Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Voolutugevus pingeks?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Voolutugevus pingeks?

    Probleem selline, et panin kokku auto aku laadimise jälgija. Kuid see lihtsalt vaatab mitu volti konkreetselt akus on. Mul aga oleks vaja jälgida aku laadimist. Et kas laadimine toimub ja millise voolutugevusega ta toimub. Kas ja kuidas oleks võimalik ehitada voolutugevuselt pingele(Current-to-Voltage) muundur? Otsing netist andis ainult soovitusi paigutada paralleelselt üks takisti, kuna V=IR, kuid sellest mul ju vähe kasu...
    Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

    #2
    mitte paralleelselt vaid järjestikku. Mõõdad pingelangu takisti peal. nt. opakaga.
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      Nati lihtsam moodus on ampermeeter vahele panna.
      Takisti pane ikka järjestikku, kui paned, aga panema pead selle väga väikese ja soojaks läheb see kah.
      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

      Comment


        #4
        Selgituseks skeem:



        Ja nüüd siis vaja asi ampreid jälgima. Üks ridamisi pandud takisti või ampermeeter siin ei päästa ju... või päästab kuidagi?
        Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

        Comment


          #5
          Kui toide anda akult aga sisend (10k potele) võtta üle väikese takisti siis võiks toimida.
          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

          Comment

          Working...
          X