Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

trafo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    trafo

    tere

    kuidas on kõige odavam saada 220voldist 6 v alalisvool. Tarbija on väga väike üks pisike loogika kivi mis lülitab väikest releed. Kuna neid skeeme on vaja mitmeid teha siis on hind tähtis. Et kas peab kindlassti ostma mingi 50 eek maksva trafo või saab kuidagi veel odavamalt.

    #2
    Vs: trafo

    osta mõni odav, juust mobla laadija mille pinge sobib.

    Comment


      #3
      Vs: trafo

      Või siis küsi kasutaja onx15 käest usb laadijaid. Seal on sees olemas juba trafo, kui ka pinge stabilisaator. Pinge on täpselt nii nagu ta USB-le kohaselt on, ehk siiis 5V.
      It works better if you plug it in

      Comment


        #4
        Vs: trafo

        Esmalt postitatud UMH poolt Vaata postitust
        kuidas on kõige odavam saada 220voldist 6 v alalisvool.
        Tarbija on väga väike üks pisike loogika kivi mis lülitab väikest releed.
        6V ok.
        Kui suur on selle seadme voolutarve?

        Comment


          #5
          Vs: trafo

          Pakuksin arvuti toitekat 25eegueest kui huvi muidugi. Sealt saaksid 5V muidugi aind.
          Teostan trükkplaatide söövitamist ja puurimist! Hinnad soodsad!

          Comment


            #6
            Vs: trafo

            voolutarve on kuskil 10mA, põhimure on, et saaks väikese ja odava lahenduse, mida on võimalik tulevikus suurtes kogustes ka hankida. Nii et need laadijad ei sobi selleks.. Kuskilt kuulsin, et eestis pidi olema üks firma kes teeb väga väikeseid trafomähiseid, vist oli kuskil Pärnu kandis.?

            Comment


              #7
              Vs: trafo

              Olen kuulnud ka, et osades seadmetes tuuakse pinge alla kondensaatori abil. Hiljuti siin foorumis oli ka vast juttu sellest. Võib-olla targemad oskavad kommenteerida, kui mõtekas selline lahendus on.
              It works better if you plug it in

              Comment


                #8
                Vs: trafo

                L. Abo "Raadiolülitused" Pt. 8.23.1 Mingite milliamprite jaoks sobiv, aga seade jääb galvaaniliselt võrguga ühendatuks: seega OHUTUSTEHNIKA!

                Comment


                  #9
                  Vs: trafo

                  Esmalt postitatud Shele poolt Vaata postitust
                  L. Abo "Raadiolülitused" Pt. 8.23.1 Mingite milliamprite jaoks sobiv, aga seade jääb galvaaniliselt võrguga ühendatuks: seega OHUTUSTEHNIKA!
                  10 mA saab annab 2W 220 V juures.
                  Kui võtta takisti ja zenerdiood siis sealt pealt saab vajaliku kätte.
                  CMOS mikroskeemidega tuleb kenasti välja.
                  Kunagi sai nii tehtud 10 minutit ventilaatori aegrelee.
                  Lõppu võib panna optroni. Siis saab võrgu natuke kaugemale.

                  Vabandust, kui seal raamatus midagi sarnast oli.

                  Comment


                    #10
                    Vs: trafo

                    Olin ise sama teemaga hädas, kaalusin asja nii- ja teistpidi. Kuna minu rakenduses oli eraldatus võrgust oluline, siis jäin lõpuks ikkagi väikese trafo (sai võetud varuga 2W) ja mitteimpulssploki (lihtsus) juurde. Toiteosa hind tuli ca 40 krooni, kui kõik komponendid jae osta. Hulgi saaks kindlasti murdosaga sellest.

                    Comment

                    Working...
                    X