Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

hilfe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    hilfe

    hmm... mis see MIKROskeem siis teeb ma ei saa nagu hästi aru tahaks nagu kasutada plz rääkige mis kuhu vool jalga tuleb ja mis kust välja tuleb ja palun arvestada et ma tean ainult mõisteid diood, transistor ja patarei\aku.(tegelt midagi veel kui väga vaja on)


    #2
    Kas sa ise ka aru said mida küsisid :wacko:
    Egas muud, kui juhtmed külge ... ja seina

    Comment


      #3
      :P aaa jajah see tykk ise ka nyyd ennem jäi link panematta oops

      http://matthieu.benoit.free.fr/vq3001.pdf

      see tykike selle kohta see eelmine jutuke :P

      Comment


        #4
        hmm mina küll aru ei saanud mida küsiti...

        Comment


          #5
          see on neljane lüliti. töötab kahes asendis:lahti-kinni.kui tahad asja praktiliselt kasutada siis annan ühe vihje-majak231;232;233; seal on selleks mikroskeemiks K547KP1(vene tähed)vaata kuidas seal on ja proovi oma ideega kokku viia.

          Comment


            #6
            mõh??? et nagu mida see teeb ??? ma kysin siis nagu samm haaval:

            skeemis on 2 jalga nimega NC mis sinna lähevad
            skeemis on 2 N värki jalgadega G S ja D mis vool kuhu läheb kas siis G'sse läheb - impulss ja siis S ja D yhinevad ve(nagu transistor)
            skeemis on 2 P värki ma sain aru et see on sama mis see N värk aint G'sse lastakse siis + impulls ja D ja S yhendatakse

            kasutus kuidas kasutada(minu loogika) on nii D1'sse lased ytleme - voolu ja s1 yhendad mootori - jala ja siis lased G1 hte negatiivse impulsi ja mootor saab omale - voolu peale. Kas on nii või on seal mingi muu konks? :P

            Comment


              #7
              See kivi sisaldab 4-ja väljatransistori mida tavaliselt pruugitakse lülititena (antud skeemi, mitte üldiselt väljatransse). NC tähendab Not Connected ehk tühi jalg. DSG on väljaka jalad: Drain - neel, Source - läte ja Gain - pais ehk juhtelektrood.
              Diood D & S vahel kaitseb transsi vastupinge pulsside eest nagu releed tolle "pimeda valguse" (huvitav kust säärane poeetiline nimetus?) skeemis releed.

              Väljatransi tööpõhimõtte seletamine läheks pikaks ja ilmselt sa oled sellega juba kursis kah...
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment


                #8
                Esiteks, õpi teemale pealkirja andma. Kohe kuidagi ei viitsi vaadata teemasid, kus on lihtsalt küsimus "milles on viga" vms, samamoodi sinul. Pealkirjaks pane ikka teema, antud juhul näiteks VQ3001 tööpõhimõte vms. Siis teab juba enne, millest jutt on. Sada postitust juba täis, seda võiks ikka osata.

                Niisiis teema juurde.
                Seal sees on 4 väljatransistori, indutseeritud kanaliga. Kaks neist on p-juhtivusega ja kaks n-juhtivusega. Kui sa ei tea, mis on väljatransistor, siis hangi mingi raamat ja tee omale asi selgeks, seda küll keegi siin seletama ei hakka.
                NC - not connected
                G - gate - pais
                S - source -läte
                D- drain - neel

                Väljatransistorid ei tarbi voolu, neid juhitakse pingega.
                Impulssidega ei juhita eriti midagi, ikka nivoodga.

                Comment


                  #9
                  äkää ei ole ja mul on aega kyll aga kas siis nagu see mis ma ennem kirjutasin kas see siis nii ei töötagi ve või on vaja kudagi muud moodi seda s**ak***i juhtida :blink:

                  Comment


                    #10
                    njah... naljamees omal ajal lugesin küll selliseid asju raamatutest... tegelikult sel ajal kui ma elektroonikamaailma avastama hakkasin ei teadnudki mis asi see internet on. Sinu teemad panevad mõtlema mingi lehekülje tegemise peale, kus seletaks lahti põhitõed elektroonikast ja elektroonikakomponentidest. Aga eks näis kas ma viitsin selle ette võtta. Ja kui ma ei eksi, siis keegi vist juba selle foorumi kasutajatest on sellise lehe teinud. Ja inglisekeelset materjali on igale tasemele ja iga teema või küsimuse kohta nagunii.
                    ...

                    Comment


                      #11
                      keegi vist juba selle foorumi kasutajatest on sellise lehe teinud
                      Qwerty tegi kunagi sellise lehe: http://www.hot.ee/qwerty009/
                      Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

                      Comment


                        #12
                        aga ma vaatan et tevalos plegi sellista asja nagu see algne pdf fail. kas äkki on sellele mingit asendust

                        Comment


                          #13
                          Algne pdf fail??? Kui mõtled nagu datasheeti e kivi andmelehte, siis toksi googlesse kivi mark siis ja järgi lisa datasheet. Kui nii ei tule, siis võta datasheet järelt ära.. ja kas selles jutus seal eespool pole juba mitte linki datasheedeile??

                          Comment


                            #14
                            Kas need transid mootori jaoks lahjaks ei jää - 0,6 ja 0,8A?

                            EDIT: Muide, on olemas kivi ULN2002 millega kindlasti mugavam mootorit sisse/välja lülitada.
                            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                            Comment


                              #15
                              kas kellelgi äkki on ULN2002 datasheeti või siis teisi taolisi kive mis oleks siis sama poindiga nagu ULN2002

                              Comment

                              Working...
                              X