Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Koaksiaali jagamine ja FM/TV filtri skeem.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Koaksiaali jagamine ja FM/TV filtri skeem.

    On äkki kellelegi silma jäänud teleka antennikaabli jagamise skeeme. Inglisekeelne vaste on ehk Splitter. Poes küll müüakse kuid need ei käi lahti. Äkki keegi on sisse piilunud? Takistitega jagamise variant pidi rõvedate kadudega jagama ning telekad hakkavad ka üksteist segama (proovitud!). Vene ajal olid trepikodades sihukesed lamedad karbid, hunnik 75-oomiseid takke sees ning mingi kaabel külje pealt välja pungitamas - kui kõrgeid sagedusi sihukesed läbi laseks?
    Ja veel tunneks huvi Starmani poolt pakutava ühenduse jaoks TV/FM filtri skeemi vastu. Nende jutu järgi peaks sellist jaotusfiltrit kasutama teleka ja raadio ühendamiseks sama kaabli otsa. FM jääb piiridesse 88-108MHz ja teleka sagedused algavad kusagilt 160MHz kandis. Sellise filtri korral ilmselt raadio ei summuta TV kõrgemaid sagedusi, kui kaabel otse raadio taha panna, mängib vähemalt raadio küll korralikult.

    #2
    Kui tahad teleka signaali pooleks teha, siis ega ma muud hed varianti teagi, kui takistid .( okei ,saab vist sobitustrafodega kah teha ja kondedega -puudus töötab õigesti ainult kindlal sagedusel) Signaal läheb kaduma niguinii, sest peegeldusvabalt ülekanda saab ainult siis, kui vastas istub sama suur lainetakistus kui kaablil.
    Sa kaotad võimsuses 6 db-2 korda igal juhul ,kui tahad ühte kaheks jagada (pinges 3 db 1,41 korda)

    Huvitav, mis tööstuslikel splitteritel sees on  ??? Ma pakun, et takistid, kuna alaline tuleb läbi, lõhkund ühtegi pole..
    Edit: telekad segavad teineteist, kui niisama kokku ühendad. Kas takistid panid ikka 25 (no okei 27) ohmi , kui kaheks jagasid ??? Valede takistuste puhul jah ei tööta.
    A raadio jaoks peaks vist lihtsamalt saama. Kas filtrit üks kõrgpääs, selle väljund telekasse, teine madalpääs,signaal raadiosse, mõlema lõikesagedus u 150MHz ja kogutakistus sisendis 75 oomi ja mõlmas väljundis kah 75 oomi.. .....
    ..mina paneks ikkagi kolm takistit...
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #3
      Takistitega variant ei õigustanud niimoodi, et kui teine kaabel oli pesast väljas, siis oli pilt ikka väga jõle, alguses ei saanudki pihta, mis kamm on. Siis ühendasin puuduva teleka asemele taki ja asi oli jälle OK. Muidu tõmbas takkidega variant kah ikka signaalitugevust kõvasti maha (takisti on ju juba selline võimsust neelav asi!). Siin on sellest natuke kirjutatud: http://radiotech.by.ru/Shematic_PCB/HFtehn...iks/delitel.htm
      Joonisel 2 on ka mingi poolidega variant, äkki on splitteritel midagi sarnast sees?
      Leidsin veel sellise skeemi: http://radiotech.by.ru/Shematic_PCB/HFtehn.../tv_razvetv.htm
      See peaks olema analoogne nende trepikoja karpidega, kokkukeeratud kaabli pikkus on ainult palju väiksem. Äkki see kokkukeerutatud kaabliosa töötab hoopis mahtuvustena, vt. esimesel lingil joonis 2 c1 ja c2?

      Comment


        #4
        Poes küll müüakse kuid need ei käi lahti <= k2ivad ikka kyll..pole kyll mulle veel siukest isendit pihku sattund mis ei k2iks

        Comment


          #5
          Poes küll müüakse kuid need ei käi lahti <= k2ivad ikka kyll..pole kyll mulle veel siukest isendit pihku sattund mis ei k2iks
          Aga äkki jagad teistega oma kogemust, mis sa seal sees nägid?

          Comment


            #6
            Ferrit rõngaste peale keeratud poolid on seal sees ja osadel konded + dioodid toite läbilaskmiseks. Selleks, et selliseid asju kasutada peab enne ikka signaali korralikult üles võimendama, muidu teevad ainult vihaseks ;D

            Comment


              #7
              Minu ees on hetkel üks lahti võetud splitter (2 ne).Sees näen-Ferriit poolid 2tk,konded 4 tk ja takid 2 tk.
              Võib-olla on trükkplaadi teisel küljel ka midagi (ei viitsi plaati välja kangutada).
              Takkidega TV signaali jagamist ma ei soovitaks.Ikka korraliku splitteriga.Signaalikadu 2 sel splitteril on ca 3,7db.
              Vana helitehnika remont Pärnus

              Comment


                #8
                Pärast pikka googeldamist leidsin veel sellise lehe: http://www.radioradar.net/radio_amator/rad...13_14-14-37.php
                Kuulutan oma splitteri skeemi otsingu lõppenuks, aitähh kõigile vastajatele.
                Oleks ehk siiski huvitatud veel TV/FM filtri skeemist!

                Comment

                Working...
                X