Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

LEDid põlevad ebaühtlaselt

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: LEDid põlevad ebaühtlaselt

    Projektis on kõige tähtsam et ta töötaks, järgneb koostamisele kuluv aeg ja hind. Kui ta ei ole tehtud by the book ei ole see veel nonsens või kliiniline probleem.
    Kui vaadata ledide pinge-voolu jooni siis ei ole nad ülearu lameda kujuga st väike pinge kõikumine ei põhjusta liiga suurt voolu kõikumist. Ja teine asi, kui ledide koguvõimsus on sama mis toite väljundvõimsus siis saab toitest endast voolu piiraja.

    See muidugi kehtib kui teha endale. Kui ei siis tuleb kas teha nagu kästud või ette teavitada lihtsustatud lahenduse riskidest. Nagu et heledused võivad aja jooksul grupi kaupa erinema hakata ja et toiteplokk on a ja o mida ei saa suvalise kuubiku vastu vahetada.
    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

    Comment


      #17
      Vs: LEDid põlevad ebaühtlaselt

      Mina ütleks küll et projekt peab esmalt ka huvi pakkuma. Aga see selleks.

      Energia reguleerimiseks on kolm võimalust - pinge, vool, aeg.
      Nendest tuleb siis ülesande jaoks sobivad valida.
      ___
      Aga sinna toite ja tarbija vahele võiks panna lisaks ka sellise takisti moodi asja
      mis üle teatud voolu lõpmatuks läheb ja peale väljalülitust on jälle töövõimeline.
      Kutsutakse Resettable PTC ja muudab elu natuke lollikindlamaks.

      Esimene kokkupuude selle punniga oli kurb. Oli korraks lühis ja kõik.
      Pidin minema juba uut toidet otsima aga pistsin veel korraks võrku ja töötas!
      Uurisin tükk aega et miks nii.

      Nüüd olen katsunud ikka ühe sellise ahelasse sokutada.

      Comment


        #18
        Vs: LEDid põlevad ebaühtlaselt

        Esmalt postitatud elukaz poolt Vaata postitust
        Projektis on kõige tähtsam et ta töötaks, järgneb koostamisele kuluv aeg ja hind. Kui ta ei ole tehtud by the book ei ole see veel nonsens või kliiniline probleem.
        Tehtud peab olema korralikult. Endale või mitte, mingi töötav sitanikerdis on nonsens ja lollus. Kui kohe korralikult ei tee, ei peagi tegema. Ka protod tuleb teha korralikult.
        Ei vaja just ülemäära suurt spetsialiteeti ütlemaks, kas asi on närakas või mitte. Ma ei räägi tingimata konkreetsest "asjast".

        Esmalt postitatud elukaz poolt Vaata postitust
        Ja teine asi, kui ledide koguvõimsus on sama mis toite väljundvõimsus siis saab toitest endast voolu piiraja.
        Kui toitekas on 20W, ja 5V, siis on vahva eeldus, et 4A juures lõppeb tema ramm. Kui aga võimsus on märgitud varuga, võib ta teist samapalju veel välja anda. Sellele lootma jääda ei saa. Kas on püsivool või ei ole. Kas on püsipinge või ei ole. Piirsituatsioonides pingutamine ei ole mõistlik.

        Esmalt postitatud elukaz poolt Vaata postitust
        See muidugi kehtib kui teha endale. Kui ei siis tuleb kas teha nagu kästud või ette teavitada lihtsustatud lahenduse riskidest. Nagu et heledused võivad aja jooksul grupi kaupa erinema hakata ja et toiteplokk on a ja o mida ei saa suvalise kuubiku vastu vahetada.
        Üldine töömoraal. Lihtsustatud lahendusel ei saa lubada riske, vaid funktsionaalseid puuduseid, mis asja tööulatust ei alanda.
        Sellist "nuditud" kräppi liigub nii sisseostetuna kui kodukootuna liiga palju, aitab ka.
        Erilahendused.
        PS või mail.

        Comment


          #19
          Vs: LEDid põlevad ebaühtlaselt

          Esmalt postitatud Kilplane poolt Vaata postitust
          siis panin kahe laua vahele klaasi, ledid panin põrandale
          Kas valgustamine toimus siis läbi klaasi?

          UV peaks klaasi läbides osaliselt neelduma. Vast tuleks klaasisorti valida?

          Peaks UV spektromeetril proovima kas nt orgklaas või klaas on läbipaistvam.
          Lähim sobiv riist asub teises linna ääres ja eeldab kommikarpi perenaisele.

          Comment


            #20
            Vs: LEDid põlevad ebaühtlaselt

            Esmalt postitatud W@ldur poolt Vaata postitust
            Tehtud peab olema korralikult. Endale või mitte, mingi töötav sitanikerdis on nonsens ja lollus. Kui kohe korralikult ei tee, ei peagi tegema. Ka protod tuleb teha korralikult.
            Ei vaja just ülemäära suurt spetsialiteeti ütlemaks, kas asi on närakas või mitte. Ma ei räägi tingimata konkreetsest "asjast".


            Kui toitekas on 20W, ja 5V, siis on vahva eeldus, et 4A juures lõppeb tema ramm. Kui aga võimsus on märgitud varuga, võib ta teist samapalju veel välja anda. Sellele lootma jääda ei saa. Kas on püsivool või ei ole. Kas on püsipinge või ei ole. Piirsituatsioonides pingutamine ei ole mõistlik.


            Üldine töömoraal. Lihtsustatud lahendusel ei saa lubada riske, vaid funktsionaalseid puuduseid, mis asja tööulatust ei alanda.
            Sellist "nuditud" kräppi liigub nii sisseostetuna kui kodukootuna liiga palju, aitab ka.
            Eks on vahe kas sitanikerduseks pidada skeemilahendust või koostekvaliteeti. Kui endale teed, mingi aja kasutad, mingi aeg riiulis seisab ja lõpuks prügimäel lõpetab siis oli oluline ainult see et asi tõrgeteta oma töö ära tegi ja see kui palju esteetilise poolega vaeva nähtud oli ei muuda midagi. Kui ehk seda et ei raatsi ära visata.

            Voolu piiramise all ei pea ma seda silmas et max võimsuse juures saabki toitest vooluallikas vaid seda et kerge pinge langus koormuse kasvades on ledide jaoks üsna hea stabiliseeriv omadus ja samas ei saa ka kogemata 10x suuremat voolu ahelast läbi lasta.

            Mis sa arvad kui sa oleks selle tähistaeva ilma voolu piirajateta teinud ja sellest natuke regutavast plokist heleduse paika keeranud, kas siis oleks kurtmist olnud? Mitte et ma agiteeriks tellimusi nii tegema, aga omale lahenduses oleks see palju mõistlikum.
            Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

            Comment


              #21
              Vs: LEDid põlevad ebaühtlaselt

              Esmalt postitatud elukaz poolt Vaata postitust
              Mis sa arvad kui sa oleks selle tähistaeva ilma voolu piirajateta teinud
              Mina jäin mõtisklema kuidas saaks seal taevas suvalist tähte vilkuma.

              Umbes analoogilises seadmes osutus kõige nõrgemaks lüliks kvaliteetne PC.
              Sai katsetatud kolme tootja arvutiga ja vahet polnud.
              Usun, et kui oleks ise ka selle "käki" osa kokku keeranud, oleks seis stabiilsem.

              Kui ainult mikrol oleks mälu jätkunud. Aga pole hilja veel katsetada.
              See on protsessorlahenduse suur eelis. (Nii tundub mulle isiklikult.)
              Ei mingit tinapanemist enam. Ainult paar nupuvajutust.

              Aga siit paistab ilusti ka et on suur vahe eksperimentaator-katsetaja ja tootja vahel.
              Kui ehitab üht ja ainukest siis väärtushinnangud erinevas seeriatootest.

              Comment


                #22
                Vs: LEDid põlevad ebaühtlaselt

                Täpselt nii ongi. Kui tegeled asjaga päevast päeva siis tekib mingi tööharjumus ja kvaliteeditase ja kõik mis on alla selle on kräpp. Näen enda töö juures seda, kui on omale vaja midagi teha siis teen üle mõistuse korralikult, ei oska enam üle perse.
                Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                Comment


                  #23
                  Vs: LEDid põlevad ebaühtlaselt

                  läbi klaasi jah.
                  klaas on mingi vana veneaegne kasvukoone klaas
                  eks midagi võtab kindlasti kinni, aga uued klaasid võtavad oluliselt rohkem!

                  ega jah. antud juhul polnud õrna aimu, kas ja kuidas need ledid toimivad. seega ei lihtsalt ei viitsinud väga vaeva näha.
                  igaljuhul teeksin võimaluse korral seda paremini, kuid seni on ta stabiilne olnud ja tundub, et toimib.
                  kui peaksin kellelegi teisele sellise asja tegema, siis kindlasti sedasi ei teeks. sellekohapealt on teil õigus..
                  olen mõne plaadi otsast peale teinud, kuna jootmise käigus sai korraga massi pinnale selline tina lataks. korjasin ta kokku küll aga paljalt sellepärast, et see ei näinud hea välja tegin uue plaadi (teen alati mõne plaadi rophkem kui vaja kui on väiksed plaadid. harjumus.)
                  selles olukorras läks mulle minu uhkus maksma 4€ aga seda oli nii kole vaadata lihtsalt.

                  et kui küsida kas ma olen selle ledide plaadi üle uhke, siis ei ole, aga ta teeb oma tööd..

                  Comment


                    #24
                    Vs: LEDid põlevad ebaühtlaselt

                    Sain selle õnnetu jah-i
                    Korralikult tegemine võtabki rohkem aega, ongi kulukam, aga see on ainus võimalus. See, et midagi lihtviisil töötab, ei tähenda, et see on tööks kõlbulik.

                    Seega: kohe ja korralikult. Kas esimese hooga tööle hakkab, on üks asi, aga korralikult tehtut saab debugida. Nässaka puhul hakkad otsast pihta või murrad ajud ära. Ja hakkad otsast pihta.
                    Erilahendused.
                    PS või mail.

                    Comment


                      #25
                      Vs: LEDid põlevad ebaühtlaselt

                      Kunagi oli meil tööl üks hästi tubli töömees. Rääkisid mida vaja ja tema tegi hästi ilusa asja valmis.
                      Istusime kunagi ja ta kurtis et kõik tema ilusad asjad on seal tööruumis ülemisel riiulil reas.
                      Oli midagi vaja, tehti riist, mõõdeti ja kõik. Jäi seisma, nii ilus kui inetu.
                      ___
                      On vaja saada 30 kV.
                      Võimalik on mähkida eriline trafo ja värvida see sini-punaseks.
                      Teine võimalus on võtta TV reatrafo ja saada sealt vajalik pinge. Passi järgi lubab.
                      Hetkel ei ole teada kas 30 kV sobib või piisab 25 kV.
                      Lisame nupu ja proovime.

                      Ma eelistaks sinna ümber isolatsiooni ja varjet. See peaks olema.
                      Sinist lakk võib olla.

                      Aga kui laenata korraks 10kV toiteplokk,
                      (selline suur, nagu UIP1) ja kordistada pinget kolmega
                      saame 10 minuti pärast selgust.

                      Targal on lihtne tema teab täpselt mida ja kuidas teha
                      aga kui oled loll siis pead proovima.

                      Comment


                        #26
                        Vs: LEDid põlevad ebaühtlaselt

                        Esmalt postitatud Kilplane poolt Vaata postitust
                        jootmise käigus sai korraga massi pinnale selline tina lataks. korjasin ta kokku küll aga paljalt sellepärast, et see ei näinud hea välja tegin uue plaadi
                        Teine võimalus on katta kogu plaat tinaga.
                        Eriti kui plaat on kasutusel agressiivses keskkonnas võib see puhas vask sealt lihtsalt kaduda.
                        kas ma olen selle ledide plaadi üle uhke, siis ei ole
                        Järgmine kord oled jälle targem. Uhke võid olla selle üle et said hakkama.

                        Comment

                        Working...
                        X