Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Dc motori juhtimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Dc motori juhtimine

    kas äkki oskaks keegi soovitada kuidas ehitada sellist asja nagu ma tahtsin? netist leian muudkui selliseid mis siis nagu töötavad kahe jalaga aga noh mul on vaja nagu mingit mis töötaks hästi ka 1 jalaga ja oleks hea kui saaks siis progreda käsuga SERVO :huh: skeem piax siis välja kannatama mingi 12V mootori ampreid ei oska praegast öelda. ja noh vaja olex 2 tykki selliseid aga noh see ei miida vist nagu skeemi sest on nagu 1 jalg per motor. :P :blink:


    #2
    Minuteada on siiamaani kõigil mootoreil kaks jalga olnud.
    Või Sa mõtled suuna vahetust ??? seda jah ühe jalaga teha ei saa (eeldades, et teine on korpuses ja mootoril on üks mähis)
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #3
      hmm... aga ma olen kusagil poes näind et sai(tegelt oli see ˇ1 sõber aga noh vahet ple)... aga noh jah see oli krdi kallis sellex tahaksgi ise teha vaja oleks mootor panna siis edaspidi ja tagurpidi liikuma kuidagi moodi kuidas seda a ei tea aga asi piax olema võimalik

      Comment


        #4


        niimodi saad teha näiteks . annad sisendile 1 - 10 Volti ja sisendile 2 - 0
        pöörelb ühtepidi, aga sisendile 2 10 volti ja sisendile 1 0 volti pöörlb teistpidi

        gasuguste vahepealsete pingetega saad kiirust tüürida.
        See skeem pole mõeldud ehitamiseks vaid tööpõhimõtte seletamiseks.

        Põhimõtteliselt saaks ühe otsaga kah( kui fikseerida pingenivood, millel kuidas mootor käitub), aga see on suurem keemia..
        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

        Comment


          #5
          jajah selliseid skeeme olen ka näind netis aga äkki viitsib keegi selle "suurma keemia" ära seletada kuna mul picil kõik jalad hinnas praegast(aga noh pärast tuleb ikkagist välja et mul jäävad pooled jalad yle :P aga noh jah just ikka siis saab muidugi neid andureid juurde panna mis oleks veel parem selleks mul neid jalgu kokku hoida.

          Comment


            #6
            see skeem väga hea ja kui sa lisad siia ühe relee mida su pic juhib
            saadki mootori edasi -tagasi liikuma aga stoppi põle siis h34r:

            Comment


              #7
              ***

              minult vale jutt

              kuidas seda posti kustutad?
              http://www.alldatasheet.com/

              Comment


                #8
                :angry: kuhu jääb siis see "suurem keemia" kuidas siis seda asja teha yhe jala peale. olex vägavägaväga vaja :P :P :P :P

                Comment


                  #9
                  Kui pic suudab ühelt klemmilt nulli suhtes(ehk maa) välja anda + ja - pingeid siis 1 võimalus on kasutada polariseeritud releed(ehk püsimagnetiga stabiliseeritud).Klemme peaks olema kaks trio komplekti.Siin kohal toon ära näite töö põhimõtte kohta.Polariseeritud relee on siis selline vidin mis ilma pingeta ei kontakteeru ühegi klemmiga,kui anda talle +- pinge siis lülib ta ennast ühele poolekui teist pidi siis teisele poole ja kui on kaks trio komplekti siis saab teda kasutada pinge pooluse keerajana(ehk siis dc mootori pöörlemis suuna muutjana)Picidest suurt ei tea kas on võimalust sellist lülimis varianti kasutada.

                  Comment


                    #10
                    no jah midagi sellist ma arvan et tulebgi kasutada

                    Comment


                      #11
                      PIC'il on ju võimalus mingi koib sisendiks lülitada s.t. ta ei sega vahele kui tema külge ühendatud juhtmel pinge muutub. See annab võimaluse anda ühe pinniga 3 käsku! Kasutage siis ometi seda varianti!
                      Mootori juhtimise ahela (naguMartinj skeemil siinsamas) ette paned pingekomparaatori (tegelikult 2). Lülitus annab väljundisse kõrge pinge (H) kui sisendis +toide, madala pinge (L) kui madal sisend ja jätab mõlemate transipaaride (vt. Martinj skeemi) sisendid õhku, kui PICi koib on kõrgeoomiline (ehk sisendiks defineeritud).
                      Kuna skeemi transipaarte on vaja juhtida vastupidi, tuleb 1 transs-inverter juurde panna.
                      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                      Comment

                      Working...
                      X