Õhtust, on keegi kohanud mõnd head lahendust, kuidas selle niiöelda impulsslüliti abil lihtsalt sisse/välja lülitus teha? Ehk siis üks impulss lülitaks seadme sisse, teine välja. Vast võiks olla miski triac-i baasil lahendus olemas, aga mul ei ole õnnestunud leida. Kõiksugu alalisvoolul lahendusi google pakub, aga võrgupingele ei ole leidnud.
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less
Push button lüliti sisse/välja
Collapse
X
-
Vs: Push button lüliti sisse/välja
Ei ole küll kohe lahendus, aga ehk abiks:
nimelt saksamaal (tollases demokraatlikus vabariigis) oli laelampide juhtimiseks selline lahendus, et seina peal oli lihtne nupp ja kilbis vastav lüliti, mis lülitas lambi sisse või välja.
Ei oska täpsemalt öelda, mis nimetust vastav lüliti kannab, aga tööstuslikult neid ju toodeti ja kasutati.
Ehk keegi teab konkreetsemalt asja olemust ja juhatab õige kohani.
Edit: luminofoorlampidele on küll selline ballast olemas: http://www.helvar.com/sites/default/...tasheet_EN.pdfHead susserdamist !
-
Vs: Push button lüliti sisse/välja
Eesmärk oleks miski skeemilahendus leida siiski, mu kodukootud toiteplokil toite sisse/välja lüliti on nahas, selline pisike lüliti mul sinna sokutatud ja suurema jaoks ruumi pole, on olemas sobivad lülitid asenduseks, mis paraku impulsslülitid, siit siis ongi idee, et paneks impulsslüliti sinna asemele ja siis miski võimalikult pisike skeemijupp ka sinna taha.otsija
Comment
-
Vs: Push button lüliti sisse/välja
Relee kahtlane, sõltub kui suur relee. Asi suht tuugalt täis topitud mul, tahtsin teha võimalikult kompaktset ent samas piisavalt võimast toitekat. Pilt sisust siin. Ploki väljundis pinge/vool reguleeritav 0-24V/0-6A(madalamal väljundpingel kuni 10A). Kaks identset väljundit on, saab paralleeli või rööpi neid ühendada. Väljundpinge reguleerimiseks ei ole potekas kõige parem variant või siis on mul see pote lihtsalt väsinud, täpset pinget kole raske paika saada ja kipub ära ujuma, seetõttu tahakski arduino mini veel sinna sisse kuhugile sokutada, et niiöelda digitaalselt 0-255 osaks väljundpinge jagada, peaks reso 0,1V täpsusele saama. Uut samasugust lülitit pole vist sinna mõtet enam otsida, ei leia ka kusagilt, lülitmise hetkel ilmselt lüütide laadimisel on ikka niipalju suur voolutõuge, et see 1A lüliti ei kestnud seal kuigi kaua.otsija
Comment
-
Vs: Push button lüliti sisse/välja
Üritasin googlest leida mingisugust lahendust, aga mida pole seda pole. Proovisin siis ise midagi kokku klopsida, asi näeb välja skeemi poolest seesugune, testplaadil lülitasin tavalist 40W hõõglampi ja tundub, et toimib täitsa kenasti, mõnda aega lõgistades midagi maha/lühisesse ei põlenud. Väljundis väljalülitatud olekus lekkevoolu ei olnud, näitas ca 30V testriga, aga telefoni laadija koormas selle kohe nulli, seega olematu. Alumine väljakas jääb kahtlaselt kondekaga paralleeli, aga ega vist kuidagi paremini seda seal teha nõnda ei õnnestu?otsija
Comment
-
Vs: Push button lüliti sisse/välja
See peaks siis olema nagu "Standby" ?
Mõte: loendur, näiteks dekaad loendur reset sisendiga, teisest väljundist ühendus reset sisendisse, iga impulsiga loenduri sisendisse, muutub esimese väljundi olek.
Kahe releega on tehtav sedasi, et väljalülitatud olekus tarbimist pole.
Comment
-
Vs: Push button lüliti sisse/välja
Esmalt postitatud otsija poolt Vaata postitust.. Ehk siis üks impulss lülitaks seadme sisse, teine välja...
Teiseks näiteks..
Kui seadmel on pea-võrgulüliti (suur või väike: vahet pole), siis lülitades seadme välja peab ta ka võrgust väljas olema ja ohutu, mitte kst teab mis asendis! Võrgulülitilt peab olema selgesti eristatav tema hetkeseisund, on hea tava (ka seaduses sees).
Kui seadmel on taga eraldi võrgulüliti ja ees küljel miski muu süsteemne lüliti; siis on hoopis teine teema. Asjalik on, kui eesküljel on siiski ka vähemalt miski tuluke, mis annab märku kui tagaküljel olev võrgulüliti on "sees" asendis.
Kui korpus on liialt väike, siis ta ongi väike ja tuleb asendada; mis siin segast saab olla.viimati muutis kasutaja erku; 29 m 2015, 19:36.Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa
Comment
-
Vs: Push button lüliti sisse/välja
Toitekas enesel isiklikuks kasutuseks ainult ja mingeid euronorme vms siin küll järgima ei hakka, rikekas ka niiehknaa kilbis vahel. Ilmselt homme teen trükkplaadi ja jääb olemasolev variant, näha ole, kas tekib mingeid probleeme sellega. Veits kardan ka seda, et toitekas on korraliku mahtuvusega konded ja lülimishetkel võib äkki voolupiik väljakad lühisesse küpsetada. Aga no eks näha ole kuidas toimetab.otsija
Comment
-
Vs: Push button lüliti sisse/välja
Esmalt postitatud otsija poolt Vaata postitustToitekas enesel isiklikuks kasutuseks ainult ja mingeid euronorme vms siin küll järgima ei hakka,..
Teised seadmed, aastaid hiljem, tuli poiss sõbraga koolist (noorteasi, teadagi) ning käis järgmine pauk, ka seekord õnnelikult.
Et, kui teha siis teha ja kui ei siis ei. Mida kestvam ja turvalisem, seda parem.Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa
Comment
-
Vs: Push button lüliti sisse/välja
Esmalt postitatud otsija poolt Vaata postitustVast võiks olla miski triac-i baasil lahendus olemas
Kui siis külalised tulevad, kõik lahti krutivad ja katsetavad kruvikeeraja juhtivust saad ikkagi
riistast lahti.
Või veel parem keelrelee ja kruvi. Lülitab kui paned sinna juurde magneti.
Kruvi hoiab magnetit kinni kui kast ei ole rauast.
Külalised vast selle magneti peale ei tule.
Comment
-
Vs: Push button lüliti sisse/välja
Esmalt postitatud A.R. poolt Vaata postitustVõi veel parem keelrelee .
https://et.wikipedia.org/wiki/KeelreleeDigital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.
Comment
Comment