Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
Eks ma siis õhtul kontrollin mõnd trafot, MY64 vs. Fluke110 aga jah, see enamvähem normaalne tester seega see 7 oomi on usutav.
Edit: Mina ostsin samasuguse testri 3-4a tagasi, siiani elus ja toimib nagu kell . Poehind uuena YE kaupluses oli 400 kohalikku raha. Täitsa väärt seda raha! Kui otsid siis leiad siit ka teema MY64 vs. Fluke 110, viimane ei ole nii drastiliselt parem aga hinnvahe oli 6 kordne -nimi maksab!
Seal pildil on väljund roheline punane roheline.
kas see 40 on kahe rohelise vahel? Aga punase ja rohelise vahel?
Kui seal on 20 V, siis on kasulik teha täisperiood alaldaja ja mitte sild.
Kui 20 on ikka vähe siis võib sinna ju paar keerdu juurde panna.
Aga siis mõlemale poolele ja õiget pidi.
Sildalaldi ongi täisperiood...äki oli vastastakt...
Kui ma 60 aastat tagasi usinasti alaldajaid ehitasin oli
trafost alalisvoolu saamiseks olemas kolme tüüpi lahendusi:
1. Ühe mähisega trafo ja ühe dioodiga poolperiood alaldaja.
2. Kahe dioodiga ja trafo keskväljavõtteda täisperiood alaldaja.
3. Ühe mähisega ja nelja dioodiga sild alaldaja.
Vast on nüüd terminid muutunud. Aga loodetavasti on lahendused jäänud samaks?
Kui meil on väljavõte, siis saame hakkama kahe dioodiga,
kaod on väiksemad ja kasutame trafo võimsuse kenasti ära.
Selline lugu, et kui trafol on ainult 1 mähis siis sellest LM3886 toidet teha EI SAAGI!!! LM3886 vajab KAHEPOLAARSET toidet, kas nii raske on datasheeti lugeda? Kui on kirjas +- siis nii on. Tarvis on 2 sekundaari, kui on olemas kaks mähist, siis ühe algus ühendada teise lõpuga ja on olemas keskväljavõte ehk maajuhe, kummagi mähise vabad otsad lähevad nüüd alaldisse ja alaldi + ja - vahel peab olema võrdne pinge maajuhtme suhtes, kui on trafol 2* 20V mähist siis saab sellest väga hea LM3886 toite, kui ei ole siis tuleb leida uus trafo või ise olemasolevat ümber mähkida, arvestades aga tahtejõudu ja asjadest arusaamist (isegi datasheeti lugemise näol) siis julgeks sügavalt kahelda kas igastühest on ikka trafomähkijat. Parandage mind kui ma eksin.
Lugupeetud Raadiotehnika,
datasheedi lugemise koha pealt niipalju, et National annab ise Fig.2 all ühepolaarse toite kasutamise tüüpskeemi antud chipile. Kust pärineb info, et alati peab kasutama sümmeetrilist toidet?
Peale selle on võimalus teha 2 poolperioodalaldit: trafo mähise 1 ots maha, teisest läbi dioodide saab + ja - toite. Lüüdid ka muidugi peab korralikud lisama.
Comment