Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Paintballi markeri skeemi rike

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Paintballi markeri skeemi rike

    Tere. Olen oma Paintballi markerit (püssi) kasutnud juba selle elektrilise päästikuga peaaegu 9 kuud ja siiamaani pole probleemi olnud. Originaalis on skeemile ette nähtud 9V karoonapatarei toide, kuid et raha säästa tellisin ma 9,6V 230mAh aku ja kasutanud olen seda oma markeris juba umbes 5 kuud. Täna vötnud aku laadimast ära mötlesin et möödan selle pinget- sain tulemuseks 11,1V- tekitas küll hirmu, kuid mötlesin et kuna siiamaani on kõik korras olnud siis pole midagi. Pistsin aku markarisse ja tegin paar proovilasku ja siis tundsin kerget kärsahaisu. Ühendasin kohe aku tagant ära ja kiskusin markeri lahti, et skeemi kätte saada. Silmaga nähtavalt ei ole midagi läbi. Ühendasin uuesti aku skeemile ja tegin paar päästikuvajutust- elektromagnet solenoid tömbub ülinörgalt. Kontrollsin et kõik programmeeringud skeemil töötaksid- töötavad. Ainuke probleem ongi selles, et solenoid ei tõmba piisava tugevusega, mis tähendab, et ei avaldata piisavalt survet, et käivitada markeri mehaanika lasu sooritamiseks.
    Lisaks sellele läheb skeemil olev transistor väga kuumaks- on see normaalne?
    Mis vöib skeemil läbi olla?
    Pilt:
    Müün LED-e

    #2
    Vs: Paintballi markeri skeemi rike

    Pilt on küll ilus, aga ei saa aru kuhu mis ühendub + kivide ja transistoride margid võiks kirja panna.

    Comment


      #3
      Vs: Paintballi markeri skeemi rike

      Transistori peal on kirjas: DF18AG(või B) ja 3055L. Kivi peal on: PIC16F8(vöi B)18 ja I/SS e3 ja 0516A6 Selle pruuni julla peal (takisti vist) on kirjas 106 ja 40K ja 438
      Vool tuleb peale alt vasaksut nurgast (need + ja -) Kondekasse läheb paremast alt nurgast (+ ja -) Konde on 6800 mikrofaradit ja 10V
      viimati muutis kasutaja sugram009; 03 m 2010, 20:43.
      Müün LED-e

      Comment


        #4
        Vs: Paintballi markeri skeemi rike

        See pruun on kondekas, seal peaks olema toitepinge: Kas siis aku oma või 3.3/5V. See viiejalgne võiks olla PIc-i jaoks toiteregulaator, vaata mis pinget miinuse suhtes välja annab, kas on 5V? Klaasist diood mõõda üle, et lühises ei oleks, see on arvatavasti mähisega paralleelis. Solenoid võta siis mõõtmise ajaks ära. Kas ilma solenoidita ka transistor kuumeneb? Kuidas on takistused transi jalgade vahel?

        Comment


          #5
          Vs: Paintballi markeri skeemi rike

          Selle pruuni konde pinge on jah 5V. Selle 5 jalgse pealt ma ei oska/julge ühegi klemmi pealt pinget mööta. Dioodi vasakpoolne ots on aku + ja parempoolne ots läheb transistori suurima klemmi (maandus?) alla. Samuti ei oska ma selle lühises olekut mööta. Ilma solenoidi kasutamata trans. mitte mingit temperaturimuutust ei tee (möötsin optilise termomeetriga)
          Müün LED-e

          Comment


            #6
            Vs: Paintballi markeri skeemi rike

            Lühist mõõdad oomi piirkonnas ja vaatad, mis näitab...aga kui solenoidita kõik ok on siis asi teine. Mõõda solenoidi klemmidelt (trükkplaadil) ilma solenoidita mis pinget kätte saad, iseasi kas impulsi pikkus on piisav selle registreerimiseks. Mõõda ära ka solenoidi mähise takistus.

            Comment


              #7
              Vs: Paintballi markeri skeemi rike

              no krt nüüd küpsetasin vist küll läbi... Seadistasin solenoidi impulsi 5ms'lt 50ms'le ja ühendasin solenoidi küljest ära. Testsiga õnnestus mööta pinge 0,6V ja siis hakkas transistor suitsema, ega löpetanud enne, kui aku tagast ära kakkusin....

              E: heh kondekas oleva pinge najal lülitus skeem veel sisse ja led vilkus nagu pidi ja programmid isegi kivis alles siiski akut külge ühendada enam ei tahaks. Solenoidi taksitus on natuke üle 1 oomi
              Müün LED-e

              Comment


                #8
                Vs: Paintballi markeri skeemi rike

                seda kah veel et sel ajal kui transa suitses tinutas diood, end ise skeemlt lahti
                Dioodi takistus on sisuliselt 0 (raske on lugeda osutiga testrit)
                Diood oli töepoolest solenoidiga rööbiti
                Müün LED-e

                Comment


                  #9
                  Vs: Paintballi markeri skeemi rike

                  Kui 0, siis lühis.

                  Muide, kohe peale aku laadimist peakski ta olema üle 9.6...masinasse võib tegelt alles siis teda toppida, kui aku maha on jahtunud, siis vast pinge ka normi läinud. Diood peaks vist olema 700 oomi ?!?! Parandage, kui eksin.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Paintballi markeri skeemi rike

                    Ma saan kõikide teiste dioodide takistuseks, mis mul kunagi ostetud on umbes 130 oomi
                    Müün LED-e

                    Comment


                      #11
                      Vs: Paintballi markeri skeemi rike

                      Nii minu loogika ütleb seda, et kõike pöhjustas dioodi lühis, mis sundis transistorit endast läbi laskma liiga suure vooluhulga, mis talle ja dioodile saatuslikuks said. Kas vöis veel midagi läbi küpseda?
                      Müün LED-e

                      Comment


                        #12
                        Vs: Paintballi markeri skeemi rike

                        Ilmselt mitte, aga diood tahab kindalsti vahetust ja ehk isegi transs.. Aga proovi, vaheta kõigepealt diood ära(ilma dioodita ära proovi, kuna mähistelt tekib tagasiside mis ka just küige paremini ei mõju) ja kui peale seda ikka ei tööta, siis tahab transs ka vahetust. Asi mis veel võis kahustada saada, on pingeregulaator, aga kui sul plaadil on pingid ok, siis on see ka ok

                        Comment


                          #13
                          Vs: Paintballi markeri skeemi rike

                          Kas sobib sinna skeemile panna diood millel on numbrid: 1N 41 48 PH ?
                          Müün LED-e

                          Comment


                            #14
                            Vs: Paintballi markeri skeemi rike

                            Kas vanal oli sama markeering?
                            Ma paneks sinna midagi kobedamat, 1N4001 näiteks.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Paintballi markeri skeemi rike

                              vanal ei ole mitte mingit markeringut peal. pakkusi seda diodi, kuna neid mul lihtsalt on olemas (1N 41 48 PH)
                              no tegelt mul on veel 1N4937 DC ka kuid see vast liiga jöhker...
                              Müün LED-e

                              Comment

                              Working...
                              X