Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Akulaadija/stardiabi Start-2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Akulaadija/stardiabi Start-2

    Tere!
    juhtus siis selline asi,et ykspäev viskas natuke tossu välja. sai lahti võetud. KY202a on asendatud mingi teise türistoriga (vene omaga - hiljem lisan koodi). http://www.hot.ee/heintss/akulaadija_start.zip siin skeem ka. voolutugevuse potekas tegi imelikku häält. tegin lahti ja nyyd uut vaja. 20k ohm peaks olema skeemi kohaselt takistus, kuid kui suure võimsusega peaks selle vaatama. siis ampermeeter: skeemis läheb ta KY202a-sse, kuid mul läks šunti. kas mul oli valesti yhendatud või on skeemi peal šunt puudu. (ampermeeter ei töödanud)

    Kui keegi suudaks vastata mu küsimustele, oleks tore

    #2
    Vs: Akulaadija/stardiabi Start-2

    Kuskohas Sa "siin" oled, koos oma Stardiga?

    Comment


      #3
      Vs: Akulaadija/stardiabi Start-2

      Türil, kui sa seda mõtlesid

      Comment


        #4
        Vs: Akulaadija/stardiabi Start-2

        Esmalt postitatud minaolinsiin poolt Vaata postitust
        Tere!
        juhtus siis selline asi,et ykspäev viskas natuke tossu välja. sai lahti võetud. KY202a on asendatud mingi teise türistoriga (vene omaga - hiljem lisan koodi). http://www.hot.ee/heintss/akulaadija_start.zip siin skeem ka. voolutugevuse potekas tegi imelikku häält. tegin lahti ja nyyd uut vaja. 20k ohm peaks olema skeemi kohaselt takistus, kuid kui suure võimsusega peaks selle vaatama. siis ampermeeter: skeemis läheb ta KY202a-sse, kuid mul läks šunti. kas mul oli valesti yhendatud või on skeemi peal šunt puudu. (ampermeeter ei töödanud)

        Kui keegi suudaks vastata mu küsimustele, oleks tore
        1. Arvuta natuke, võttes abiks Ohmi seaduse ja võimsuse valemi. On ju selge, et kui takistus kilooomides ja pinge ka suht väike, siis vool ei saa suur olla.

        2. Teisele küsimusele vastus on: kõik on õige, sellised akulaadijate ampermeetrid tahavad ikka šunti saada, sest tegelikult on nad mA- meetrid, skaala gradueeritud aga amprites.

        Comment


          #5
          Aga mismoodi see ampermeeter yhendada tuleks, skeemil ju pole šundist haisugi. samas leidsin start m skeemi. Seal ilusti šunt peal aga puudub türistor.

          Ohmi seadus on hea mõte miks ma ise selle peale ei tulnud

          Aga siis selline loll küsimus veel, et muuttakisti väärtus läheb nulli? Siis mida väikseim takistus seda suurem vool. Ja siis peab ka võimsus suurem olema. Või ongi see 20k ohm väikseim väärtus ja suurim väärtus on veel suurem
          viimati muutis kasutaja Scott; 20 m 2013, 06:50. Põhjus: järjestikpostitused kokku

          Comment


            #6
            Vs: Akulaadija/stardiabi Start-2

            Esmalt postitatud minaolinsiin poolt
            Või ongi see 20k ohm väikseim väärtus ja suurim väärtus on veel suurem
            20 on suurim väärtus, vool on seal mõnet milliamprid, järjestikku on selle potega veel takisteid.

            Comment


              #7
              Vs: Akulaadija/stardiabi Start-2

              Esmalt postitatud minaolinsiin poolt Vaata postitust
              Aga mismoodi see ampermeeter yhendada tuleks, skeemil ju pole šundist haisugi. samas leidsin start m skeemi. Seal ilusti šunt peal aga puudub türistor.
              Šunt ühendadakse vooluringi, mille voolu me tahame mõõta ja šundiga paralleelselt siis ampermeeter. Šunteerimist kasutatakse mõõtepiirkonna laiendamiseks.


              Võta sõber Google appi, näiteks






              Comment


                #8
                Okei, suured tänud kõigile, asi sai palju selgemaks. Loodan et hakkab tööle.

                Tegelikult üks küsimus veel. mida teeb suur must lüliti ampermeetri kõrval?

                Käisin proovimas. Tulemused: maha ei põlenud, stardiabi töötab, laadimine ilmselt mitte(samuti ka ampermeeter mis tühja patakaga seierit liigutas). arvatavasti viga türistoris.
                ________________________

                Oma viimast postitust saad Muuda nupuga täiendada. Ei pea igat lauset ja mõtet eraldi postitusena tegema. Mode
                viimati muutis kasutaja Scott; 20 m 2013, 06:49. Põhjus: kokku

                Comment

                Working...
                X