Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Trafo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Vs: Trafo

    Esmalt postitatud Radiool poolt Vaata postitust
    Ja "mõnel" ei ole datasheeti, Nationalil on ja seda võiks uurida...
    Anyway, ühepolaarne toide võimu toiteks on BS!
    Miks? - suur lüüdimürakas väljundis!!! Asjata ei püüta lüütidest, üldse kondekatest signaaliahelas hoiduda!
    -superradical-

    Comment


      #62
      Vs: Trafo

      Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt Vaata postitust
      Asjata ei püüta lüütidest, üldse kondekatest signaaliahelas hoiduda!
      Siis tuleb minna üle kolmefaasilisele toitele.
      Selle alaldamisel peaks saama üsna sileda pinge.
      Olgu siis üht või kahtpidi.

      Siin oli juttu ferroresonants stabilisaatoritest ja nende mähkimisest.
      Tülikast ümbermähkimisest.

      Kunagi (ca a 66.) sai sellist ehitatud, sinna 1 kW kanti.
      Kas seal ei ole mitte nii et pinge "hari" lõigatakse maha ja
      saame sellised kahepoolsed "nelinurgad".
      Selle alaldatud variant peaks olema tublisti siledam kui siinuse puhul.

      Comment


        #63
        Vs: Trafo

        Olen kuulnud,et ühepolaarsest toitest tehtud kakepolaarne toide ei sobi võimenditele.Ainult katsetamiseks.Kas see väide on vale?

        Comment


          #64
          Vs: Trafo

          Esmalt postitatud A.R. poolt Vaata postitust
          Siis tuleb minna üle kolmefaasilisele toitele.
          Selle alaldamisel peaks saama üsna sileda pinge.
          Olgu siis üht või kahtpidi.

          Siin oli juttu ferroresonants stabilisaatoritest ja nende mähkimisest.
          Tülikast ümbermähkimisest.

          Kunagi (ca a 66.) sai sellist ehitatud, sinna 1 kW kanti.
          Kas seal ei ole mitte nii et pinge "hari" lõigatakse maha ja
          saame sellised kahepoolsed "nelinurgad".
          Selle alaldatud variant peaks olema tublisti siledam kui siinuse puhul.
          Ei olnud see mähkimine midagi tülikas, olin mingi 13-14a nolk kui sellega tegelesin, öö otsa kohmitsemist ja sai päris ilus. Sõrmed võttis läbi kuid toroidi kermine on siiski kordades hullem.
          Mida selle "mahalõigatud" harjaga siinuse puhul silmas pead? Seda ehk peaks nimetama modifitseeritud...ristkülikpingeks?
          Et päris "nelinurkne" see nagu ei ole. Üks resonantsasi on veel alles, peaks ossiga uurima seda.
          Kas võimsad SMPS-id mis PA thnikas ei olegi mitte ristkülikut tegevad (ristkülikpingega võrreldes peaks siinuse poolt pakutav võimsus samal pingel maha jääma) aga kuidas mõjub see ristkülik transsidele? ei ole kokkupuudet olnud.

          Esmalt postitatud plaaster poolt Vaata postitust
          Olen kuulnud,et ühepolaarsest toitest tehtud kakepolaarne toide ei sobi võimenditele.Ainult katsetamiseks.Kas see väide on vale?
          Mis mõttes kahepolaarne, et nagu kunstlik maapunkt? Kui seda mõtlesid siis see on jama variant jah võimu juures.
          -superradical-

          Comment


            #65
            Vs: Trafo

            Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt Vaata postitust
            Mida selle "mahalõigatud" harjaga siinuse puhul silmas pead? Seda ehk peaks nimetama modifitseeritud...ristkülikpingeks?
            See peaks olema nii et tõuseb nagu suur siinus ja siis läheb südamik küllastusse. Pinge enam ei tõuse.
            Et päris "nelinurkne" see nagu ei ole. Üks resonantsasi on veel alles, peaks ossiga uurima seda.
            Eks seepärast need " " märgid sinna said.

            Tookord oli ajakirjades ka palju juttu magnetvõimendajatest. Sarnased elukad.
            Need sobiks sinna mootorite ja keevitajate käivitusse.

            Aga tookord olid just välja ilmunud sellised kolme traatjalaga raadiolambid. Täitsa ilma kütteta.
            Neid nimetati küll natuke teisiti, öeldi et transistor. Selline põnev riistapuu.
            Vast oled kohanud

            Uurisin hoopis neid et kuidas nad töötavad.
            Sõjaväes oli aega ja aparatuuri lademes.

            Comment


              #66
              Vs: Trafo

              Selline küsimus tekkis, et L.Abo ütleb nii: "Kui on vaja sümmeetrilist keskharundiga mähist, keritakse kaks mähiseosa eri suundades ja keskharundi saamiseks ühendatakse kokku mähisepoolte algused või lõpud". Saan ma nüüd õigesti aru, et kui ma teise sekundaari keriksin samas suunas peale, peaksin ma keskväljavõtte saamiseks ühendama ühe mähise alguse teise lõpuga ja tulemus sama. Kas neil variantidel on mingeid eelistusi? Kahe traadiga kerides saaks muidugi kõige sümmeetrilisema, aga hetkel ma pean peale kerima. Hargneva magnetahelaga lintmantelsüdamik on.
              Хоть я сразу не понял что это, ну почуствовал что для полного счастья это как раз вот уменя не хватало.

              Comment


                #67
                Vs: Trafo

                Peale keritavale mähisele kulub rohkem traati, kuna keerud suuremad. Seega ka alalisvoolutakistus suurem. Kas see erinevus kujuneb oluliseks, oleneb asjaoludest.

                Comment

                Working...
                X