Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Tuledevärk eramu trepile

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Tuledevärk eramu trepile

    Ühesõnaga mul tuli mingi konsepsiooniline idee, et trepile tihti pannakse veksel valgustus mis alt sisse lülitakse ja üles minnes jälle ära kustutatakse. Mõtetu!
    Tegu on metalltrepiga mille sisse saab juhtmed vabalt ja kilomeetrite kaupa vedada, kui vaja. Niisiis tuli mõte, et paneks iga astme alla kaks LEDi mis valgustaksid eelmist astet. Et asi põnevam oleks (mul selline kummaline elulaad, et tahan kõike maksimaalselt väljakutsuvalt teha) tahan, et see asi oleks nii, et esimese astme ette astudes võtaks IR andur liikumise kinni ja lülitaks automaatselt esimese astme all valgustuse sisse. Pannes jala järgmisele astmele lülitatakse kohe ka see sisse ja arvutatakse välja liikumiskiirus mille alusel tulesid süütama hakatakse. Kontrollanduri saaks panna ka 5. astmele mis on kohe peale madet. Peale seda rohkem andureid panna ei tahaks (jääb näha). Mademele jõudes peaks olema väike paus mis võiks olla näiteks 30% astme tõusukiirusest(vanemad inimesed koperdavad neil kohtadelt pikemalt) edasi läheb asi sama algorütmiga mis enne välja arvutati. Viimasele astmele saab panna ka anduri (15. aste). Kui inimene on üles jõudnud siis hakatakse tulesid kustutama sama ajastuse alusel nagu neid süütati aga tagurpidi (alt üles).

    Ülevalt alla tulles on esimese asmele võimalik panna laser või ir (seina sisse, seest esimene aste on korrus) ja järgmisele, ehk siis 14. astme peale suunata. Et kogu asi veelgi põnevamaks teha peaks kõike jälgima fotosilm mis rakendaks kõik tööle vaid siis, kui on piisavalt hämar (näiteks 30 lux või alla selle).

    Loodan, et keegi viitsis kõik läbi lugeda ja on skeemiga veidi abiks, sest newbee (ülikoolis on veidi skeeme õpititud, nii et päris rumal ka pole) nagu ma sellises keerulises vallas olen on enda mõtted esialgu suht kokku jooksnud.

    Ja ma arvan, et pole palju lubatud, et kui maja valmis saab siis õlled ja saun minupoolt.
    PS! Et kõik veidi arusaadavam oleks lisan trepi joonise!
    Lisatud failid

    #2
    Vs: Tuledevärk eramu trepile

    ehk paneks iga astme alla rõhu anduri. Neid on väga kompaktseid.
    Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
    1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
    2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

    Comment


      #3
      Vs: Tuledevärk eramu trepile

      Ehk on sul sellest projektist abi http://alan-parekh.com/projects/stair-lights/

      Comment


        #4
        Vs: Tuledevärk eramu trepile

        Kui sellest kunagi doktoritöö vormid siis - kontseptsioon ja algoritm oleks hea pruukida

        Comment


          #5
          Vs: Tuledevärk eramu trepile

          Igasugused kiired lõpetavad talveilmadega toimimise, seega vähegi välistesse tingimustesse neid pole mõtet paigaldada, kuna vajavad liigselt hoolt. Minu soovitus teha pigem rõhuandurite peale. Nt hämaras hakkab esimene aste põlema ja kui siis sellele astuda, lähevad mingi kindla rütmiga kõik järgnevad astmed põlema. Ülevalt alla tulles samamoodi.
          Inimene ei vaata eriti jalge ette, seega ei ole ka eriti kasu, kui 1...2 astet astutavast eespool süttivad.
          Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

          Comment


            #6
            Vs: Tuledevärk eramu trepile

            Rõhuandurid on mingis mõttes hea mõte, küll aga mitte kõige sobilikum sellele lahendusele. Kuna terastepp väriseb iga astumisega siis ülitundlikud andurid võivad lolliks minna.
            Et asja veidi täpsustada peaks vist mainima, et terasastmeplaadid on kaetud 4, cm tammeplaatidega, mis on korralikult terase külge kruvitud. Neid kuidagi "logisema" jätta ei saa, sest siis kukuvad nad varem või hiljem lihtsalt ära. (praktika).

            Trepp on toas ja hästi lahendatud soojussüsteemiga majas, seega halvimal juhul (uksed lahti, aknad avatud - talv) on kõikumist toas kraad. See nüüd kiiri väga radikaalselt mõjutada ei tohiks.

            Ah jah, valgustus. Astme ette jah ei vaata, küll aga on proovitud kuma lahendu ja see täätab, sest valguskuma tekib päris vägev. Eriti just all ja ülevalt alla tulles ongi see olulisem, sest alt üles võib ju minna pimesi. (proovige kodus järgi).


            Saadetud link on vast veidi abiks ikka.
            Samas endamisi mõtlen siin, et kui sama asi oleks vaja mistahes keeles valmis progeda siis teeks selle ära suht suvaliseks keelels paarikümne minutiga. Eriti hea meelega teeks veel PHP's või C's. Kindlasti peab siin foorumis olema keegi, kes sama asja teeb ära dioodide, nor'ide ja muu vajalikuga.
            viimati muutis kasutaja Andok; 15 m 2010, 14:00.

            Comment

            Working...
            X