Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Pinge reguleerimine 0 - 1 V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Pinge reguleerimine 0 - 1 V

    Ühe indikaatori häälestamiseks on selle sisendi pinget vaja reguleeride nullist ühe voldini. Võimalikult sujuvalt. 0,05 V kaupa oleks rahuldav. Kuna seade ise töötab autoaku pealt - on 12 V alalisvoolu juba olemas. Kas keegi oskaks välja pakkuda lihtsa skeemi kuidas seda 0 - 1V vahemikku reguleerida. Lihtsa selles mõttes, et vaja on seda üks-kaks korda ja mingit super-hüper alaldit ei tahaks selleks puhuks ehitada. Niisama potensiomeetriga proovisin kah - peaaegu sai aga pinge hüppas väga astmeliselt ja ebaühtlaselt.

    PS! Sorry kui seda siin räägitud on - proovisin "otsi"-iga, aga ei leidnud

    #2
    Ikka potega kõige lihtsam. Jaga pinge enne maha et potele jääkski 1V peale (takisti ette). Siis peaks saama sujuvalt reguleerida. Ja on olemas ka mitmepöördelised poted.
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      Tänud
      Täiendava takisti peale mu kärbatand aju muidugi ei tulnud - pole ka piisavalt tugev selles vallas.
      Igatsugu vanu takisteid jätkub - eks katsetan.
      Aga mis suurusjärgus potekas kõige etem oleks ??

      Comment


        #4
        mis suurusjärgus potekas kõige etem oleks ??
        suurusjärk väiksem tarbija (antud juhul indikaatori) sisendtakistusest

        Comment


          #5

          ...Aga mis suurusjärgus potekas kõige etem oleks ??
          Sõltub tarbitavast voolust. Kui miski võimu sisend (opakas vms) siis 100k piisav. Kui koormavam asi siis vähem, nt. 1k. Pinge potel ei pea muutuma kui koormuse järgi väänad.
          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

          Comment


            #6
            Mnjah, asi läheb nüüd mu jaoks nats segaseks :-/
            Sisendi takistust ei õnnestunud mul oma väikese testriga mõõta. Järelikult üle 2 mega oomi ja mingi sadades kilo oomides potekas vajalik ??? On see loogiline või ma ei oska mõõta. Skeem ise selline.
            Teiseks: kuidas on targem potekat ühendada variant1 või variant2? Ise paneks esimese variandi järgi.

            Comment


              #7
              Kindlasti 1 variant ja eeltak peab potest 10 korda suurem olema. 2 variandi puhul mängib rolli seadme sisendtakistis, mille järgi lähevad takid juba megaohmidesse. :-/
              ehh... andrjusa

              Comment


                #8
                Tänud kõigile, kes viitsisid kaasa mõelda
                Sai asi kontrollitud-häälestatud ja kui juhtub kedagi huvitama, siis katse-eksitus meetodi lõpptulemus oli: R1 - 3,3 M oomi ja R2 - 1,5 M oomi

                Comment


                  #9
                  Tänud kõigile, kes viitsisid kaasa mõelda
                  Sai asi kontrollitud-häälestatud ja kui juhtub kedagi huvitama, siis katse-eksitus meetodi lõpptulemus oli: R1 - 3,3 M oomi ja R2 - 1,5 M oomi
                  Üks kahest, kas katsetaja oleks pidanud varem magama
                  minema või mina hiljem ärkama aga see lõpptulemus on
                  jama.
                   Katse tulemuse järgi võib arvata seadme sisetakistuseks
                  üle 300koomi, seega mina teeks jaguri 10k pote + 110k
                  eeltakk, jaguri tarbimise 0,1mA elab aku üle.
                  Variandid: 5,1k +56k; 3,3k+36k.
                  VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                  Comment


                    #10
                    üldiselt on lugu nii, et mida väiksemad on pingejaguri takistid, seda parem on. takistid võivad vabalt olla ka 1,5 oomi ja 3,3 oomi. Ainult sel juhul on pingejaguri voolutarve mõttetult suur ja takistite võimsus peab ka suur olema. Tarbija sisetakistus ei mõjuta sel juhul jaguri tööd. Jaguril olev pinge ei sõltu takistite suurusest vaid takistuste omavahelisest suhtest. Ühesõnaga väikese takisti eeliseks on jaguri stabiilsus ja võimalik on saada suuremat voolu, ilma et jaguril olev pinge oluliselt muutuks ja puuduseks on suur võimsuskadu jaguril. Suurte takistuste korral on vastupidi. Meie eesmärk ongi leida takistid, mille korral oleks jaguri enda voolutarve minimaalne ja et tarbija sisetakistus ei mõjutaks oluliselt jaguri üldtakistust. Selleks on soovitav võtta takisti, millelt väljundpinge võetakse vähemalt 10 korda väiksem tarbija sisetakistusest ja teine takisti arvutatakse selle järgi. Sisendtakistust on soovitav arvutada tarbitava sisendvoolu ja sisendpinge järgi, mitte testriga mõõtes.
                    ...

                    Comment

                    Working...
                    X