Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Skeemi ehitus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Skeemi ehitus

    Kas keegi oskaks ära seltada, et kuidas seda skeemi üldse lugeda, et kuhu mis panna jne, või äkki oleks mingi link.
    Tänud

    #2
    mis mõttes ära seletada,
    näita skeemi, sedasi üldiselt on vähe raske ja küsi konkreetsemaid küsimusi näite skeemil
    ex siis aitame

    Comment


      #3
      mis mõttes ära seletada,
      näita skeemi, sedasi üldiselt on vähe raske ja küsi konkreetsemaid küsimusi näite skeemil
      ex siis aitame
      http://www.hot.ee/qwerty009/lutikas.htm No näiteks see, pealevaadates küll midagi aru ei saa

      Comment


        #4
        mida sa sealt konkreetsemalt aru ei saa
        kas detailide tingmärke või..... ???

        Comment


          #5
          Jutt on juures kus tööpõhimõte enam-vähem kirjas.
          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

          Comment


            #6
            Ma ei saa aru sellest, kas kas need asjad tuleb panna täpselt samadesse kohtadesse nagu skeemil. Kuskilt ma nägin mingit skeemi kus se pealtvaade ka oli, aga seal oli hoopis teisiti minumeelest paigutatud.

            Comment


              #7
              Ma ei saa aru sellest, kas kas need asjad tuleb panna täpselt samadesse kohtadesse nagu skeemil. Kuskilt ma nägin mingit skeemi kus se pealtvaade ka oli, aga seal oli hoopis teisiti minumeelest paigutatud.
              Paiguta kuidas tahad, lihtsalt jupid pead omavahel yhendama nii nagu seal kirjas. Pahatihti tulebgi teisiti paigutada.

              Comment


                #8
                Ei pea ja tihti ei saagi. Pead otsima optimaalse paigutuse vastavalt kasutatud detailide väljaviikudele (tihti lühima).

                Comment


                  #9
                  Ma saan muidugi aru, et on vaja telefoni pealt kuulata ja tahaks kohe seda jubinat kokku panna, aga selliseid asju alustatakse ikkagi ohmi seaduse õppimisega ja siis omandatakse teoreetiliste teadmiste pagas, seejärel asutakse alles skeemi praktiliselt kokku panema. Sorry, aga muud moodi ikka ei saa. Kuigi skeem on ääretult lihtne, ei suuda seda iialgi kokku panna inimene, kes pole elus ei jootekolbi käes hoidnud, skeemi näinud ja isegi takistit katsunud ;D (ma küll täpselt ei tea, kas antud juhul on tegu just sellise inimesega, aga see selleks)... olgem realistid ja alustagem asju ikka alguste algusest. Kui asja vastu pidev huvi, õpib põhilised asjad ruttu selgeks. Aga mis siin niisama seletada, eks ma püüan siis natuke ikka seletada kah, et asi välja tuleks, kui ikka tõesti tahad seda skeemi kokku panna. Niisiis vaata kõigepealt milliseid, detaile on sul vaja, kirjuta nende tüübitähised üles ja mine näiteks oomipoodi või tevalosse ja muretse need endale. Tutvu eelnevalt skeemis kasutavate tingmärkidega, milline on takisti, milline diood, milline transistor... seejärel vaata kuidas on detailid omavahel ühendatud, punkt tähendab et ühendus on, kui kaks joont joogsevad teineteisest üle siis ühendust ei ole. ja kui kahe skeemielemendi vahel on üks sirge joon, tähendab see samuti, et need on omavahel ühendatud. Skeemi kokkupanemisel pead veel arvestama seda, et dioodi anood ja katood on ühendatud nii nagu skeemil, mitte teisiti! samuti et transistori kolm jalga (emitter, kollektor ja baas) oleksid ühendatud täpselt nii nagu skeemil. Takisti võib ühendada ükskõik kumba pidi ;D ja samuti kondekad (v.a elektrolüüdid... aga jah tuleb teha veel trükkplaat, samuti kui pole kunagi tegelenud jootmisega, ei tule see esimesel korral küll välja... trükkplaadi valmistamisest ja ka jootmisest on muidugi palju juttu olnud, kui viitsid siis kasuta foorumi otsingut, ei viitsi hakata kõike ümber jutustama. Muidugi soovitan kasutada poodides müüdavat aukudega montaazplaati, algaja jaoks on see parim lahendus. Tegelikult on foorumis päris raske igat pisiasja selgitada, sul oleks ikka reaalselt kedagi vaja kes seletab asjad lahti. Aga soovin edu ja asu asja juurde. Kui tekib küsimusi, siis mina ja meie foorumi kasutajaskond on alati valmis neile vastama. On vaja püsivust ja pealehakkamist, nii jõuab kord ka võiduka lõpuni ja mis on suurim rõõm, kui see et sinu oma kätega tehtud asi töötab ja kui see on esimene siis on rõõm seda suurem. Mäletan veel kui ma sain oma esimese, papitükile monteeritud sireeni tööle... vat see oli alles rõõm! ...nüüd on see juba nii nostalgiline... oh neid aegu ammuseid...
                  ...

                  Comment


                    #10
                    vaata ka originaalskeemi: http://www.aaroncake.net/circuits/phonebug.htm
                    NB! sellelt lehelt tahab Gain (Gator, Claria) sisse tulla - vastake kõigile küsimustele NO või sulge aken!!!!
                    Montaazi saab ehk ka papaitükile teha.
                    Pane kokku ja foorumirahvas aitab edasi.

                    PS. Mida huvitavat loodad kõnedest kuulda...?
                    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                    Comment


                      #11
                      ollallaa Võtsin kätte ja lugesin eelmise kirja läbi.No tahan lisada veel, et ära võta esimesteks skeemideks rasket asja.Võib paberil tunduda küll, et mis see ära ei ole aga tegelikkuses ei pruugi nii olla.Alusta labaselt lihtsate asjadega.Ja mina pole veel trükkplaadi "kärsatamiseni" jõudnudki.Väiksed katsetaqmised olen papitüki peale meisterdand.Jalad tinutan traadikestega kokku ja käib küll. ;DEdu.
                      muusika on kuulamiseks

                      Comment


                        #12
                        vaata ka originaalskeemi: http://www.aaroncake.net/circuits/phonebug.htm
                        NB! sellelt lehelt tahab Gain (Gator, Claria) sisse tulla - vastake kõigile küsimustele NO või sulge aken!!!!
                        Montaazi saab ehk ka papaitükile teha.
                        Pane kokku ja foorumirahvas aitab edasi.

                        PS. Mida huvitavat loodad kõnedest kuulda...?

                        Kõnedest ei püüa midagi eriti kuulda, lihtsalt katsetan ja uurin seda tehnikamaailma ja tundus huvitav ja lihtne projekt.

                        Comment


                          #13
                          tere!
                          ise olen ka alles t2itsa algaja. ainult lugesin skeemi tingm2rkide kohta ja natuke igasugust veel peale ka :
                          ollallaa Võtsin kätte ja lugesin eelmise kirja läbi.No tahan lisada veel, et ära võta esimesteks skeemideks rasket asja.Võib paberil tunduda küll, et mis see ära ei ole aga tegelikkuses ei pruugi nii olla.Alusta labaselt lihtsate asjadega.Ja mina pole veel trükkplaadi "kärsatamiseni" jõudnudki.Väiksed katsetaqmised olen papitüki peale meisterdand.Jalad tinutan traadikestega kokku ja käib küll. ;DEdu.
                          2kki oskad soovitada mingit h2ste algset projekti. ma võib-olla yritan seda phonebugi ka teha
                          aga kust materjale saada. elan rakveres :-[
                          ps! m6tlesin et peaks hakkama arvutid ka casemodima aga sellest tean nii palju kui ainult pilte olen n2inud
                          http://www.alldatasheet.com/

                          Comment


                            #14
                            jupid saate vanadest krappidest.Kõik raadiod ja makid......on ju takisteid, kondekaidjne täis.Ei ole mõtet näiteks 1k takistit poest osta kuna iga endastlugupidav skeem sisaldab sellist See eelmainitud pealtkuulamisaparaat unustage ära.Võta raamatukogust raamatuid.Näit. "transistor see on imelihtne" lembit abo "raadiolülitused".
                            muusika on kuulamiseks

                            Comment


                              #15
                              jupid saate vanadest krappidest.Kõik raadiod ja makid......on ju takisteid, kondekaidjne täis.Ei ole mõtet näiteks 1k takistit poest osta kuna iga endastlugupidav skeem sisaldab sellist See eelmainitud pealtkuulamisaparaat unustage ära.Võta raamatukogust raamatuid.Näit. "transistor see on imelihtne" lembit abo "raadiolülitused".
                              Kuna takisti ei maksa eriti midagi võib ta ka poest osta, lihtsalt endale lihtsam ja skeemi väljanägemine pärast parem. Ja teised detailid, elektrolüüdid, pooljuhid ja migroskeemid on ikkagi targem poest osta, kuna nad võivad juba olla läbi läinud või võivad rikneda lahti jootmisel.

                              Ja raamatutest... "transistor see on imelihtne" seda võib sirvida, aga see rohkem teoreetiline vist? L. Abo "Raadiolülitused" see vist pole päris algaja jaoks, tundub ikka liiga keeruline olevat, aga olemas võiks see raamat muidugi olla. Ma sovitaks ühte sellist raamatut, autorit kahjuks ei mäleta, pealkiri "Esimesed katsed raadioelektroonikas" Oli selline väike raamat, kollaste/oranzide kaantega. See on just sobiv, algab ohmi seadusega ja praktiliste katsete kirjeldamisega. Siis diood ja transistor. Edasi kirjeldatakse lihtsamaid ja keerulisemaid raadiovastuvõtjaid alates detektorvastuvõtjast. Kuid ma ei tea kas neid on mõtet valmistama hakata, kuna nad töötavad ikka kesk ja pikklainetel ja Eestis vist sealt eriti midagi kuulda pole. Ja raamatu lõpus on ka natuke loogigast ja üks skeem.
                              ...

                              Comment

                              Working...
                              X