Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

sütik(elektri impulss patareilt)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vasktraat ei kõlba. Vähemalt mitte nii jäme. 9V patarei on ka nõrk sütikute jaoks. Mitte et rohkem volte vaja oleks.
    Mine poodidesse ja hangi õhukest takistustraati. Kui tõesti ei leia kuskilt, võin sulle natuke anda.

    Comment


      #17
      mul vana-vanaisa tegi ise mingeid küttekehi. mingi traat (nagu vedru, seda mul küllaga) + 220v ja need hõõgusid. kas nendega ei saa? täpselt ei tea selle nimetust.
      ja kus sa asud? oleks huvitatud küll sellest. ise elan kahjuks rakveres <_<
      http://www.alldatasheet.com/

      Comment


        #18
        Pakun natuke õigekeelsuse juttu (pahandada ei tasu, me kõik olemegi selle Maa peal selleks et õppida). Lameda/lapiku asja kohta sobib eesti keeles öelda "õhuke" või "paks" (mõõdetakse siis paksust) ja ümara asja kohta (nagu näiteks ka traat) "peenike" või "jäme" (mõõdetakse ja räägitakse siis jämedusest). Kui see ümarus moodustab ringjoone, võib jämeduse kui mõõdu asemel öelda ka "diameeter" ehk "läbimõõt". Kuivõrd keegi aga oma harjumustes kinni on, see juba liiga muu teema...
        Elektroonika töötab suitsu baasil.
        Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
        Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

        Comment


          #19
          keri peenikesest traadist spiraal pliiatsi ümber, ühenda siis võrgupingesse, sellest kuumusest peaks piisama.
          -Artificial_Intelligent-

          Comment


            #20
            Ehitasin omale selle fotoka välgu baasil sütiku, isobutaan läheb ikka igakorra põlema, niiet kellel vaja gaase süüdata soovitan.

            Comment


              #21
              killfrenzy, mul on, sa aita mul asi tööle panna...mul sama moodi kõik asjad, äkki vasktraat ei kõlba? lööb ainult 1st korraga

              Comment


                #22
                Nende traatide vahe peab vist mingi väga väga väike ja täpne olema, mis moodi ma saan selle nii täpseks, igatepidi see muutub kui ma seda kuhugi kruvida tahan

                Comment


                  #23
                  Batareist võtta võimalikult jäme vaskjuhe ja siis selle otsa panna näiteks 2oomine vms takisti. Siis läheb takk kärssama ja teeb tuld
                  Kui kuidagimoodi enam ei saa siis vaata manuali.

                  Comment


                    #24
                    Kõige lihtsam võta natuke teleka antenni kaablit võta seal seest juhtme kiud ja ühenda 6 voldise mobla akuga ja korraga hõõgub

                    Comment


                      #25
                      aga kas sellist traati ei leiduks mida saab kuumaks ajada aga mitte läbi põletada
                      pmtslt need kõrvetusaparaadid mis on.venekad.neil se traat läks punaseks.kas see ei süütaks? <_<
                      Bzzzt&#33;&#33;

                      Comment


                        #26
                        Nendel vene "kõrvetusaparaatidel" on samuti kasutatud takistustraati. Ma olen ka tavalist trossi kiudu takistustraadi asemel kasutanud, ent sel juhul peab traadi jupp lühem olema.

                        Comment


                          #27
                          kõik need hõõgujad on ilusad, aga probleemiks saab juhtme pikkus ja ristlõige. sai poisikesena ka vasktraadiga püssirohtu paugutatud, aga pika juhtme otsas raibe ei töötand ja siis sai seda traati ettevaatlikult noaga õhemaks kraabitud ja nati läks asi paremaks.
                          süttimiselt on siiski kõige kindlam mingi hõõglamp. 2,5-12V, klaas maha ja 9V põletab seda ilusti. vb 50W halogeeni põletamisega ei saa hakkama aga alla 20W tulukesed peaks kõik toimina. pm mida lahjem pirn, seda pikemat kaablit saad lubada, aga samas on ka niit õrnem ja seega monteerimisel tuleb ettevaatlikum olla
                          Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                          Comment


                            #28
                            ok kõik on väga hea ja tore, aga mida te õhku laskma hakkate ? Või mingi uus generatsioon terroriste ?

                            Comment


                              #29
                              Kuulake vanakooli mehi, hõõgniit ruulib.

                              Comment


                                #30
                                Süütenööri saab teha peldikupaberist ja KNO3-st.

                                Immutad paberi KNO3 (kaaliumnitraat) läbi, kuivatad ära, nühjad kohviveskis purustatud grillsütt paberile peale mõlemalepoolele ning krudid nööriks kokku. Parim oleks mõistagi söega kokku teha ja nööriks keerata juba märjalt, sest kuivalt muutub see paber rabedaks ja murdub kergesti, ent sellisel juhul kestab kuivamine kauem ning kõige selle juures on veidi vilumust vaja.

                                Kui raketti teed, siis vääna süütenöör selliselt nurga alla, et kui süütad, siis leek ei nooliks düüsi. Ja muidugi, nöör peab olema nii lühike kui võimalik - vastasel juhul ei oleks suurt elevust ja rõõmu ohutusse kaugusesse joosta enne pauku :-P

                                Elektriga saab teha nii, et hangid kuskilt veidi küttekehatraati (näiteks saed pooleks vanaema keeduspiraali) ning siis võtad nt arvuti toiteka (see AT oma, millel lülitusnupp küljes), ühendad küttekeha ühte otsa, ning teisega hakkad siis mööda seda traati esimesele otsale lähemale tulema. Õige koht on see kus traat punane kuid sulamisest on kah asi veel kaugel, ning siis ei tohiks katoitekas end veel välja lülitada.

                                Edasi lõikad selle jupi siis maha ning mudid selle oma stardiplatformile külge. Viga on tal see, et viivitus on 2-5 sek või nii, aga see eest kestab see suitsuga püssirohu puhul kaua.
                                To boldly go where no man has gone before.

                                Comment

                                Working...
                                X