Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less
Toiteploki skeem
Collapse
X
-
Vs: Toiteploki skeem
Tuleks veelkord vaadata, kuidas NPN ja PNP transistore skeemis tähistatakse, saaks parem. Iseasi on see, et selles skeemis puudub tugipinge allikas, millega väljundpinget võrrelda- saad teatud määral võrgumürast filtreeritud, aga koormusest sõltuva väljundpinge. Vaevalt et see toiteploki ehitamise eesmärk on.
Comment
-
Vs: Toiteploki skeem
Esmalt postitatud plaaster poolt Vaata postitustNüüd vist saab juba asja ? - http://www.upload.ee/image/3980091/toide_proov_3.jpg
Kas peaksin D3 ja D4 dioodid teist pidi panema ?
Võrdle siiski oma joonistatut sellega siiski! http://bit.ly/1pRWguu.
Millised transid on vaja "+" poolele ja millised "-" poolele! See skeem on ju lihtsalt filter, nii nagu hr.<Radiool> juba kirjutas. Ka LM338 on lihtsalt madalsagedusvõimendi ja töötab oma skeemis ka võrgufiltrina. Temaga saab teha ka pingestabilisaatori, aga siis tuleb kasutada juba teistsugust skeemilahendust! Dioodid on lihtsalt transide kaitseks! Ja peavad normaalolukorras olema suletud. Kogu pika jutu kokkuvõte: "Milleks seda skeemi vaja on? Milliseid tingimusi ta peaks täitma?" See küsimus on juba eespool ka esitatud foorumlaste poolt! Kas see on mingi kooliülesande lahendamine? Kui nii, siis on küll vale koht valitud? Internet on, kirjandust on ka! Jõudu õppimisel!
Comment
-
Vs: Toiteploki skeem
Kas sai õigesti ? - http://www.upload.ee/image/3980477/toide_proov_3.jpg
Kas see mitte küttekeha ei hakka meenutama ?
Comment
-
Vs: Toiteploki skeem
Pilt hakkab teoreetiliselt juba miskit natuke meenutama. Aga ainult teoreetiliselt, sest oled ilmselt jätnud tähele panemata mitu eelnevat hoiatust, et selline skeem ei anna oma väljundisse stabiliseeritud pinget, vaid koormusest sõltuvat pinget. Skeem, millest sa alustasid, sisaldas mikroskeemi LM338. See ei ole transistor. Ja selle tuimal asendamisel transistori, kahe eraldi transistori või liittransistoriga (darlington) ei saa sa algsega funktsionaalselt sama toimega (stabiliseerivat) skeemi. Nii et tuleks veel pingutada. Ja veel - kui tegu võimendiga ja räägime voolust 5A, siis toitebloki väljundis olevad 100 mkF kondensaatorid on tublisti rohkem kui suurusjärgu võrra lahjad. Kas oskad ise aru saada, miks ?
Comment
-
Vs: Toiteploki skeem
100 mkF kondensaatorid on tublisti rohkem kui suurusjärgu võrra lahjad. Kas oskad ise aru saada, miks ?
Mul on just stabiliseeritud ja reguleeritavat toidet vaja. Sellepärast, et oleks universaalne. Näiteks saab pinget vastavalt kõlarikoormusele sobivaks teha. Ja kui tahta hiljem lõppvõimendit parema vastu vahetada. Saaks pinget vastavaks reguleerida.
Peab vist ikka selle LM338 järgi tegem - http://www.electronicspoint.com/atta...-lm338-use.gif Kui see ikka on stabiilne. Teisi transistore tahtsin sellepärast kasutada kuna need on mul juba olemas.
Comment
-
Vs: Toiteploki skeem
Noh, kui seal C3-C8 on sellised parajad purakad (mida eelnevalt polnud välja toodud), siis pole väljundis oleval viga. Aga tahta kogu maailma muresid lahendada üheainsa universaalse toiteblokiga pole kah just hea mõte. Ja mida sa mõtled selle "pinge sättimine vastavalt kõlarikoormusele" all ? Kas sa kujutad ette et kui näiteks normaalselt ettenähtud 8-oomiste kõlarite asemel paned 4-oomised, siis keerad nuppu ja vähendad toitepinget ? Nii see asi paraku ei käi. Omada oma töölaual miskit korralikku ja reguleeritavat toiteblokki on küll hea mõte. Aga kui sa tahad näiteks nii-öelda nominaalse 25V väljundiga toitebloki panna nüüd sellise võimendi skeemi, mis tahab saada 18V, siis kuskile peavad ju need liigsed 7V mõlemas õlas kuhugi sattuma. Ja jäävad need reguleeriva elemendi kanda ning muutuvad seal seda elementi läbiva voolu mõjul soojuseks. Kirvemeetodil võib arvestada sel juhul et kaks toiteõlga, mõlemas läheb soojuseks 7Vx5A, kokku siis vastu taevast 70W. Okei, kogu aeg ei tarbita seda 5-t amprit, aga tahan ma oma jutuga jõuda selleni, et võimendi juures ehitatakse toiteblokk vastavalt võimendi vajadustele, mitte ei hakata aretama miskit universaalset ehk-läheb-tulevikus-teisiti-vaja-tüüpi asja.
Comment
Comment