Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Midi kaabli ehitamine sündi ja arvuti vahele

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Midi kaabli ehitamine sündi ja arvuti vahele

    Tere.
    Mul oleks vaja teha endale midi kaabel süntesaatorist (din5 vist) arvuti gameporti, kuid endal puudub piisavalt oskusi ning netist leitud skeemidega ei oska esialgu suurt midagi peale hakata. Hetkel on olemas ainult selline kaabel millel pole mingeid skeeme vahel, ehk mis ei tööta arvutiga. Sooviks teada, kui palju sellise asja valmistamine maksma läheks ja kuivõrd keeruline see on.

    Igasugune abi on teretulnud.

    #2
    Tere jälle! ;D
    Ma arenesin vahepeal ning uurisin neid skeeme ja asju. Netist leitud skeemide järgi tegin ise ühe uue, kus on olemas ainult midi in, mida mul vaja on. Kõik tundub üsna lihtne ja kerge, aga sellegipoolest panen siia pildi skeemist, kuna pole kindel, kas kõik ka õieti on.

    Probleem on ka veel komponenditega, nimelt akaablist, tevalost ja oomipoest päringuid tehes leidsin väga palju tooteid, millel vahel ma eriti valida ei oska.

    Sellegipoolest sorteerisin tunde järgi välja järgneva:
    220R High Stab. Resistor 0,66W 5% Carbon Film - 1.70 kr
    1N4148 75V 0,2A DO-35 - 0.55 kr
    6N138 optoiso 2.5kv 7v 300% - 12 kr


    Sooviks seega teada, kas ma olen ikka õigel teel ning kui ei siis oleks tore, kui keegi sellest mulle teada annaks ning parandusi teeks (eriti komponentide osas).

    Tänan.

    Comment


      #3
      Olen ise kah sellise valmis teind. Kuidagi kummaline tundib see r2 asukoht. see optron ei saa pinget. Oletan, et Sul arvuti midi outi vaja pole. Tee selle järgi: http://www.harmony-central.com/MIDI/sbmidi.zip. seal on see takisti môistlikumalt ühendatud ja minul igatahes see juhe töötab Selle ise tegemine on umbes 10 korda odavam,kui muusikapoest osta muide ;D

      EDIT: Vabandust, et vaatand optroni tüüpi. Usun et Su skeem kah töötab :-[
      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

      Comment


        #4
        emmm...see natuke rumal kysimus aga mis see Midi on??...ma märkasin seda enda arvutis(kuskil Sound settingutes) ka aga ma ei saand täpselt aru mis see tähendab...mis seadmega seda kassutada saab?...kas võimendiga??...ja mis tal eelised on?!
        Viga saab olla alati kas töövahendis või meistris...praktika alusel on enamus ajast viga meistris

        Comment


          #5
          emmm...see natuke rumal kysimus aga mis see Midi on??...ma märkasin seda enda arvutis(kuskil Sound settingutes) ka aga ma ei saand täpselt aru mis see tähendab...mis seadmega seda kassutada saab?...kas võimendiga??...ja mis tal eelised on?!
          Musical Instrument Data Interface (on ka teisi lahtiseletusi)
          Ehk siis see tähendab liidest ja standardit, mille järgi elektroonilised instrumendid peaksid muusikat mängima. Midis sisaldub ainult see info, mis mpilli, mis ajal ja kui kõvasti mängima peab. Lisaks v6ib midi ka juhtsignaale (näit makk sisse/välja) sisaldada.
          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

          Comment


            #6
            Asuh...nu nyyd ma palju targem....njah mul endal yhtegi syntekat ega ka muud sellist muusika pilli pole.....aga kas seda MIDI't saaks kuidagi ka ära kasutada muusika võimendi juures...võimuni tulevad:cd-mängija,vinyylplaadi-mängija;kassetimängija ja raadio..kõik on eraldi osades....kõik need lähevad võimust läbi ja siis arvuti poole..kas siin saaks kuidagi MIDI't kasutada??
            Viga saab olla alati kas töövahendis või meistris...praktika alusel on enamus ajast viga meistris

            Comment


              #7
              eip, midi on ainult digitaalne liides. Nagu martinj ütles, seal öeldaks ainult et nüüd vajutas klemm klaveri esimese oktavi mi nooti tugevusega 25% näiteks... ja siis nüüd lasi lahti... Ja siis teisel pool olev seade teeb selle infoga midagi.
              Endal on ka tehtud samamoodi midi-kaabel ja kasutanud olen seda selleks, et parema kvaliteediga saaks midi failist wav'i/mp3 teha. Et siis konfin midi väljundi midi out'i ja panen sündi väljundi arvuti line in'i. Siis midi fail mängima ja mingi asi lindistama. Korraliku sündi kõla on ikka hoopis teine kui microsofti midi emulaatori.
              Viimased korrad olen ka sellest loobunud ja tarkvaralist sämplerit kasutanud korralike akai-cd sämplitega, nii saab peaaegu nagu päris saundi.

              Comment


                #8
                Teisisõnu pole mul sellega midagi peale hakata....no igastahes tänan selgituse eest..
                Viga saab olla alati kas töövahendis või meistris...praktika alusel on enamus ajast viga meistris

                Comment


                  #9
                  Midit kasutatakse ka klubides jms kohtades valguse juhtimiseks. Iga klaveri klahvi alla on patchitud mingi liikumine/seis ja sel moel saab mugavalt ja kiiresti värve, gobosid, liikumisi, mida iganes vahetada.
                  Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

                  Comment

                  Working...
                  X