Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

LM3909-ga 6v pirn vilkuma?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    LM3909-ga 6v pirn vilkuma?

    Tsikli armatuuril tahaks ühte tuld vilkuma panna kui võti 0 seisus (tuletab meelde, et tuled ei põle või siis seisma jättes, et salalukk peale panna).
    Aga värk selles, et need töötavad seal 6v peal, aga kui lm3909-le 6v sisse lasin läks asi jube kuumaks (läbi pole läinud) ja 6v pirn vilkuma ei hakanud.
    Kui see võimalik pole, siis keegi võiks teha skeemi kuidas 6v muuta 3ks voldiks.
    Sony Amplifier 2x80w/4x70w + Sony X-plõde 130w RMS + 2x s70 + 2x 50w Aiwa + CD-Deck Sony
    MSN/mail - mart@stage.ee

    #2
    Tsikli armatuuril tahaks ühte tuld vilkuma panna kui võti 0 seisus (tuletab meelde, et tuled ei põle või siis seisma jättes, et salalukk peale panna).
    Aga värk selles, et need töötavad seal 6v peal, aga kui lm3909-le 6v sisse lasin läks asi jube kuumaks (läbi pole läinud) ja 6v pirn vilkuma ei hakanud.
    Kui see võimalik pole, siis keegi võiks teha skeemi kuidas 6v muuta 3ks voldiks.
    Uuri datasheeti, see kivi LEDi jaoks, seal 6V variant
    olemas. Kui jääd lambi juurde siis NE(LM)555 koos
    lisatransiga sobiks.
    VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

    Comment


      #3
      Mis skeemi järgi ise tegid?
      Datascheet LK.3 on kõrgema pingega skeem.
      http://www.national.com/ds/LM/LM3909.pdf
      Mis lampi kasutad, äkke on see liiga võimas otse külge ühendamiseks?

      Edit:Jyrka jõudis ette.

      Comment


        #4
        kuidas sa seda skeemi toitma hakkad? võib olla on kavalam kasutada vilkuvat valgusdioodi? annad pinge peale ja vilgub.

        Comment


          #5
          LED on tõesti arem, kivi kannatab vaid max. 45mA!!! Iga hõõglamp võtab rohkem, nt. 260mA. Vaata viiast skeemi pdf-i lk.7, seal lambi ühendus lisatransi abil.
          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

          Comment


            #6
            Aga seal lk.7 lisatransidega skeem vilgutab siis 6v lampi ikka?
            Milline transistor sinna sobib? Sellist marki nagu seal skeemil opood.ee-s ei olnud.
            Sony Amplifier 2x80w/4x70w + Sony X-plõde 130w RMS + 2x s70 + 2x 50w Aiwa + CD-Deck Sony
            MSN/mail - mart@stage.ee

            Comment


              #7
              kui mingi väikevõimsuslik trants siis võid sinna asemele vist panna ka kt315(npn) või kt361(pnp)
              Elas kord üks väike transistorike, tal oli ainult üks viga, ta nimi oli p217

              Comment


                #8
                KT361B SI-P 20V 50mA =BF441
                KT361E Si-P 35V 50mA
                KT361G SI-P 35V 50mA =YTS4125
                KT361V SI-P 40V 50mA =BF441

                Mõni neist?
                Sony Amplifier 2x80w/4x70w + Sony X-plõde 130w RMS + 2x s70 + 2x 50w Aiwa + CD-Deck Sony
                MSN/mail - mart@stage.ee

                Comment


                  #9
                  KT361B SI-P 20V 50mA =BF441
                  KT361E Si-P 35V 50mA
                  KT361G SI-P 35V 50mA =YTS4125
                  KT361V SI-P 40V 50mA =BF441

                  Mõni neist?
                  Ehk avalikustad lõpuks pirni tarbitava voolu,võimsuse.
                  VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                  Comment


                    #10

                    Ehk avalikustad lõpuks pirni tarbitava voolu,võimsuse.
                    ...sest 50 mA pirnid on vist küll olemas kuid harulase(võitu), vaevalt sa sellist kasutad. Pane ikka mingi võimsam: KT815,KT817 vene tranid) + radikas.
                    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                    Comment


                      #11
                      Pirn on 6,3v, 0,22A

                      Leidsin ka KT817A transi koos radikaga (okean raadio seest).
                      Sony Amplifier 2x80w/4x70w + Sony X-plõde 130w RMS + 2x s70 + 2x 50w Aiwa + CD-Deck Sony
                      MSN/mail - mart@stage.ee

                      Comment


                        #12
                        See tegelikult täiesti ükspuha millist transistori kasutada, ainukesed tingimised on võimsuse (kollekrorivoolu)osas ja tegu peab olema n-p-n transistoriga. KT817 peaks sobima küll, 220mA kollektorivoolu peaks see taluma küll. Käsiraamatut pole hetkel käepärast. Kuigi KT805 oleks isegi parem ja see on ka suhteliselt levinud vene isenditest. KT315 hakkab kindlasti suitsema...
                        ...

                        Comment


                          #13
                          Panin kokku selle värgi, aga ei taha vilkuda :-/
                          Pirn ainult hõõgub väga vaikselt, proovisin ka 10 volti sisse lasta, ikka ainult hõõgub. Kõik peaks olema õieti ühendatud... muud pole 7lk skeemis muutnud kui 600 mikine kondekas ja kt817 transistor. On võimalik, et äkki transistor läbi, sest selle sain rikkis ookean raadiost?
                          Sony Amplifier 2x80w/4x70w + Sony X-plõde 130w RMS + 2x s70 + 2x 50w Aiwa + CD-Deck Sony
                          MSN/mail - mart@stage.ee

                          Comment

                          Working...
                          X