,S sisendid maha (CMOS) või toitesse (TTL -74LS74. D-sisend ühenda inversioonväljundiga. Lüliti läheb C-sisendile ja annab toidet peale. C-sisend võiks olla maandatud 1k takiga..
                    Paha on see et ümberlülitumine on kaootiline - tänu lüliti kontaktide "värisemisele". Selle kõrvaldamiseks RS-triger vahele (saad teha D-trigeri teisest poolest - neid ju 2 tk ühes korpuses).
                    Ainult releega saab ka sellist lülitust teha kuid siis peal tal olema vähemalt 3 paari kontakte - 2 lähevad "süsteemi" jaoks ja 3-ndaga lülitad oma koormust. Selline oli mul kunagi võimu toite lülitiks. Funksis aga ... mitte üliväga kindlalt.
                    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                    Comment


                      #11
                      Sellel releel on sees selline huvitav ehitus ,et on selline kontakt et kui vajutad ühe korra läheb ühte asendise kui vajutad teise korra siis teise asendisse seal mingid vedrud ja asjad nagu lüliti klõpsab puht mehaaniline asi ainult seda väikest kangi vajutab mähise tõmbe jõul üks vasar klõps ja klõps.

                      Comment


                        #12
                        Ise olen sellist flip-flop releed, nagu kirjeldasin, täiesti kilbis näinud. Nägi välja nagu need din-liistule käivad pesadega releed ikka, lihtsalt flip-flop relay oli peale kirjutatud. Ja lülitas tulesid, kohe otsa 220 pealt. Mine ja küsi automaatikapoodidest, need oskavad äkki juhatada.

                        Comment


                          #13
                          Mul kuuri all Gaz 2412 (ehk Volga), sellel on küll tulede ümberlülitiks taoline relee mis selle küsimärgi : asemele passiks. Ju neid kusagil autopoodides ikka müüa on.
                          ehh... andrjusa

                          Comment

                          Working...
                          X